• مرداد ۱, ۱۴۰۳ ۰۴:۲۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

رضاداد برای دبیری جشنواره‌ی فیلم فجر حکم گرفت

Byrotitr

اکتبر 5, 2013

روتیتر: با حکم دکتر”حجت‌الله ایوبی”معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی ،”علیرضا رضا داد” به دبیری سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر منصوب شد.

به گزارش روتیتر ،در متن حکم ،”علیرضا رضا داد”آمده است: «جناب آقای علیرضا رضا داد به موجب این حکم به سمت دبیر جشنواره بین المللی فیلم فجر منصوب می‌شوید.برگزاری با شکوهترین آئین سینمایی کشور همزمان با جشن‌های پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران،نماد پیوند سینمای ملی با ارزش‌های اصیل و جاودانه اسلام و انقلاب اسلامی است. با توجه به پیشینه موفق شما در عرصه مدیریت سینمایی،امیدوارم جشنواره‌ای در خور سینمای پر افتخار کشورمان برگزار نمایند.

امید فراوان دارم که جشنواره سی ودوم ،پایان زمستان دلسردی‌ها ،کدورت‌ها،بی‌مهری‌ها و مطلع فجرامید ،آرامش,پویایی و نشاط در سینمای ایران باشد.

از همه سینماگران عزیز می‌خواهم “کاروان سینمای امید”،را با همه وجود همراهی نمایند،باشد تا این کاروان باگذر از چالش های پیش رو ،به سوی فردایی باشکوه رهنمون گردد.بدان امید.”

علیرضا رضاداد به عنوان مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی پیش از این دبیر دوره بیست و دوم تا بیست و پنجم جشنواره‌ی فجر بوده که با حکم جدیدی که حجت‌الله ایوبی برای او زده است، برای پنجمین بار دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، می‌توان از حسین وخشوری، سیدمحمد بهشتی ، مهدی فریدزاده ، عزت‌الله ضرغامی ، سیف‌الله داد ، محمدمهدی عسگرپور، علیرضا رضاداد ، مجید شاه‌حسینی ، مهدی مسعودشاهی، محمد خزاعی و محمدرضا عباسیان به عنوان دبیران ۳۱ دوره جشنواره فیلم فجر نام برد.

در میان دبیران دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر، سید محمد بهشتی با ۱۰ دوره رکورددار است. این مدیر سینمایی از جشنواره سوم تا دوازدهم دبیر این رویداد سینمایی بوده است.

زنده‌یاد سیف الله داد و علیرضا رضاداد هر کدام چهار دوره دبیر جشنواره فیلم فجر بوده‌اند.

سیف الله داد همزمان با دوران معاونت سینمایی‌اش در دوره‌های شانزده تا نوزده دبیر بود و علیرضا رضاداد هم به عنوان مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی دبیر دوره بیست و دوم تا بیست و پنجم جشنواره‌ی فجر بوده است.

عزت الله ضرغامی (چهاردهم و پانزدهم)، محمدمهدی عسگرپور (بیستم و بیست و یکم)، مجید شاه حسینی(بیست و ششم و بیست و هفتم) دبیران دو دوره‌ای بودند.

اولین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۶۱ به دبیری حسین وخشوری برگزار شد و در کنار او مهدی فریدزاده هم در دوره سیزدهم از دبیرانی بودند که یک دوره برپایی جشنواره را بر عهده داشتند.

در دوره دوم این جشنواره نامی به عنوان دبیر مشاهده نمی‌شود و کار به صورت گروهی انجام شده است.

****

پیش از آنکه ایوبی به عنوان رییس جدید سازمان سینمایی انتخاب شود، علیرضا رضاداد به عنوان یکی از گزینه‌های مطرح برای قبول این مسئولیت، نامش مطرح می‌شد و سرانجام پس از صدور حکم حجت‌الله ایوبی توسط وزیر ارشاد، او، رضاداد را به عنوان مشاور ارشد خود منصوب کرد.

رضاداد که متولد ۱۳۳۸ در شهر تهران ودانش‌آموخته رشته زبان و ادبیات فارسی است، تاکنون مدیرکل تولید، طرح و برنامه و قائم مقام شبکه ۲ سیما (سال‌های ۷۳-۶۵)، معاونت تولید مرکز سیما فیلم (سال‌های ۷۸-۷۴) مدیرکل تولید سیما (سال‌های ۸۱-۷۸) مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی (سال‌های ۸۱ -۸۵)، دبیری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر(۴ دوره)، دبیری جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان (۴ دوره)، دبیری سومین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، مجری طرح فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *