• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۲۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

اولین وقف سایبری جهان با تایید سازمان اوقاف

Byrotitr

اکتبر 23, 2013

روتیتر:الخیرات – در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ مدیریت وب سایت معنوی – فرهنگی الخیرات تصمیم می گیرد با تنظیم وقف نامه ای وب سایت خود را وقف عام نماید . بدین مناسبت به سازمان مربوطه ( سازمان اوقاف و امور خیریه ) ( شمال شرق تهران)  مراجعه نموده و وقف نامه خود را تسلیم  ایشان می نماید .

پس از چند ماه بررسی بر روی این موضوع بالاخره در تاریخ ۰۹/۰۵/۱۳۹۲ شمسی این وب سایت وقف عام گردید و صیغه وقف جاری شد. این وقف مندرج در وقف نامه با شماره سریال ۱۰۳۷۹ به امضای واقف و متولی (سید مرتضی میرسراجی) و امضای شاهدان و  نماینده اوقاف جناب آقای مرتضی ارجمند و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران حضرت حجت الاسلام غلامرضا محمد زاده عینیت یافت .

آنچه در این موقوفه سایبری وقف گردیده به شرح زیر است :

تارنما (website) رکوردهای جهانی الخیرات به نشانی (www.al-khayrat.org) و (www.al-khayrat.ir)،

دامنه(Domain)خارجی org،دامنه داخلی ir

فضای میزبانی ( Host )

پایگاه داده  (Database) شامل : اطلاعات (Information) و داده (Data)

نوع وقف

نوع وقف از نوع وقف عام و منفعت است .

 موقوف علیهم

شامل کلیه اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی که مطابق  با آیین نامه مندرج در سایت الخیرات به آدرس اینترنتی (www.al-khayrat.org) و (www.al-khayrat.ir) به عنوان برگزیده معرفی خواهند شد .

نیت واقف در ترتیب مصرف

پنجاه درصد از کلیه در آمد حاصل از تمامی امکانات فضای مجازی تارنما اعم از آگهی ، حمایت های مادی اشخاص حقیقی یا حقوقی داخلی یا بین المللی ، جوایز ، هدایا و غیره به هر نحو  و در هر مقطع از زمان به موقوف علیهم تعلق خواهد گرفت.

تبصره : نحوه و میزان تقسیم پنجاه درصد مذکور جزء اختیارات متولی وقت می باشد که طبق صلاحدید وی صورت خواهد گرفت .

تولیت موقوفه

تولیت موقوفه سایبری مذکور به عهده واقف مادام الحیات است. واقف تا زمانی که در قید حیات است بر عهئه وی می باشد و برای پس از فوت واقف متعاقبا تولیت را تعیین خواهد نمود لیکن در صورت عدم تعیین متولی توسط واقف و فوت وی به شرحی که در وقفیه اوقاف ذکر شده است مراجعه شود .

حق التولیه

میزان حق التولیه در وقف منفعت از عواید حاصله پس از کسر هزینه ها پنجاه درصد است.

تبصره : پس از این که نظارت در اولاد واقف نسلا بعد نسل مستقر شد پنج درصد از حق التولیه کسر و به عنوان حق النظاره به ناظر حقیقی تعلق خواهد گرفت .

نظارت

نظارت بر این موقوفه سایبری پس از فوت واقف با اولاد ارشد واقف اعم از دختر یا پسر به ترتیب ارشدیت سنی و به نحو نسلا بعد نسل و بطنا بعد بطن خواهد بود.

تبصره : در صورتی که در هر طبقه از اولاد واقف،شخص ارشد از قبول سمت نظارت امتناع نماید اولاد بعد از وی ارشد محسوب و ناظر خواهند بود. این رویه تا آخرین فرزند در آن طبقه جاری خواهد بود و در طبقات بعد به همین نحو عمل خواهد شد .

اینجانب سید مرتضی میرسراجی به عنوان واقف در کمال صحت و اختیار و بدون اکراه و اجبار اموال مندرج در این سند را از مالکیت خویش خارج کردم و شرعا و قانونا وقف نموده و اجازه قبض دادم امیدوارم خداوند متعال به کرمش قبول فرماید!

امید است که این “ اولین وقف سایبری جهان ”  که خاستگاه آن ایران اسلامی است تا ابد ، صدقه جاریه و حسنه باقیه باشد و موجبات رضایت خداوند منان و حضرت ولی عصر (عج) را در دنیا و آخرت فراهم سازد.

با احترام

سید مرتضی میرسراجی

واقف و متولی تارنمای رکوردهای جهانی الخیرات

مردادماه ۱۳۹۲ شمسی مطابق با رمضان ۱۴۳۴ قمری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *