• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۴۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

معاون اجتماعی نیروی انتظامی :معضل اجتماعی نباید انتظامی حل شود

Byrotitr

اکتبر 5, 2013

روتیتر:معاون اجتماعی نیروی انتظامی اعلام‌کرد: مراکز پلیس + ۱۰، شماره‌گذاری پلاک و گذرنامه ناجا از سیزدهم تا نوزدهم مهرماه تا ساعت ۱۸ فعالیت خواهند کرد.

به گزارش روتیتر به نقل از ایسنا ،سردار سعید منتظرالمهدی صبح امروز در اولین همایش تجلیل از زنان برتر در بعد آموزش همگانی، گفت: امروز پلیس ایران در گذر پلیس هوشمند، به پلیس فراهوشمند است که این پلیس برای تحمیل اراده خود، از ساز و کار نرم همچون اغناء، مجاب، تغییر اذهان عمومی و استفاده مفید و به موقع از رسانه‌ها اقدام می‌کند. اما در مقابل اصرار هنجارشکنان در بی‌قانونی بسیار مقتدر و چابک عمل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امروزه پیشگیری اجتماعی لازم است، گفت: یکی از مولفه‌های پیشگیری، توجه به بحث آموزش همگانی است و باید تمامی افراد در ناجا علم ارتباط و برقراری رابطه با مردم را داشته باشند. چرا که اگر بتوانیم زبان مردم را بفهمیم، می‌توانیم اهداف خود را بیان کنیم.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه آموزش اجتماعی مولفه اصلی پیشگیری است، گفت: اگر بتوانیم از فرصت اجرای آموزش‌های همگانی در مهدکودک‌ها و مدارس به خصوص در مقطع ابتدایی که اثرگذاری‌شان بیشتر است، استفاده کنیم، برنده خواهیم بود و برای برقراری این ارتباط موثر باید به صورت مداوم، به روز باشیم و نمایندگان نیروی انتظامی باید از لحاظ علمی، فرهنگی و مسائل دینی به روز باشند و لازمه جامعه‌سازی، خودسازی است.

منتظرالمهدی همچنین در حاشیه این همایش که برای نخستین بار در نیروی انتظامی برگزار شد، درباره تمهیدات پلیس برای خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به مردم، گفت: در هفته نیروی انتظامی تا پایان هفته (۱۳ تا ۱۹ مهرماه) کلیه مراکز درمانی ویزیت رایگان برای عموم مردم خواهند داشت و همچنین کلیه خودرو و موتورسیکلت‌های متخلف که منع قضایی ندارند و در پارکینگ به سر می‌برند، رهاسازی می‌شوند.

وی از افزایش ساعت کاری مراکز پلیس +۱۰، گذرنامه و شماره‌گذاری تا ساعت ۱۸ خبر داد و در پاسخ به سئوالی مبنی بر فعالیت گشت‌های ارشاد، گفت: در مورد فعالیت این گشت، ماموریت کمافی‌السابق ادامه دارد. اما امروزه سعی شده است از ابزارهای نرم و شیوه اغناء، مجاب‌سازی، ترغیب، تشویق و تسهیل استفاده شود و برای باز اجتماعی کردن معدود افرادی که به ناهنجاری‌ها پافشاری می‌کنند، از اقدامات سلبی استفاده می‌شود.

به گفته منتظرالمهدی، معضل اجتماعی باید با شیوه‌های اجتماعی و نه انتظامی حل شود.

معاون اجتماعی ناجا همچنین در مورد تاسیس مراکز ترک‌اعتیاد به الکل، گفت: این مسئله باید از سوی رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا اعلام شود.

وی همچنین در مورد برخورد با معتادان، گفت: این مسئله ارتباطی به ما ندارد، اما نگاه ناجا به معتاد به عنوان یک بیمار است که جمع‌آوری و به سمت مراکز درمانی هدایت می‌شوند. اما باید کرامت انسانی رعایت شود.

منتظرالمهدی همچنین در مورد پروژه سینمایی «خانه پدری» نیز گفت: بارها عنوان کرده‌ایم که حاضریم صحنه‌هایی که موجب خدشه‌دار شدن افکار عمومی می‌شود را حذف کنیم و این کار را هم به تهیه‌کننده واگذار خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *