• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۱۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

۸ نفر در صف بهشت

Byrotitr

آگوست 21, 2013
روتیتر: همه در راه بهشت قرار گرفته اند تا بلکه بتوانند با جلب آرا و نظرات شورای ۲۱ نفره شهر تهران راهی ساختمان خیابان بهشت شوند.
در میان اسامی ۸ نفر از کاندیداهای شهرداری تهران گرچه اسامی متعددی به چشم می خودرد امارقابت اصلی را می توان بین محسن هاشمی و محسن مهر علیزاده دانست. چرا که در بین این ۸ نفر اسامی به چشم می خورد که نمی توانند از اقبال لازم در شورای شهر تهران و حتی جامعه برخوردار باشند و بی تردید شهردار تهران می تواند در شرایطی موفق باشد که منطبق بر خواسته ها و نیاز و گرایش سیاسی و اجرایی جامعه باشد.
در انتخاب رییس شورای شهر تهران نیز رقابت اصلی مابین مسجد جامعی و چمران است و بعید نیست که با توجه به شرایط کلی جامعه مسجد جامعی از شانس بهتری و بیشتری برخوردار باشد. در انتخاب شهردار نیز باتوجه به صدای تغییر مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم که به تدبیر و امید رای دادند و در انتخایات شورای شهر تهراننیز برخلاف دوره های دوم و سوم ۱۴ اصلاح طلب را برای راهیابی به شو.را برگزیدند به نظر می رسد که مزاق و گرایش اکثریت شورای تهران نیز متفاوتتز از دودوره گزشته باشد.
منتخب شورای شهر چهارم پایتخت گفت:تاکنون ۸ نام برای شهردار شدن پایتخت مطرح شده است که در حال بررسی سوابق آنها هستیم.
به گزارش مهر، پرویزسروری منتخب شورای شهر چهارم پایتخت صبح چهارشنبه در برنامه خبری صبح شبکه خبر با اشاره به آخرین وضعیت انتخاب شهردار تهران اظهار داشت:محمد باقر قالیباف، محسن هاشمی،مهرداد بذرپاش، حسین طلا، معصومه ابتکار، صفدر حسینی، رستم قاسمی و محسن مهر علیزاده از جمله افرادی هستند که به عنوان گزینه شهردار مطرح شده اند و در حال بررسی این موضوع هستیم.
به گفته وی، منعی از نظر قانونی برای حضور متوالی شهردار وجود ندارد اما برای اینکه شبهه ای به وجود نیاید استفساریه ای به مجلس ارسال شده است. البته این موضوع سبب نمی شود بررسیها برای انتخاب شهردار در شورای چهارم متوقف شود.
منتخب شورای شهر چهارم تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص انتخاب رئیس شورا گفت: رقابت در این بخش محدوداست و دو گزینه آقای مسجد جامعی و چمران هستند.
سروری درباره عدم شفافیت مالی شهردار که از سوی برخی اعضای  شور مطرح می شود،افزود:  این گزارشات مالی توسط ناظران عنوان می شود و ما باید پس از آغاز شورای چهارم آن را بررسی و ببینیم چه راهکارهایی برای افزایش شفافیت و کاهش تخلفات وجود دارد تا در دستور کار قرار گیرد. فکر می کنم شهرداری و شورا هرکدام باید نقش خودشان را ایفا کنند.
وی با اعلام اینکه تلاش می کنیم  همانند رئیس جمهور که در مراسم تحلیف، کابینه را معرفی کرد ما نیز در جلسه اول شورا در این مورد به نتیجه برسیم.
در حال حاضر برخی افراد مانند قالیباف برای شهرداری و چمران برای ریاست شورا کارنامه مشخصی دارند اما باید روی برنامه های سایر کاندیداها بررسی بیشتری انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *