• خرداد ۲۷, ۱۴۰۳ ۲۲:۴۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فرمانده ناجا خبرداد:تغییر لباس سربازان ناجا/کشف ۳۰۰ تن موادمخدر

Byrotitr

اکتبر 13, 2013

روتیتر:فرمانده نیروی انتظامی از کشف ۳۰۰ تن موادمخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش روتیتر به نقل از ایسنا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم عصر امروز در حاشیه دیدار با ژنرال آندره دی جنارو، در تشریح جزئیات این دیدار گفت: آژانس مبارزه با موادمخدر ایتالیا اظهار علاقه‌مندی کرده تا در راستای مبارزه موثر با موادمخدر و جرایم سازمان یافته با پلیس ایران همکاری داشته باشد.

وی با بیان اینکه آژانس مبارزه با موادمخدر ایتالیا اقبال خوبی برای همکاری با پلیس ایران در زمینه‌ مبارزه با موادمخدر نشان داده و همکاری مناسبی در راستای تبادل تجارب و مسائل فنی داشته است گفت: آژانس مبارزه با موادمخدر ایتالیا شناخت خوبی از اقدامات پلیس ایران در راستای مبارزه موثر داشته و حتی این اقدامات را شگفت‌انگیز عنوان کرده است و اظهار آمادگی کامل در زمینه همکاری‌های فنی، تجربی، تجهیزاتی و غیره کرده است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه رئیس آژانس مبارزه با موادمخدر ایتالیا اقدامات ایران را حائز اهمیت و شگفت‌انگیز خوانده است گفت: یکی دیگر از موارد مورد تعجب این هیات ایتالیایی عدم فساد درجه‌داران نیروی انتظامی به خصوص در امور مبارزه با موادمخدر است.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون حدود ۳۰۰ تن انواع موادمخدر توسط پلیس کشف شده است گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه اغلب این موادمخدر در جداره مرز و در مرزهای آبی کشف می‌شود گفت: با توجه به آمار unobc مبنی بر کشت ۵۰۰۰ تن موادمخدر در افغانستان به نظر می‌رسد ۱۷۰۰ تن از این مواد وارد ایران می‌شود که با اقدامات انجام شده یک سوم این مواد کشف می‌شود که عمدتا دزدانه و از طریق مسیرهای دریایی وارد می شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو تریاک در افغانستان ۲۰۰ دلار تخیمن زده شده است گفت: این در حالی است که با یک افزایش ۱۰ تا ۱۲ برابری این تریاک در ترکیه به کیلویی ۲۵۰۰ دلار نیز می‌رسد و در تهران نیز شاهد افزایش ۶ برابری موادمخدر هستیم که البته این افزایش قیمت ناشی از سقوط ارزش پول ملی نیز است.

وی با بیان اینکه ایران در رتبه اول کشورهایی قرار دارد که تعداد معتادان تحت پوشش درمان آن‌ها بسیار زیاد است گفت: کشورهای خارجی هر ساله مبلغ ناچیزی به ایران کمک می‌کنند تا مدعی شوند که در امر مبارزه نیز دخیل هستند اما کلیه دستگاه‌های کشف تجهیزات فنی آزمایشگاه و حتی سگ که در گذشته به آنها وابسته بودیم امروز به مرحله خودکفایی رسیده‌ایم و حتی تجهیزات مراقبتی مرز نیز داخلی است.

احمدی‌مقدم افزود: اگر یک سوم از معتادان تحت درمان قرار گیرند موجب می‌شود که اپیدمی و مرگ و میر آنان کنترل شود.

تغییر لباس سربازان ناجا

احمدی‌مقدم همچنین در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر نامناسب بودن لباس سربازان گفت: لباس سربازان از نظر فرم رنگ و مدل زیبا نیست و این در حالی است که ذائقه جوانان نیز مرتب در حال تغییر است و باید لباسی طراحی شود که مناسب با خدمت کوتاه سربازان باشد.

وی با بیان اینکه در هنگام ورود سربازان دو تا سه دست لباس به آن‌ها داده می‌شود گفت: لباس باید دلچسب، راحت و زیبا باشد. به گونه‌ای که چندی پیش اورکت‌های چهار جیبه‌ای برای ماموران نیروی انتظامی دوخته شد که هیچ کس آنها را جز یگان امداد نپوشید اما با کسب این تجربه هنگام طراحی کاپشن‌های نیم تنه مشکی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند به صورت آزمایشی برای ماموران راهور در استان سمنان طراحی کرده و پس از استقبال همگان آن را به تولید انبوه رساندیم.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه پلیس باید لباسی را که می‌پوشد دوست داشته باشد گفت: توجه داشته باشید که اگر همین امروز هم برای تغییر لباس اقدام کنیم ۲۰ ماه طول می‌کشد تا این لباس‌ها تغییر کند. اما درصدد شروع آن هستیم.

دولت کانادا در رابطه با خاوری همکاری نمی‌کند

تاسیس یگان انتظامی‌ شهرداری تهران

وی همچنین در مورد آ‌خرین وضعیت خاوری گفت ما تنها می‌دانیم که این فرد در کانادا است و دولت این کشور کمکی نمی‌کند.

فرمانده ناجا در مورد فروش انواع سیگار خارجی در دکه‌های روزنامه گفت: ما با جرم مشهود برخورد می‌کنیم و رسیدگی به این تخلفات صنفی برعهده اصناف است.

احمدی‌مقدم بار دیگر عنوان کرد: اگر طبق قانون این اتحادیه نسبت به تخلف یک واحد صنفی اخطاریه‌ای صادر کرد اما این واحد توجه لازم را نداشت نامه‌ای را به ما ارسال کند و ما وارد عمل می شویم، با این حال بهتر است این موضوعات جنبه صنفی داشته باشد.

وی در مورد جمع‌آوری معتادان توسط پلیس گفت از آنجایی که از اعتیاد جرم‌زدایی شده، به نظر می‌رسد این اقدام وظیفه شهرداری‌ها است که یگان انتظامی شهرداری‌ها در حال تاسیس است و یگان انتظامی شهرداری تهران به زودی تشکیل می‌شود و ما به دنبال دستورالعمل جامعی برای به کارگیری یگان‌های انتظامی در شهرداری‌ها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *