• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۵۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

خبر فوری – بازداشت رهبر اخوان المسلمین

Byrotitr

آگوست 20, 2013
 محمدالبدیع در بامداد سه‌شنبه در ساختمانی مسکونی بازداشت کردند.
نیروهای امنیتی مصر به ساختمانی در منطقه مسکونی شهرک نصر در شرق قاهره حمله برده و محمد البدیع، رهبر جماعت اخوان المسلمین و یوسف طلعت سخنگوی ائتلاف بزرگ حامیان مرسی را بازداشت کردند.
روتیتر، سرویس بین الملل – محمد البدیع، رهبر معنوی و پرنفوذ جماعت اخوان المسلمین مصر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
 به گزارش روتیتر به نقل از شبکه الجزیره، حدود ساعت ۵ صبح به وقت تهران در حالی که ملت مصر خود را آماده اقامه نماز صبح می‌کرد، نیروهای امنیتی مصر به ساختمانی در منطقه مسکونی شهرک نصر در شرق قاهره حمله برده و محمد البدیع، رهبر جماعت اخوان المسلمین را بازداشت کردند.
 نخستین تصاویر محمد البدیع در حال بازداشت
شبکه دولتی مصر، تصاویر عملیات بازداشت رهبر اخوان المسلمین را ساعتی قبل منتشر ساخت.
 در این عملیات شبانه، علاوه بر رهبر اخوان المسلمین (محمد البدیع)، یوسف طلعت سخنگوی ائتلاف بزرگ حامیان مرسی موسوم به «حرکت ملی برای پشتیبانی و حمایت از “شرعیه”» (لتحالف الوطنی لدعم الشرعیه) نیز بازداشت شده است.
 به گزارش سرویس بین الملل پارسینه، این خبر به سرعت به تیتر اول اکثر رسانه‌های جهان تبدیل شده است. ضمن این که تلویزیون دولتی مصر، تصاویری از این عملیات و بازداشت محمد البدیع را منتشر ساخته است.
 در همین زمینه، یکی از مقامات امنیتی وزارت کشور در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: «بامداد سه‌شنبه، نیروهای وابسته به این وزارتخانه توانستند محل اقامت محمد البدیع را در یکی از ساختمان‌های خیابان “طیران” به صورت غیررسمی محاصره کنند. سپس نیروهای عملیات ویژه و بازپرس‌های امنیتی با اطمینان از اقامت محمد البدیع در این منطقه، عملیات را کلید زده و او را ظرف چند دقیقه بازداشت کردند. کسانی که همراه با بدیع در این خانه بودند نیز بازداشت شده تا تحقیقات روی آنان انجام شود.»
 خبرگزاری آلمان نیز در مورد این عملیات نوشت: «عملیات موفق بازداشت محمد البدیع بدون کم‌ترین تلفات و حتی اعتراضات مردمی، سند مهم موفقیت وزارت کشور مصر در برقراری امنیت و تثبیت تسلط و حکمرانی خود بر مصر است. به نظر می‌رسد ستاره اقبال جماعت اخوان المسلمین حقیقتاً افول کرده و خیابان‌های مصر از دست آنان خارج شده باشد.»
 محمد البدیع در حال سخنرانی در میدان رابعه العدویه
 شبکه الجزیره نیز پیش‌بینی کرد محمد البدیع در زندان فوق امنیتی “العقرب” در حال بازجویی باشد. به گفته منابع امنیتی، اتهام رهبر اخوان المسلمین «تحریک برای ایجاد شورش و ناامنی» است. او هم‌چنین یکی از متهمان پرونده قتل ۸ نفر از تظاهر کنندگان ضد اخوان در برابر دفتر ارشاد این جماعت در ماه فوریه به حساب می‌آید.
 خبرگزاری فرانسه مدعی شد محاکمه بدیع از یکشنبه آینده معادل ۲۵ آگوست آغاز خواهد شد. این عملیات تنها ۶ روز بعد از سرکوب خونین حامیان مرسی در میدان‌های رابعه العدویه و النهضه از سوی ارتش مصر انجام شده است. پیش از این،‌ برخی سران اخوان المسلمین مصر مانند خیرت شاطر، نفر دوم این جماعت نیز بازداشت شده بودند. هم‌چنین برخی سران دولت موقت مصر (برگزیده عبد الفتاح السیسی،‌ وزیر دفاع دولت مرسی) خواهان انحلال جماعت اخوان المسلمین شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *