• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۵۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فعالیت غیر قانونی مسوولان خانه مطبوعات البرز: ۲ میلیارد بودجه خبرنگاران البرزی برگشت خرد

Byrotitr

نوامبر 1, 2013

روتیتر: بی کفایتی و غیر قانونی بودن مسوولان  مسوولان خانه مطبوعات و عدم تصویب اساسنامه جدید کار دست خبرنگاران البرزی داد و ۲ میلیارد ریال بودجه خانه مطبوعات بر گشت خرد و مسوولان این خانه نتوانستند این بودجه را جذب و آنرا به بدنه اطلاع رسانی البرز تزریق کنند

به گزارش روتیتر ،سرپرست معاونت فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان البرز ادامه فعالیت خانه مطبوعات این استان را منوط به اجرای اساسنامه جدید وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی عنوان کرد و گفت: اساسنامه جدید وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی لازم الاجراست و خانه مطبوعات ملزم به رعایت آن است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز،حسین زودبین با بیان این مطلب اظهار داشت: فعالیت در راستای اساسنامه وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی نکته قابل توجهی است که علاوه بر فعالیت رسمی و انتظام بخشی به اقدامات خانه مطبوعات منجر به اختصاص اعتبارات مورد نیاز به آن می شود.
۳۰ میلیون تومان از اعتبار خانه مطبوعات برگشت خورد
این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ۳۰ میلیون تومان از اعتبار خانه مطبوعات استان البرز برگشت خورد ، خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلیل عدم توجه خانه مطبوعات به ادامه فعالیت بر اساس اساسنامه جدید خانه مطبوعات استان البرز ، اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانی خانه مطبوعات به ۳۰ میلیون تومان رسیده و همان اعتبار نیز به دلیل عدم رسمیت خانه مطبوعات استان البرز اختصاص نیافته و برگشت خورد .
زودبین یادآور شد: خانه مطبوعات استان البرز تا پیش از این بر اساس اساسنامه قدیم خانه مطبوعات فعالیت داشت اما در حال حاضر به دلیل تهیه و تدوین اساسنامه جدید خانه مطبوعات کشور باید این اساسنامه ملاک عمل خانه های مطبوعات سراسر کشور قرار بگیرد تا اعتبارات به خانه مطبوعات استانها اختصاص یابد.
کمیته تخصصی خانه مطبوعات برگزار می شود
سرپرست معاونت فرهنگی ، مطبوعاتی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان البرز در ادامه سخنان خود از تشکیل کمیته تخصصی خانه مطبوعات البرز خبر داد و گفت: این کمیته که با حضور برخی از اصحاب رسانه استان تشکیل می شود در رابطه با نحوه هماهنگی و برگزاری مجمع خانه مطبوعات استان البرز تصمیم گیری خواهند کرد .
وی افزود: به زعم برخی از فعالان رسانه ای البرز در اساسنامه جدید خانه مطبوعات برخی از بندها نیازمند بازنگری و بومی سازی است که در دستور کار این کمیته قرار خواهد گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *