• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۳۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

سکوت در برابر حق و باطل خیانت است

Byrotitr

ژانویه 3, 2014

روتیتر:نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: پس از رحلت پیامبر (ص) خواص به چهار دسته تقسیم شدند، گروهی در کنار حضرت علی (ع) قرار گرفتند، یک دسته مقابله کردند، گروهی خیانت کردند و دسته ای نیز سکوت اختیار کردند اما باید توجه داشت که سکوت در برابر حق و باطل خیانت است و در منظومه الهی انسان باید پا به پای رهبری قرار گیرد.

به گزارش روتیتر، همایشی به مناسبت حماسه نهم دی ماه به همت سپاه ناحیه امام حسین (ع) کرج و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز با حضور جمع پرشوری از بسیجیان استان البرز در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.

در این همایش با شکوه مهمانانی همچون آیت الله علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام محمد جواد موحد مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه امام حسن محتبی (ع) استان البرز، حجت الاسلام محمد حسین روحی یزدی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز و تنی چند مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

تقوا و صبر رموز ایستادگی در برابر دشمن

در ابتدای این همایش مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه امام حسن محتبی (ع) استان البرز گفت: حماسه نهم دی ماه به همت والای مردم ولایت مدار، عاشق و دیندار ایران اسلامی در جهت دفاع از مبانی و اصول دینی رقم خورد.

حجت السلام محمد جواد موحد با بیان اینکه باید برای حفظ انقلاب اسلامی از قرآن کریم تاسی بگیرم، ادامه داد: بنا بر آیه ای از قرآن کریم ایستادگی، مقاومت، صبر و تقوا رموزی است که ما را از گزند آسیب های دشمن در امان نگاه خواهد داشت.

وی در پایان اظهار داشت: تمامی بسیجیان امروز برای ابراز وفاداری و تعهد به ساحت امام حسین (ع) و ابراز وفاداری به امام راحل و رهبری معظم در اینجا گرد هم آمده اند.

تاکید بر واکاوی و عبرت گیری از فتنه

در ادامه این همایش آیت الله علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به بحث پیرامون عبرت های فتنه ۸۸ پرداخت و گفت: فتنه ۸۸ نه اولین فتنه بوده است و نه آخرین فتنه خواهد بود زیرا عمق و گستره انقلاب اسلامی طیف گسترده ای از توطئه ها را در برابر خودش دارد و انقلاب های توحیدی همواره با خطرات عظیم و گسترده ای همراه بوده اند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما نیز به واسطه الهی بودن از این آسیب ها مستثنی نیست، بر واکاوی و عبرت گیری از فتنه تاکید  کرد و اظهار داشت: امام علی (ع) می فرمایند عبرت آموزی مصونیت می آورد و زمینه بیمه شدن انقلاب را فراهم می کند، باید عبرت های لازم را از این فتنه ها که یکی از فتنه های تقابل با انقلاب بوده است عبرت بگیریم.

پدیده فتنه تکراری است و می تواند مجدد تکرار شود

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا فتنه قابل تکرار است پرداخت و اعلام کرد: پاسخ این سوال مثبت است، زیرا پدیده فتنه تکراری است و می تواند مجدد تکرار شود و ما در تاریخ نهضت های انبیا مشابه این فتنه ها را شاهد بوده ایم.

آیت الله سعیدی ادامه داد: در انقلاب موسی ابن عمران که حقیقتا ذات باری تعالی سرمایه عظیمی برای آقایی ملت مستضعف بنی اسرائیل صرف کرد، رهبری به میقات رفت و این امر ۳۰ روز به طول انجامید اما رهبری برای خود جانشین گذاشت و به مردم گفت این جانشین (برادرش) به مثابه من است، حکم و فرمانش حکم و فرمان من است مبادا به دیگران مراجعه کنید، اما در طول این مدت که ۱۰ روز دیگر نیز به آن افزوده شد عنصری از داخل بنی اسرائیل به نام سامری با لباس داخلی دست به توطئه ای خطرناک زد، مردم را فریب داد و مردم بر گوساله سامری سجده کردند و بدون مصاحبه و مطالعه تسلیم عنصر فتنه گر شدند.

وی گفت: حضرت موسی غضبناک و متاسف بازگشت زیرا تمامی انبیا بر دست اندازی به نرم افزار الهی حساس هستند و نمی توانند کوتاه بیایند، اما حضرت موسی پس از بازگشت سه امر اساسی را انجام داد، اول با بردارش برخورد کرد با این که می دانست وی رسالتش را انجام داده است اما در نظر داشت عامل بهانه جویی را بردارد، در مرحله دوم با موضوع فتنه یعنی گوساله سامری برخورد کرد و در مرحل سوم با عنصر فتنه مقابله داشت.

شباهت های فتنه جمل با فتنه ۸۸

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه فتنه جمل نیز بسیار شباهت به فتنه ۸۸ در کشور ما دارد، به بیان شباهت های این دو فتنه پرداخت و اظهار داشت: هر دو فتنه با تهمت شروع شدند، در جمل علی (ع) را قاتل عثمان خواندند و مردم را علیه ایشان شورانیدند.

آیت الله سعیدی افزود: قدسی سازی یکی دیگر از شباهت های فتنه ۸۸ با فتنه جمل بود، در جمل شتر عایشه را مقدس کردند در سال ۸۸ با پارچه سبز به دنبال قدسی سازی بودند و در شباهت سوم در هر دو فتنه اردو کشی رخ داد.

وی تاکید کرد: امام علی (ع) با همه برخورد کرد و گفت تا زمانی که این شتر سرپا است این فتنه نمی خوابد به طوری که در جنگ رخ پنج هزار نفر از یاران حضرت علی (ع) و ۱۰ هزار نفر از طرف مقابل کشته شدند.

سکوت در برابر حق و با طل خیانت است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: در مرحله دوم باید دید چه چیزی در آن دوره فتنه بود؟ آیا شرکت در انتخابات فتنه بود؟ آیا ورود در عرصه رقابت فتنه بود؟ آیا اعتراض فتنه بود؟، باید گفت اولین عامل عبور از قانون و مقابله با حاکمیت بوده است.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: دومین عامل فتنه همگرایی و همراهی با دشمن بود، در این امر تردیدی نیست که منافقان، سلطنت طلبان، امریکا، عربستان و .. در این فتنه همراه بودند اما کوس رسوایی آنها گوش جهان را کَر کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران قرار گرفتن جریان فتنه در بستر انقلاب مخملی، اردوکشی های خیابانی، تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز نظامی را از دیگر عوامل دخیل در فتنه بر شمرد و تاکید کرد: سومین عامل ترکیب خواص است که باید از آن عبرت گرفت.

آیت الله سعیدی افزود: پس از رحلت پیامبر (ص) خواص به چهار دسته تقسیم شدند، گروهی در کنار حضرت علی (ع) قرار گرفتند، یک دسته مقابله کردند، گروهی خیانت کردند و دسته ای نیز سکوت اختیار کردند اما باید توجه داشت که سکوت در برابر حق و باطل خیانت است و در منظومه الهی انسان باید پا به پای رهبری قرار گیرد.

مقابله با اسرائیل امری استراتژیک و اعتقادی است

وی وجود دو تفکر در کشور را منشا فتنه خواند و اظهار داشت: مردم باید بدانند دو تفکر در بین مسئولان وجود دارد، تفکر مردم سالاری سکولار و تفکر مردم سالاری دینی، به طوری که در تفکر مردم سالاری سکولار می گویند تعهد ما نسبت به فلسطین مشروط است و بنا نیست برای هر مساله در مقابل اسرائیل بایستیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: این در حالی است که امام راحل می فرماید تقابل ما با اسرائیل استراتژیک و اعتقادی است و نگاه رهبری هم همین است و هیج راهی برای حفط انقلاب جز ایستادگی در برابر امریکا وجود ندارد.

آیت الله سعیدی با اشاره به موضوع دیپلماسی فعال یا منفعل و دیپلماسی پرسشگرانه با پاسخگو، گفت: این دو دیگاه بر چند موضوع از جمله سیاست خارجی، اقتصاد و تیم اداره کشور سایه انداخته است و مردم در این زمینه نقش تعیین کننده دارند.

راه دفاع از انقلاب همچنان ادامه دارد

وی در ادامه سخنان خود سوالی مبنی بر اینکه چرا در کشور ما زمینه دست اندازی بر نرم افزار انقلاب فراهم می شود را مطرح کرد و اظهار داشت: باید به فکر باشید اگر اهل پژوهش هستید باید اندیشه کنید، مقام معظم رهبری با تمانی این چالش ها برخورد کردند زیرا دشمن در صدد دست اندازی به نرم افزار الهی بود و رهبری پاسدار این نرم افزار است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران مباشر خیابان ها، افراد حاضر در صحنه و قابل شناسایی و افراد پشت صحنه را لایه های فتنه بر شمرد و گفت: وای بر ملتی که پشت صحنه فتنه را نشناسد، وظیفه اول در پاسداری از نرم افزار الهی بر عهده رهبری است و در مرحله دوم نقش مردم بسیار سنگین است.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه مردم آرمانهای عاشورا و انقلاب را در خطر دیدند و با حرکتی خودجوش حماسه عظیم نهم دی ماه را آفریدند، تاکید کرد: ملت ایران در پاسداری از انقلاب و دستاوردها آن با یاری خداوند همیشه پیروز خواهد بود و این راه همچنان ادامه خواهد داشت.

One thought on “سکوت در برابر حق و باطل خیانت است”
  1. “even with good function, and we don’t have a much an agreement gradually Warner as well as to orifice Day, an sibel particular sports account read. “we’ve featured day Warner including extremely reasonable times to get like lingo that Cox and direct tv have approved. period of time Warner has not really responded to our most recently released proposal.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *