• مرداد ۱, ۱۴۰۳ ۰۴:۱۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

کتایون‌ریاحی، رضاکیانیان، مهنازافشار، هماروستا، گلاب‌آدینه و علی‌دایی یار جهانی‌غذا شدند/ آنها چه گفتند؟

Byrotitr

اکتبر 13, 2013

روتیتر:امروز بزرگداشت روز جهانی غذا با حضور چهره‌های سرشناس در کتابخانه ملی تهران برگزار شد.

به گزارش روتیتر؛ در این مراسم نگار گرامی مسئول برنامه جهانی غذا با بیان این که بیش از ۳۰ سال است که روز جهانی غذا جشن گرفته می‌شود، گفت: ۸۴۲ میلیون نفر سال گذشته از گرسنگی و عوارض آن رنج بردند یعنی از هر ۸ نفر یک نفر در جهان و بزرگداشت روز جهانی غذا بهانه‌ای است که دور هم جمع شویم تا به رنج این افراد پایان دهیم. برنامه جهانی غذا بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را هر ساله در جهان پوشش غذایی می‌دهد و شعار امسال روز جهانی غذا «دست در دست هم در مبارزه با گرسنگی» است. کنار ما باشید و یاور ما باشید.

در این مراسم از تمبر یادبود بزرگداشت روز جهانی غذا هم توسط گری لوییس نماینده سازمان ملل در ایران و نگار گرامی نماینده wfo رونمایی شد.

در مراسم بزرگداشت روز جهانی غذا همچنین به بیش از ۲۰ نفر از هنرمندان و ورزشکاران حکمی به عنوان یار جهانی برنامه غذا داده شد. کتایون ریاحی، رضا کیانیان، هما روستا، گلاب آدینه، مهناز افشار، علی دایی، بهداد سلیمی، حمید سوریان، سالار عقیلی، حسام‌الدین سراج، خشایار اعتمادی، هوشنگ مرادی کرمانی، طه بهبهانی، مجتبی آقایی، رسول نجفیان، سروش صحت و لیلی رشیدی از جمله این افراد بودند که بعضی از آنها در مورد امروز جملاتی را هم بیان کردند که در جدول زیر می‌خوانید:

نام شرح اظهارنظر
کتایون ریاحی آرزو میکنم روزی برسد دنبال بچه‌هایی بگردیم که گرسنه‌اند و نتوانیم کسی را پیدا کنیم.
رضا کیانیان می‌دانید چطور می‌شود همه در جهان سیر باشند؟ این که همه سر وقت باشند. در حال حاضر این برنامه با یک ساعت تاخیر آغاز شد یعنی ما همه از سر سیری آمدیم و از سر سیری می‌خواهیم راجع به گرسنگی صحبت کنیم.
هما روستا امیدوارم روزی برسد که برای موضوع دیگری دور هم جمع شویم چرا که جمع شدن برای گرسنگی و رفع آن واقعا شرم‌آور است.
گلاب آدینه هر وقت می‌خواهم غذا بخورم در ابتدا از کودکان گرسنه عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم روزی برسد که کار بیشتری از دستم بربیاید.
علی دایی امیدوارم اول کمبود غذایی را در ایران از بین ببریم و بعد هم در جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *