• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۱۹:۵۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

آزمون سخت اسدیان فرماندار محبوب کرج ؛برکناری شهرداران متخلف و غیر ساکن برخی از شهرها

Byrotitr

آگوست 6, 2013

روتیترعلی اسدیان یکی از معدود چهره های کم حاشیه و قانونمند عرصه های اجرایی استان البرز به شمار می رود که انتصاب امیدوار کننده وی پس از حذف ایران نژاد توسط استاندار انتظارات مغفول مانده در حوزه رعایت قانون از سوی برخی از شهرداران شهر های اقماری کرج ، توسعه همه جانبه  ، افزایش اعتبارات عمرانی ، توجه ویژه به معضل بیکاری ، رفع مشکلات مسکن مهر ، مبارزه با رانتخواری ، افزایش انطباق مصوبات شوراها با قانون و بهبود بهره وری مدیریتی ردشهرستان کرج و … را دوباره زنده کرده است .

به گزارش روتیتر ،برخورد با برخی از شهرداران شهرهای اقماری کرج که با تخلف ازقوانین افکاری عمومی را به مناقشه طلبیده اند بخشی ازاولویت های علی اسدیان به شمار می رود که می بایست وی بدون در نظر گرفتن رودربایستی های غیر منطقی و غلط  و همچنین بدون توجه به روابط سیاسی و رانت زا  زمینه برکناری و عزل شهردان قانونشکن را فراهم آورد و با شوراهایی کهدر این راستا مقاومت می کنند برخورد قاطعانع کند.

برخی از شهرداران شهر های اطراف و حومه کرج در سایه غفلت و  تساهل برخی از مسوولان علاوه بر عبور از برخی ضوابط بدیهی ترین قوانین و ضوابط اخذ پست شهردار را رعایت نمی کنند و همچنان با زیر پا نهادن قانون بر تصمیم گیری های پر حرف و حدیث خود ادامه می دهند.

سکونت شهردار در شهر محل خدمت یکی از بدیهی ترین اصول وارکان قانونی مشروعیت شهرداران به شمار می رود که متاسفانه از سوی برخی از شهرداران شهر های اقماری کرج رعایت نمی شود و همچنان هیچ کس نسبت به این موضوع نه ورود می کند و نه برخورد.

شهرداران شهر های آسارا و ماهدشت  و …از جمله شهردارانی هستند که علاوه بر اینکه در شهر خود سکونت ندارند ،  ساخت و ساز های غیر مجاز در این شهر ها بیداد می کنند به نحوی که  تشخیص سوء مدیریت در این زمینه نیاز به تخصص خاصی ندارد و هر انسانی که تنها کمی بویی از انسانیت برده باشد به وضوح به این معضل پی می برد . هرچند عده ای بخواهند این موضوع را کتمان کنند .

عدم برخورد با برخی از اینگونه تخلفات و سوء مدیریت ها سبب شده تا انتظارات از علی اسدیان  با توجه به سابقه قانونمداری ، تجارب ، قاطعیت و توانمندی وی افزایش یابد .

برهمین اساس امید می رود که فرماندار محبوب و اما قاطع کرج با عدم رعایت قانون آنهم از سوی افرادی که ادعای خدمتبه مردمرا دارند برخوردی قاطع  داشته باشد . انشاءالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *