• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۱۹:۳۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

واکنش مجمع تشخیص به اظهارات هاشمی درباره انتخاب استانداران

Byrotitr

اکتبر 13, 2013

روتیتر:روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره واکنش‌ها در خصوص تاکید هاشمی رفسنجانی بر این نکته که «طولانی شدن زمان انتخاب استانداران به صلاح نیست» اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش روتیتر، روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره واکنش ها به خبر دیدار اعضای شورای مرکزی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با آیت الله هاشمی رفسنجانی و تاکید وی بر این نکته که « طولانی شدن زمان انتخاب استانداران و دیگر مدیران استانی و شهرستانی به صلاح دولت فعلی و مردم نیست» اطلاعیه ای منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: برخی این مطالب را  دخالت در کار دولت و تعیین تکلیف برای وزرا دانستند و شروع به ارائه تحلیل های گوناگون در فضای شانتاژ خبری کردند؛ در حالی که منظور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توصیه خیرخواهانه و مطلبی دلسوزانه برای جلوگیری از دچار شدن امور کشور به روزمرگی بود که اگر مدیران سابق مقبولند، به آنها ابلاغ شود که کارشان ادامه دارد تا برنامه یزی کنند و در غیر این صورت، مدیران جدید منصوب شوند تا با اتکا به سیاست های دولت ، از رکود مدیریتی در استانها جلوگیری شود .

این اطلاعیه می افزاید: برای تنویر افکار عمومی، این قسمت از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در جواب حاضران که از کند بودن گردش امور اداره کشور در استانها شکایت داشتند، اظهار شد، عیناً از نوار پیاده شده است: (دولت گذشته حقیقتا به کشور صدمه زد. چون سیاستش این بود که – به خیال خودشان – نوسازی کنند و نیروهای موثر را از گردونه بیرون کنند، مگر جاهایی که به هر دلیل نتوانستند … دچار تحریم هم شدیم و اوضاع کشور را مثل کلافی سر درگم به هم ریخت …من می بینم که دولت -دکتر روحانی-  در این مدت دارد تلاش می کند تا سازمان خودش را شکل دهد و می بینم که بعضی جاها کارها گره می خورد. اصلاح امور نیاز به تدبیر دارد که دولت دارد به خرج می دهد . البته طولانی شدن زمان انتخاب استانداران و دیگر مدیران استانی و شهرستانی هم به صلاح دولت فعلی و مردم نیست . چون استانداری که احساس می کند که شاید فردا نباشد و به طبع او فرمانداران، بخشداران و مدیران کل هم این شرایط را دارند ، نمی توانند تصمیمات بلند مدت بگیرند . البته می دانم که دولت چه ملاحظاتی دارد، ولی در مدیریت ها علاوه بر اشکال سابق، یک اشکال جدی تر هم پیدا شده که همان مدیر احساس تداوم کار برای خود ندارد؛ چون نمی داند می ماند یا نه و به کارها دل نمی دهد، که خوب است تکلیفشان مشخص باشد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *