• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۱:۱۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

محمد هاشمی :طبق اساسنامه آیت‌الله هاشمی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک است

Byrotitr

اکتبر 27, 2013

روتیتر:مسئول دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: بر اساس اساسنامه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک نیز هستند، پس اگر کسی را برای این مسئولیت تعیین کنند باید به او تفویض اختیار کنند و هنوز کسی را انتخاب نکرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری و  تحلیلی روتیتر ، محمد هاشمی، با بیان اینکه “اساسنامه مرکز تحقیقات استراتژیک اینگونه است که رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک نیز هست”، توضیح داد: رییس مجمع می‌تواند برخی اختیاراتش را در حوزه‌هایی به معاونان یا اشخاصی به عنوان قائم مقام تفویض اختیار کند و در گذشته هم همین‌طور بوده است.

وی با بیان اینکه “در گذشته نیز آیت‌الله هاشمی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک بوده‌اند”، اظهار کرد: ایشان مدتی قائم مقام داشتند و در زمانی اختیارات بیشتری را به آقای روحانی تفویض کرده بودند و در زمانی هم که دکتر روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بودند، به عنوان قائم مقام آیت‌الله هاشمی در مرکز تحقیقات استراتژیک فعالیت می‌کردند و حدوداً از سال ۸۵ به عنوان رییس مرکز فعالیت داشتند.

هاشمی با اشاره به اعطای حکم رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای غلامرضا فروزش به عنوان معاونت اجرایی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع طی روزهای گذشته، گفت: ایشان در حال حاضر امور اجرایی را عملیاتی می‌کنند. ممکن است فرد دیگری حکم قائم مقامی را دریافت کند یا بقیه معاونان نیز تعیین شوند اما هنوز دقیقاً این موضوع مشخص نشده است پس در هر صورت هرکس تعیین شود، باید حکم تفویض اختیارات را بگیرد یا اینکه بخشی از مسئولیت‌ها به او واگذار شود که این بستگی به نظر آیت‌الله هاشمی دارد.

مسئول دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه “بر طبق اساسنامه، آیت‌الله هاشمی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک نیز هست”، گفت: ممکن است ایشان برای فرد دیگری یا حوزه‌های معاونت دیگر یا حتی قائم مقام، احکامی صادر کند، ولی بر اساس اساسنامه ایشان رییس مرکز تحقیقات هستند و نیازی نیست برای خودشان حکمی صادر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *