• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۲۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

اقدامات وزارت کشور درزمینه حجاب و عفاف مناسب است / سوال حق نمایندگان است

Byrotitr

آوریل 8, 2014

روتیتر:قائم مقام وزیر کشور درخصوص پرسش برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر کشور در زمینه حجاب و عفاف گفت: وزارت کشور اقدامات بسیار خوب و مناسبی را در این زمینه انجام داده است.

به گزارش روتیتر ،حسینعلی امیری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، با بیان اینکه وزیر کشور برای فرهنگ حجاب و عفاف اهمیتی ویژه قائل است، افزود : سوال حق نمایندگان است و ابزار نظارتی مجلس محسوب می شود که در این جهت دولت، وزرا و به ویژه وزیر کشور همیشه پاسخگو بوده اند.
معاون پارلمانی وزیر کشور سوال برخی نمایندگان را از روی دلسوزی عنوان کرد و ادامه داد: سه نماینده مجلس راجع به موضوع حجاب و عفاف پرسش داشته اند که نیاز به توضیحات کاملی دارد.
امیری اظهار داشت: وزارت کشور درباره حجاب و عفاف دستگاه مجری نیست و در واقع ستاد محسوب می شود ؛ ضمنا در مقررات مربوط به حجاب و عفاف به توصیه های اخلاقی توجه شده است.
وی اضافه کرد: وزارت کشور اقدامات خوبی را با هدایت و محوریت رحمانی فضلی درباره بحث های اجتماعی و اخلاقی جامعه انجام داده است
سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: اگر سه نماینده پرسش کننده در جریان اقدامات وزیر کشور راجع به حجاب و عفاف و فرهنگ اسلامی قرار بگیرند قانع خواهند شد؛ چرا که اقدامات این وزراتخانه بسیار مثبت و قابل تقدیر بوده است.
**پیگیری ها برای پنجمین مرزبان ادامه دارد
امیری درباره وضعیت مرزبانان آزاد شده از چنگ گروهک تروریستی و وضعیت پنجمین مرزبان(جمشید دانایی فر) نیز گفت: رهایی ۴ مرزبان کشورمان با همراهی و همکاری مجموعه مسئولان، دستگاه دیپلماسی، امنیتی ، اجتماعی ، سیاسی و بهره گیری از ظرفیت های محلی انجام گرفت.
سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه از وضعیت پنجمین مرزبان هنوز خبر موثقی در دست نیست، گفت: تلاش و پیگیری ها برای وضعیت جمشید دانایی فر ادامه دارد.
وی اضافه کرد: امیدواریم این مرزبان کشورمان نیز در صورت زنده بودن به آغوش خانواده بازگردد.
قائم مقام وزیر کشور درباره شایعات مبنی بر مبادله مرزبانان که در روزهای اخیر عنوان شده بود نیز گفت: این خبرها کذب محض بوده و مبادله ای انجام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *