• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۴۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

توهین و اتهام استاندار البرز به منتقدان انتصاب های غیر قانونی و حذف نیروهای ولایی و متعهد به جای پاسخگویی/ لزوم ورود رییس محترم جمهور

Byrotitr

نوامبر 23, 2013

روتیتر: در حالی که رییس جمهور فخیم و مردمی ایان دکتر روحانی تاکید کرده است که حتی به دانش آموزان اجازه بدهید رییس جمهور خود را نقد و به او پیش نهاد دهند، استاندار البرز در جلسه هم اندیشی امروز با خبرنگاران این استان  به جای پاسخگویی به انتقاد ها پیرامون انتصاب های غیر قانونی و حذف نیروهای ارزشی ، متخصص و ولای و متعهد ،اقدام به ایراد توهین و  اتهام هایی کرد که بی تردید نیاز به پیگیری دستگاه های نظارتی و مسوول دارد چراکه این اولین بار است که یک استاندار در پاسخ و مواجهه به انتقاد های مبتنی بر واقعیت به جای پاسخگویی و یا حتی سکوت منتقدان ره مورد توهین و اتهام قرار می دهد.

به گزارش روتیتر، مهندس طاهری استاندار خدوم و فهیم که بی تردید برای شخصیت وی احترام خاصی می بایست قایل شد، در پاسخ به پرسش معدود خبرنگارانی پیرامون انتصاب های خانودگی و غیر قانونی منتقدان را متهم به اخذ وجوه نقدی برای انتقاد های مطرح شده کرد و تصریح کرد: اینهایی(منظور برخی  خبرنگاران و رسانه ای ها )که از من انتقاد می کنند ۱۰۰ هزار و یا ۵۰ هزار تومان پول می گیرند و انتقاد می کنند و در گذشته نیز پول می گرفتند تا انتقاد نکنند و سکوت کنند.

گرچه استاندار البرز به فرد خاصی اشاره نکرد اما با توجه به اینکه تنها یک یا دو رسانه هستند که از همان ابتدا اقدام به انتقاد کردند  و به سادگی مشخص بود که پیکان اتهامات وی معطوف به کدام رسانه ها و خبرنگاران هستند.

وی چند بار تاکید کرد که این منتقدان و افرادی که از همان ابتدا علیه من مطلب می زنند و انتقاد می کنند پول گرفته اند و به دوروغ این مطالب را می نویسند و گناهان مرا می شورند.

وی با بیان اینکه در آخر منتقدان از انتقاد های خود پشیمان می شوند مشخص نکرد که منظورش از این جمله تهدید بود یا چیز دیگری .

از زمان آغاز انتصاب های استاندار جدید البرز  که اکثر آنها بر خلاف نص صریح قوانین است چند رسانه بدون تخریب شخصیت استاندار و در ضمن احترام به جایگاه و شخص وی اقدام به انتقاد به نقض قوانین در انتصاب ها کردند . چراکه استاندار البرز از همان ابتدای راه اقدام به انتصاب برادر ، پسر و دوستان و حتی برادر مشاور خود در استانداری بدون داشتن رابطه استخدامی ، استعلام های قانونی و حتی سوابق مربوط کرد و برخی از رسانه ها اقدام به انتشار این واقعیت کردند اما استاندار البرز امروز در جلسه هم اندیشی با تاکید بر اینکه من کسی را دعوت نکرده ام که به این جلسه بیاید گفت : اینها که انتقاد می کنند پول حرام می گیرند و علیه من انتقاد می کنند و در زمان های گذشته نیز چون پول می گرفتند از استانداری انتقاد نیم کردند .

هرچند وی به هیچ عنوان اشاره نکرد که آیا در زمان پیش از او استانداران گذشته اقدام به انتصاب معغاونان و مدیران کل بر خلاف قانون و انتصاب اعضای خانواده کرده اند یا نه و یا اقدام به حذف یکپارچه نیروهای ولایی ، متعهد و ارزشی و متخصص و متعهد کرده اند یا نه .

اما بررسی ها نشان می دهد که دو استاندار گذشته در زمان خود نه تنها اقدام به انتصاب اقدام و خویشاوندان خود نکردند اما با وجود برخی از انتقاد ها سعی می کردند که نیروهای توانمند و بومی استان که از شاخصه های ولایی ، تعهد و تخصص برخوردار هستند را حفظ و حتی به آنها جایگاه هایی در خور دهند.

اما مهندس طاهری استاندار محترم البرز  از همان بدو ورود اقدام به حذف نیروهای ولایی ، متعهد و متخصص و البته بومی استان و انتصاب دوستان صمیمی و اعضای خانواده (برادر و پسر) خود کرد و در این رهگذر به هیچ شاخصه شایسته سالاری ، منویات مقام معظم رهبری و مشی دولت تدبیر و امید مبنی بر استفاده از نیروهای ولایی ، انقلابی ،متعهد ، بومی و متخصص توجه نکرد و بدون در نظر گرفن حتی قوانین انتصابی و استخدامی اقدام به صدور حکم برای دوستان و برادر و پسر خود کرد.

با این حال اما  استاندار البرز منتقدان این انتصاب ها و حذف نیروهای ولایی را مورد شدید ترین اتهام ها و توهین ها قرار داد و آنها متهم به اخذ پول جهت سکوت و یا انتقاد کرد. این در حالی است که رییس جمهور محترم در ابتدای مهر ماه تاکید کرده بود که حتی به دانش آموزان اجازه بدهید که رییس جمهور خود را نقد و به او پیش نهاد بدهند.

معاون سیاسی ، معاون فنی و عمرانی ، مدیرکل حوزه ، معاون مدیر کل حوزه و چندین نفر دیگر بدون داشتن رابطه استخدامی از سوی استاندار منصوب شده اند . در همین حال معاونین توسعه و برنامه ریزی استاندار و برخی دیگر نیز بدون داشتن سابقه مرنبط و یا تخصص عملی مربوطه به این سمت منصوب شده اند.

علاوه بر این معاون فنی و عمرانی استاندار نیز چندین بار توسط هیات های اجرایی و نهاد های ذیربط رد صلاحیت شده است اما استاندار البرز به هیچکدام از این واقعیت ها توجه نکرد و فقط منتقدان خود را به باد تهمت و توهین گرفت.

علاوه براین استاندار البرز یکی از منتقدان خود را در حضور ده ها خبرنگار و روزنامه نگار  متهم به داشتن ….. کرد که این موضوع نیز علاوه بر اینکه نشان از شعور و فهم بالا و اعتقاد های مذهبی استاندار البرز دارد  می بایست از سوی مسوولان ذیربط به شدت مورد برخورد  قرار گیرد چراکه به کار بردن این الفاظ از سوی استاندار یک استان به دور از شان مخاطبان  فمردم شهید پرور ، دولت تدبیر و امید و بر خلاف قوانین و موازین شرعی است که استاندار یا باید اتهام خود را اثبات و یا مورد برخورد قانونی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *