• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۴:۵۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

مرگ سیاه‌گوش در تصادف رانندگی

Byrotitr

ژانویه 8, 2014

روتیتر:مسئول روابط‌عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان با اشاره به تلف‌شدن یک قلاده سیاه‌گوش در مجاورت منطقه حفاظت‌شده انگوران زنجان، گفت: برخورد با خودرو علت مرگ این جانور است.

به گزارش روتیتر ،با بیان این مطلب، اظهارکرد: هفته‌گذشته لاشه یک قلاده سیاه‌گوش توسط افراد محلی در حاشیه جاده «دندی» به روستای یوسف‌آباد در مجاورت منطقه حفاظت شده انگوران زنجان کشف شد.

وی تصریح‌کرد: لاشه کشف شده به سرمحیط بانی «دندی» تحویل داده شد و احتمالاً حیوان در اثر برخورد با خودروی عبوری در این جاده تلف شده است.

مسئول روابط‌عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان با بیان اینکه گربه وحشی معروف به اروپایی معمولاً در جلگه‌ها و زمین‌های سبز و کم‌ارتفاع زندگی می‌کند، ادامه داد: پراکندگی این جانور در سطح استان زنجان بیشتر در اطراف انگوران و ابهر است.

وی تصریح‌کرد: سیاه‌گوش بیشتر شبیه گربه‌وحشی اروپایی است و تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری کوهستان‌ها دیده می‌شود و از نظر پراکندگی در منطقه انگوران و طارم دیده شده است.

باقری از مردم خواست در صورت مشاهده چنین مواردی به واحدهای اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان اطلاع دهند.

وی حفاظت از جانوران در معرض خطر انقراض را وظیفه همگانی دانست و افزود: رانندگان در حین تردد از مناطقی که در جوار مناطق حفاظت شده قرار دارند، به ‌ویژه در ساعات شب توجه لازم را داشته و با احتیاط رانندگی کنند، چرا که در فصل زمستان به علت کمبود موادغذایی، برخی از جانوران به حاشیه روستاها و ارتفاعات پایین‌تر می‌آیند که همین موضوع جان آن‌ها را به خطر می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *