• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۳۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

۲ گروهک مسوولیت حادثه سراوان را برعهده گرفتند

Byrotitr

اکتبر 26, 2013

روتیتر:ˈآناتولیˈ خبرگزاری نیمه دولتی ترکیه اعلام کرد گروهک تروریستی جندالله مسوولیت این حمله را برعهده گرفته است.
به گزارش روتیتر،خبرگزاری ˈکیودوˈ به نقل از گزارش های خبری تایید نشده ، اعلام کرد که یک گروه به نام ˈجیش العدلˈ مسولیت حادثه حمله به مرزداران ایران در مرز پاکستان را برعهده گرفته است.
در درگیری مسلحانه نیمه شب گذشته مرزبانان جمهوری اسلامی ایران با اشرار مسلح در مرزهای شهرستان سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان ۱۴ مرزبان شهید شدند.
آناتولی به نقل از برخی روزنامه نگاران در کویته پاکستان اعلام کرد یک سخنگوی گروهک تروریستی جندالله با ارسال پیام هایی ˈاس.ام.اسˈ مسوولیت حمله دیشب به نیروهای مرزی و امنیتی ایران را برعهده گرفته است.

این خبرگزاری در ادامه نوشت یک مقام ارشد امنیتی پاکستانی حمله گروهک تروریستی جندالله به نیروهای مرزبانی ایران را تایید نکرد.
وی گفت مقامات ایرانی در این باره با ما تماس گرفته اند و در صورتی که آنان خواستار همکاری باشند ما نیز همکاری خواهیم کرد.
یک عضو شورای تامین سیستان و بلوچستان پیش از این در پاسخ به این سوال ایرنا که مهاجمان مرزی از اشرار مسلح یا معاندان نظام جمهوری اسلامی بوده اند، گفت: در این رابطه هنوز نمی توان اظهار نظر قطعی کرد.
معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور نیز ساعتی پیش اعلام کرد: تاکنون هیچ گروهک تروریستی مسوولیت این حادثه را بر عهده نگرفته و ما نیز در حال بررسی این موضوع هستیم.

ˈحاتم ناروئیˈ استاندار سیستان و بلوچستان نیز در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد تعداد زیادی از اشرار مسلح که از خاک پاکستان وارد ایران شده بودند با کمین در تپه ماهورها و ارتفاعات منطقه ضمن غافلگیر کردن مرزبانان انتظامی، ۱۴ نفر از آنان را شهید و شش نفر را زخمی کردند.

اشرار مسلح در۱۵ ماه گذشته ۱۲ نوبت از طریق مرزهای سیستان و بلوچستان قصد ورود به داخل خاک ایران برای انجام عملیات خرابکاری و ایجاد ناامنی را داشتند که تمام آنها خنثی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *