• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۲۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

پشت پرده تهدید و فشار به شورا و ترکاشوند شهردار کرج /تلاش لابی رانت خوار ، نیروهای خود سر و برخی از مسوولان البرز برای تخریب شهردار و شورا/لزوم ورود رییس جمهور و وزیر کشور

Byrotitr

اکتبر 5, 2013

روتیتر: انتخاب شهردار کرج در دوره شورای چهارم از به یادماندنی ترین و از منظری تلخ ترین دوران شهر کرج به شمار می رود .

چه در آن زمان که مهره ای کاملاسوخته سیاسی در صدد تطمیع و یا تهدید برای هموار کردن مسیر شهردار شدنش بود و چه در این زمان که پس از انتخاب بهترین جایگزین برای آقازاده و شهردار شدن   ترکاشوند به عنوان گزینه ای بومی ، متخصص، با تجربه ، کارآمد ، مسلط ، قاطع و قوی ، برخی از لابی ها و افراد رانت خوار که در حال حاضر راهبری آنرا یکی از کاندیداهای رد صلاحیت شده شورای چهارم  که از شهر داران سال های دور کرج می باشد ، بر عهده دارد ، در صدد هستند تا شهردار مردمی کرج علی ترکاشوند را تخریب و با اعمال فشار به برخی از اعضای شورای شهر کرج زمینه این فشار ها را بیش از پیش فراهم و افزایش دهند تا بتوانند زمینه اخذ امتیاز های مورد نظر خود را بدست آورند.

شهردار شدن ترکاشوند خواسته مردم و عقلانیت شورا است / چه کسانی در برابر خواسته مردم می ایستند

علی ترکاشوند در شرایطی شهردار کرج شد که  مدیرعاملی شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان را بر عهده داشت و در سمتی مشغول به فعالیت بود که اگر اهمیت آن بیشتر از شهرداری کرج نباشد کم تر نیز نیست . اما از زمان انتخاب ترکاشوند به عنوان شهردار کرج که منافع برخی از رانت خواران و رد صلاحیت شدگان انتخابات شوراها و همچنین برخی از مدیران که سابقه شهردار شدن کرج را-  با کوله باری از پرونده های تخلف و فساد مالی – به خطر انداخته و دستان آنان را خالی کرده است ،تخریب این شهردار و شورای چهارم در دستور کار لابی های رانت خوار ، نیروهای خودسر و برخی از مسوولان البرز قرار گرفته است . این افراد  در صدد هستند تا با انعکاس اخبار و اطلاعات خلاف واقع به مسوولان ذیربط شرایط تضعیف ، تخریب، امتیاز گیری و رانت خواری های خود را در این میان فراهم آوردند. هرچند برای  اعمال فشارهای خود پوشش خدمت به مردم را برگزیده اند.

انتخاب مهندس علی ترکاشوند به عنوان شهردار کرج با ۲۱ رای اعضای شورای شهر  بی تردید محصول خواسته مردم و شهروندان شهید پرور و عقلانیت شورای شهر بود . چراکه علی ترکاشوند تمامی معیار های لازم برای جایگزینی آقازاده و شهرداری کرج را در کارنامه خود دارد . او علاوه بر اینکه بومی کرج و مسلط به تمامی مسایل ریز و درشت شهری ، سیاسی ، اجرایی ، اجتماعی ، فرهنگی و .. این کلانشهر است ، دارای فوق لیسانس عمران و شهرسازی است که سابقه ۴ سال تجربه شهرداری کرج را با عملکرد و کارنامه ای قابل قبول  دارد.

وی دارای سوابق مرتبط و قابل دفاع در سطح کشور می باشد که سایر رقبای وی که کاندیدای شهرداری کرج شده بودند فاقد آن می باشند . ریاست چندین دوره سازمان نظام مهندسی استان تهران به عنوان قلب تپنده فنی و مهندسی پایتخت .  ریاست شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی که یکی از وسیعترین و بزرگترین شرکت های فنی و عمرانی  وابسته به وزارت ورزش و جوانان  به شمار می رود ، ثبت کارنامه ای موفق و قابل اتکاء شهرداری منطقه ۵ تهران و … همه و همه از عملکرد و کارنامه قابل قبول  وی به شمار می رود که همین موارد سبب شد تا مردم اقبال ویژه ای به انتخاب ترکاشوند به عنوان  یک مدیر و شهردار  با تجربه ، متخصص ، بومی ، با کارنامه مرتبط و قابل دفاع  و مردمدار نشان دهند و تنها به انتخاب گزینه ای با مشخصات وی مهر تایید دوباره ای بر نمایندگی اعضای شورای شهر کرج بزنند .

چراکه زمزمه های انتخاب برخی از مهره های سوخته سیاسی و یا برخی از افراد رد صلاحیت شده درانتخابات شورای شهر کرج که سابقه شهرداری را نیز دارد ناراحتی و نارضایتی مردم  کرج را از جایگزینی مهندس آقازاده با این گزینه ها به اوج رسانده بود . اما شورای شهر کرج با انتخاب ترکاشوند مردمی ترین تصمیم خود را در بین گزینه های مطرح گرفت .

شورا از میان گزینه هایی که یکی دانشمندی بی بدیل خطاب می شد و دیگری مهره سیاسی سوخته  با پشتوانه ملی تمجید می شد و از همه متعجب کننده تر یکی دیگر با کارنامه ای رد صلاحیت شده در انتخابات شوراهای شهر کرج و با ده ها پرونده در زمانی که در شهرداری کرج سکانداری می کرد ، انتخابی مردمی و عقلانی و بجا را انجام داد و علاوه بر کسب رضایت مردم و مدیران و کارکنان شهرداری ، نخبگان و دلسوزان و بزرگان شهر کرج  و استان البرز  را فراهم آورد و از تصاحب شهرداری  توسط برخی وابستگان به لابی های زور و ثروت و مفسدان اقتصادی و نیروهای خود سر و برخی از گزینه های رد صلاحیت شده در انتخابات شوراها و مهره های سوخته سیاسی و بادکنکی نجات داد . بر این اساس و با توجه به رضایت مردم و نخبگان از انتخاب ترکاشوند به عنوان شهدرا کرج  مخالفت و تخریب با ترکاشوند یعنی تقابل با خواسته و رضایت مردم  و بی تردید مسوولان و افرادی که در برابر این خواسته به حق مردم بایستند مقبولیت و مشروعیت و تداوم مسیر خود را به مخاطره می اندازند.

چه کسانی از شهردار شدن ترکاشوند متضرر شدند؛ لابی های زور و ثروت و نیروهای خودسر

شهردار شدن ترکاشوند چون منافع کسانی که برای شهرداری کرج و هزاران میلیارد تومان بودجه آن دندان تیز کرده بودند را به خطر و تا حدود زیادی از بین برد  نه تنها خوشآمد نبود بلکه آنان را به اندازه ای عصبانی و نگران کرد که از همان لحظه های آغازین انتخاب ترکاشوند به عنوان شهردار اقدامات تخریبی علیه شورای شهر کرج و شهردار منتخب آنرا با کارنامه ای که به آن اشاره شد در دستور کار قرار دادند.

افرادی که حتی دارای صلاحیت لازم برای عضویت در شورای شهر را ندارند چه طور می توانند در شهرداری کرج خدمت کنند و اینک که شورای شهر کرج با نگاهی آگاهانه در دقایق آخرین گزینه ای با تجربه و متخصص و مسلط را به عنوان شهردار انتخاب کرد رانت خواران و برخی از مسوولان خود سر البرز که منافعشان در گرو حضور برخی از افراد فاقد صلاحیت در بدنه شهرداری نهفته است تخریب و تضعیف و تهدید شورا و شهردار کرج را در دستور کار خود قرار داده اند .

چرا که با توجه به این انتخاب که توانست اجماعی در رضایتی قابل توجه در بین  اکثر گروه ها و مردم ایجاد کند ، وابستگان لابی های زور و ثروت منافع خود را در مرز نابودی می بینند.

چه شهردار شدن ترکاشوند راه  را بر رانت خواری و مفسده های لابی های زور و ثروت و برخی مسوولان خود سر و راه گم کرده استان البرز بست و دست آنان را از این انتخاب شورای شهر کوتاه کرد .

افراد رد صلاحیت شده و رانت خوار/ پشت پرده فشار به اعضای شورای برای تخریب شهردار کرج

تلاش لابی رانت خوار و نیروهای خود سر برای تخریب شهردار کرج و فشار به شورا/

در این شرایط وابستگان به این لابی های خود سر و رانت خوار در کرج و البرز  که یک کاندیدای رد صلاحیت شده شورای چهارم کرج و شهردار سالهای گذشته کرج از مهره های اصلی و اساسی آن به شمار می روند و یک مهره سوخته سیاسی و ورشکست شده سیاسی و انتخاباتی که با ژستی بادکنکی در وهم شهردار شدن کرج به سر می برد آنها را همراهی می کند و دانشمندی از تهران نیز آنان را تشویق می سازد ،  در صدد برآمده اند تا با اعمال فشار به  شورای شهر کرج و تخریب شهردار علاوه بر تضعیف و تخریب این دو نهاد مردمی یا راه را برای امتیازگیری های مادی و یا انتصابی بازکنند و یا مسیر ورود  گزینه های خود که یکی از آنها  کاندیدای رد صلاحیت شده شورای چهارم و یکی از شهرداران نا موفق و نا کارآمد   سال های نه چندان دور کرج است  را هموار سازند . این افراد که در بین آنها برخی از مسوولان راه گم کرده استان البرز و برخی نیروهای خود سر  نیز وجود دارند به دلیل  نزدیکی به یکی از شهرداران سال های گذشته کرج و رابطه دوستانه با وی در تلاش هستند تا با تهدید شورای شهر کرج و تخریب شهردار کرج مسیر ورود او را به بدنه شهرداری کرج هموار کنند تا بتواند منافع مادی و اقتصادی و رانتی آنها را در مدیریت شهری کرج تامین کند.

حضور این افراد در پشت پرده اعمال فشار به اعضای شورای شهر برای تضعیف و یا تخریب شورا و شهردار به جهت امتیازگیری نشان دهنده فلسفه واقعی تلاش این افراد برای تخریب این دو نهاد مردمی است . چه افراد شکست خورده سیاسی و رد صلاحیت شده چون همه قافیه های بازی را باخته و مشت های خود را باز شده می بینند در صدد هستند تا با تخریب شهردار مردمی و توانمند کرج یا راه را برای امتیاز گیری خود بگشایند و یا در مسیر خدمت رسانی مدیریت شهری به شهروندان سنگ اندازی کنند تا آنان را ناتوان جلوه دهند .

اعضای شورای شهر کرج رای و اعتبار خود را از مردم گرفته اند نه لابی های رانت خوار /

لزوم  حمایت اعضای شورای شهر از شهردار منتخب و ایستادگی در برابر فشار برخی رانت خواران و مسوولان خودسر

شورای شهر کرج اما می بایست با توجه به رضایت مردم ، نخبگان و دلسوزان کرج از شهردار شدن ترکاشوند  با تمام توان خود  از شهردار منتخب حمایت و با بی توجهی به تهدید های برخی از نیروهای خودسر و برخی از مسوولان استان البرز راه خدمت به مردم را ادامه دهند و به  تهدید های لابی های زور و ثروت هرچند از جانب برخی از مسوولان باشد اهمیت و توجهی نکنند .

چه شورای شهر کرج به انتخاب و خواسته مردم و نخبگان و عقلانیت خود رای داده و ترکاشوند را به عنوان شهردار برگزیده است و نمی تواند از او حمایت نکند چه کاهش حمایت شورا از شهردار و پذیرش فشار نیروهای خودسر یعنی پست کردن و ایستادن در برابر مردم و تقابل با آنها .

چه شورای شهر کرج اگر معتقد به این مهم و باور است که منتخب مردم به شمار می رود باید بر خواسته و تصمیم خود که توانسته به واسطه آن اعتماد نسبی و مجددی را از مردم کسب و جلب نماید ، می بایست با افشاری بر تصمیم و حمایت خود از علی ترکاشوند. حمایت از ترکاشوند حمایت از خواسته مردم و نخبگان و حمایت از استقلال شورای شهر کرج است و مردم به همین دلیل اعضای شورای شهر را انتخاب می کنند تا این اعضا بدور از فشار ها و لابی های زور و ثروت تصمیم گیری و راه توسعه و آبادانی شه ررا هموار کنند.

لزوم برخورد رییس جمهور و وزیر کشور با عوامل فشار به شورای کرج برای تخریب و تضعیف شهردار منتخب /

 حرکت برخی از مسوولان استان البرز بر خلاف سیاست های دولت تدبیر و امید

گرچه تا کنون اعضای شورای شهر کرج با پایبندی بر اعتماد مردم و انتخاب مردمی خود زیر بار این تهدید ها و فشار های برخی از نیروهای خودسر و لابی های فساد و زور نرفته اند اما تلاش در جهت  این روند یعنی تهدید اعضای شورای شهر و تخریب شهردار مردمی کرج  می بایست تغییر یابد و مقامات عالی کشوری همچون وزیر کشور می بایست با ورود خود به این دخالت های بی پشتوانه مانع از تکرار این رویه های خارج از قانون و عرف در دولت تدبیر و امید شود .

چه همه اعم از مردم و مسوولان در دولت تدبیر و امید به رعایت قانون از یک سو و احترام به خواسته مردم از سوی دیگر پس از سال ها کج روی برخی از مسوولان و تندروی های خارج از قانون و خودسری های برخی از عوامل ، امید بسته اند و تکرار این دخالت ها آنهم در انتخاب شهرداری که خواسته مردم ، مسوولان و نخبگان بوده است در زمانی که دولت تدبیر و امید کلید امید را در جامعه به دست دارد سبب می شود تا علاوه بر نهادینه شدن بدعتی غیر قانونی و غیر مردمی روند خدمت رسانی به مردم شهید پرور کرج دست خوش تغییرات و لطمه ها و ضربه های جبران ناپذیری شود.

اعمال فشار برخی از مسوولان استان البرز به شورای کرج برای تضعیف شهردار منتخب /

اعمال فشار به  اعضای شورای شهر و سنگ اندازی در مسیر خدمت رسانی شهردار و شورای شهر کرج به شهروندان شهید پرور این کلانشهر نه تنها بر خلاف  خواسته به حق مردم است بلکه در تضاد کامل با معیار ها و سیاست های دولت تدبیر و امید دکتر روحانی رییس جمهوری ایران به شمار می رود . چه رد پای برخی از مسوولان استان البرز در تهدید اعضای شورای شهر در جهت منافع برخی از لابی های رانت خوار و مفسد و رد صلاحیت شده در انتخابات شورای شهر کرج دیده می شود و متاسفانه کسی تا کنون نتوانسته آنها را به وظایف اصلی خود بازگرداند.

از این جهت می بایست رییس جمهور محترم و وزیر کشور با ورود به این مسئله و با برخورد قاطع با عوامل این لابی های زور و  برخی از عوامل خود سر در استان البرز که شنیده ها حاکی از دخالت برخی از مسوولان استان دارد، که خارج از عرف و قوانین از طر یق فشار به اعضای شورای شهر کرج  در صدد تضعیف و تخریب شهردار کرج هستند تا گزینه مورد نظر خود را  معرفی کنند ، برگ زرین دیگری از قاطعیت دولت تدبیر و امید را به شهروندان کرج و مردم نشان دهند و مانع از تخریب چهره دولت در استان شهید پرور البرز شوند . چراکه تداوم عملکرد این برخی از مسوولان استان البرز که در تلاش برای اعمال فشار به شورای شهر کرج برای تخریب شهردار و تضعیف مدیریت شهری هستند بی تردید به پای عملکرد دولت تدبیر و امید نوشته می شود.

ورود وزیر محترم کشور و رییس محترم جمهور به این عرصه نه تنها پایه های مردم سالاری دینی  یعنی شوراها که یکی از نمادهای به حق آن به شمار می روند تبیین و نهادینه می شود ، بلکه موجبات خشکاندن ریشه این خودسری ها و سوء استفاده گری های برخی افراد و حتی برخی از مسوولان که هنوز رگه هایی از آن در البرز دیده می شود را فراهم می آورد  و مسوولان و خدمتگزاران واقعی جای فرصت طلبان را گرفته و خودسران و سوءاستفاده گران را منزوی می سازد.

انتظار می رود که رییس جمهور محترم ، مردمی ، با درایت ، مدبر ، نخبه گرا ، امید ساز و معتدل با ورود به این موارد که در استان با اهمیتی همچون البرز در حال نهادینه شدن است زمینه دخالت خارج از عرف ، تهدید آمیز و غیر قانونی برخی از نیروهای خودسر و لابی های زور و ثروت و برخی مسوولان را  از بین ببرد تا مردم ، اعضای  شورای شهر و نخبگان استان بیش از پیش بر تدبیر و امید دولت امیدوار تر شوند.انشاءالله

 

3 thoughts on “پشت پرده تهدید و فشار به شورا و ترکاشوند شهردار کرج /تلاش لابی رانت خوار ، نیروهای خود سر و برخی از مسوولان البرز برای تخریب شهردار و شورا/لزوم ورود رییس جمهور و وزیر کشور”
  1. سلام.متاسفانه گرفتن رشوه در شهرداری مخصوصا” دربخش اجرایی مثل( درامد وماده ۱۰۰ وپلیس ساختمان و….)به یک قانون تبدیل شده است و واقعا” متاسفم برای مدیریت شهرداری که افراد کسب مال نامشروع را برای خود افتخار میدانند.

  2. سلام من جانباز هفتاد در صد هستم خدا شاهده هیچکس از مسولان را مانند حاج علی ترکاشوند ندیدم درود بر شرفت حاج علی واقعا ما جانبازان همگی حمایتت میکنیم

  3. سلام حاج علی ترکاشوند را از منطقه ۵ شهرداری کرج میشناسم و همیشه کارنامه اش را زیر نظر داشتم بعنوان یک جانباز خدا شاهده من تا الان که شهردار کرج است واقعا به جز خدمت صادقانه هیچ چیزی از او ندیدم دوست دارم تمام مسولان ادامه دهنده راه او باشند حاج علی ما جانبازان همیشه دعاگوی شما هستیم شیرمادرت حلالت باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *