• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۱:۰۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

هیات رییسه شورای اسلامی شهرستان کرج انتخاب شدند:گروسی به استان رفت،صدیق رییس شد

Byrotitr

اکتبر 23, 2013

روتیتر: عصر دیروز انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهرستان کرج در محل فرمانداری این شهرستا ن برگزار شدو دکتر ناصر گروسی به عنوان عضو شورای اسلامی استان البرز و دکتر میر ابراهیم صدیق به عنوان رییس شورای اسلامی شهرستان کرج انتخاب شدند .

 

garosi nemati 15254

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه خبری و تحلیلی روتیتر : در این جلسه دکتر گروسی که پیش از این به مدت ۱۲ سال ریاست شورای اسلامی شهرستان کرج را بر عهده داشت به عنوان نماینده این شورا در شورای اسلامی استان البرز انتخاب و رسما عضو عالی ترین شورای اسلامی این استان شد.

انتخاب دکتر گروسی به عنوان عضو شورای اسلامی استان البرز بی تردید می تواند سبب تحول زیرساختی و موثر در کارکرد و عملکرد این شورای فرادست شود و پتانسیل های مغفول مانده آنرا به منصه ظهور رساند.چراکه این شورا در اولین دوره تشکیل خود نتوانست به انتظارات پاسخ مثبتی دهد.

دکتر صدیق نیز نماینده شورای اسلامی شهر کرج در شورای شهرستان به عنوان رییس شورای اسلامی شهرستان کرج انتخاب شد . دکتر ابراهیم صدیق پیشتر به عنوان یکی از گزینه های ریاست شورای شهر کرج نیز مطرح بود. انتخاب وی به عنوان رییس شورای شهرستان کرج می تواند مسیر موفق و رو به رشد گذشته این شورا را تداوم بخشد.

در این انتخابات فیروزبخت نماینده شورای بخش مرکزی به عنوان نایب رییس ، خانم آژیر نماینده شورای بخش آسارا به عنوان دبیر و حسینی نماینده شورای کمالشهر به عنوان سخنگو انتخاب شدند.

حمید رضا ابوالحسنی که یکی از کاندیداهای عضویت در شورای اسلامی استان البرز بود به رغم تمامی تلاش ها نتوانست آرای لازم را در این انتخابات کسب کند.

گفتنی است در دوره قبل ابوطالب ندرلی نماینده شورای شهرستان کرج در شورای استان البرز بود که عملکردی قابل توجه داشت.

شورای اسلامی شهرستان کرج از نمایندگان شورای اسلامی ۲ بخش و ۶شهر  تشکیل شده است که شورای شهر کرج به دلیل کثرت اعضا دو نماینده  در  این شورا دارد که جمعا تعداد اعضای این شورای شهرستان به ۹ نفر می رسد.

این شورا از نمایندگان بخش های آسارا و بخش مرکزی و  شهر های کرج ، محمد شهر ، کمالشهر،مشکین دشت ، ماهدشتو آسارا تشکیل شده است .

نظارت بر مصوبات شوراهای بخش و شهر شهرستان ، ارایه طرح ها و پیشهاد های کاربردی و کارشناسی  به دستگاه های دولتی ، نظارت بر بودجه دستگاه های دولتی و خدماتی و انطباق آن با نظرات شوراهای اسلامی و نیازهای مردمی ، عضویت در شورای آموزش و پرورش شهرستان واتاق بازرگانی استان ،عضویت رسمی در شورای کفالت شهرستان و هیات حل اختلاف شهرستان و چندین شورای شهرستانی و از همه مهمتر درخواست پاسخگویی از فرماندار و سایر روئسای دستگاه های دولتی و خدماتی و ارسال درخواست تذکر به نهاد های بالادستی مسوولان دولتی شهرستان در قبال کم کاری ها ، نقصان ها و سوء عملکرد ها از مهمترین وظایف قانونی  شورا اسلامی شهرستان ها از جمله  کرج به شمار می رود.

شورای اسلامی شهرستان کرج در بین شورای اسلامی شهرستان های کشور به استناد آمار و سوابق جزو موفق ترین شوراهای اسلامی شهرستان به شمار می رود.///**

نگارنده : فاطمه مولاوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *