• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۱۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

درخواست مولاوردی برای بازدید از بند زنان و عفو تعدادی از محکومان

Byrotitr

آوریل 14, 2014

روتیتر:معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پیشنهاد عفو تعدادی از محکومان زن و بازدید از بند زنان در یکی از زندان‌های کشور را به وزارت دادگستری ارائه داده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، شهیندخت مولاوردی، در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته زن و روز مادر که امروز در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد افزود: هر سال تعدادی از محکومان زن عفو می‌شوند البته در سالهای گذشته این کار رسانه‌ای نشده است اما در سال جاری در پی آن هستیم که این کار رسانه‌ای شود.

وی درباره زنانی که پس بازگشت از مرخصی زایمان از محل کار خود اخراج می‌شوند، اظهار کرد: در صورت وجود چنین مواردی زنان می‌توانند به معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری مراجعه کنند و ما آنان را به نهادهای مسئول ارجاع می‌دهیم.

 تعامل با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اخراج نشدن زنان پس از مرخصی زایمان

وی درباره تعامل با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اخراج نشدن زنان پس از مرخصی زایمان اظهار کرد: در کل دنیا اینگونه است که برای اعطای تسهیلات به زنان شاغل باید تدابیری اندیشیده شود تا آنان در محل کار خود دچار مشکل نشوند و ما نیز باید به این موضوع بپردازیم. در کمیسیون اجتماعی دولت نیز به این موضوع به ویژه در بخش خصوصی اشاره شده بود و در دستگاه‌های دولتی نسبت به اخراج زنان پس از بازگشت از مرخصی زایمان نگرانی کمتری وجود دارد، البته در کل نگرانی حذف زنان از حوزه‌های مدیریتی همچنان وجود دارد.مولاوردی افزود: قانون افزایش مرخصی زایمان تصویب شده است و ما نیز به عنوان عضوی از دولت باید زمینه اجرای آن را فراهم کنیم.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر در تشریح برنامه‌های این هفته اظهار کرد: مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در سال گذشته و سیاست‌های سلامت را در سال جاری ابلاغ کردند. در همه این مباحث زنان به عنوان نیمی از سرمایه‌های انسانی می‌توانند نقش آفرینی کنند و برای تحقق برنامه‌های مربوط به این موضوعات به کمک دولت بیایند.وی افزود: در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به درون زا بودن، عدالت محوری و دانش بنیان بودن فعالیت‌ها اشاره شده بود و زنان در همه این محورها می‌توانند حضور موثری داشته باشند. با چنین رویکردی برنامه‌های خود را به مناسبت هفته زن و روز مادر تدوین کردیم.

وی درباره برنامه‌های پیشنهادی کل کشور به منظور بزرگداشت هفته زن و روز مادر اظهار کرد: ما در اولین قدم اقدام به مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی و از طریق وزارت کشور با استان‌ها کردیم و ۲۶ استان و ۲۳ دستگاه برنامه‌های خود را برای ما ارسال کردند و محورهای پیشنهاد شده در دو قالب فرهنگی و اجتماعی قابل جمع بندی است.

مولاوردی در ادامه گفت: محور فرهنگی شامل فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی، کارگاه‌های آموزشی، تقدیر و تجلیل، نشست تخصصی و محور اجتماعی مربوط به خدمات رفاهی تفریحی، افتتاح پروژهها و دید و بازدید می‌شود. در مجموع ۴۱ هزار و ۶۹۹ برنامه فرهنگی و ۲۸ هزار و ۴۸۹ برنامه در محور اجتماعی پیشنهاد شده است که دستگاه‌های اجرایی ۷ هزار ۴۱۶ برنامه و استان‌ها ۶۲ هزار و ۷۷۲ برنامه پیشنهاد دادند. البته برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در تجمیع برنامه‌های دستگاه‌ها لحاظ نشده است. از میان دستگاه‌های اجرایی وزارت آموزش و پرورش با ۶۴هزار و ۱۶۵ برنامه و استان فارس در میان استان‌ها بیشترین تعداد برنامه‌ها را ارائه داده‌اند. در کل برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها ۷۰ هزار و ۱۸۸ برنامه است.

معاون رییس جمهوردر امور زنان درباره اقدامات معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری برای بزرگداشت هفته زن و روز مادر اظهار کرد: نخستین اقدام معاونت تشکیل ستاد راهبردی بوده است. در نخستین روز هفته زن (۳۰ فروردین ماه) و معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با مقام معظم رهبری ساعت ۱۰:۳۰ دیدار می‌کند. علاوه بر آن نمایشگاه‌ نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول – رئیس‌جمهور و نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ساعت ۹ صبح در نمایشگاه بین‌المللی سالن میلاد برگزار می‌شود.وی افزود: در سی‌ام فروردین ماه در مراسم جشن و دیدار از سرای احسان که موسسه خیریه آسیب دیدگان اجتماعی حضور می‌یابند. علاوه بر آن در بعد از ظهر همین روز نیز در مجموعه سعدآباد از سوی دفتر همسر رئیس جمهور برنامه‌ای با حضور همسران وزرا و سفرا برگزار می‌شود.

 رونمایی از پورتال جدید معاونت زنان و خانواده در هفته زن

رییس ستاد بزرگداشت هفته زن و روز مادر با بیان اینکه در هفته زن پورتال جدید معاونت زنان و خانواده رونمایی می‌شود، اظهار کرد: در روز یکشنبه هفته آینده نشست تخصصی فاطمه شناسی در موسسه مطالعات و تحقیقات زنان و موسسه انتظار یار برگزار می‌شود. علاوه بر آن نیز همایش ملی زنان نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ با حضور آقای روحانی، رئیس جمهور در سالن اجلاس سران با حضور ۷۰۰ تن از زنان از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح برپا می‌شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان با اشاره به اینکه این گردهمایی نخستین نشست ملی رئیس جمهور با زنان پس از یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است، ادامه داد: علاوه بر آن رئیس جمهور از نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار در نمایشگاه بین المللی نیز بازدید خواهند داشت.

وی درباره برنامه‌های اول اردیبهشت ماه با آغاز هفته زن اظهار کرد: در این روز همایش اسوه‌های ایثار و مقاومت از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برپا می‌شود. همزمان وزارت نفت نیز نشست تخصصی را با هدف آگاهی بخشی به ضرورت و اهمیت تحقق عدالت جنسیتی و ارتقاء وضعیت زنان و صنعت نفت با حضور مهندس زنگنه، وزیرنفت برپا می‌کند.مولاوردی افزود: من به عنوان سخنران در جشن میلاد کوثر که در همین روز از سوی امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود حضور پیدا می‌کنم. علاوه بر آن در اختتامیه نشست بین المللی تقویت حمایت از پناهندگان نیز سخنرانی خواهم کرد.

وی با اشاره به برنامه‌های دوم اردیبهشت ماه روز دوم هفته زن افزود: در این روز به عنوان سخنران در همایش بزرگداشت مقام زن و روز مادر در سازمان ملی استاندارد و در نشستی با موضوع صیانت و توانمندسازی زنان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود، حضور می‌یابم.مولاوردی همچنین در همایش زنان استان سیستان و بلوچستان در چارچوب سومین سفر استانی دولت تدبیر و امید نیز در روز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه در زاهدان سخنرانی می‌کند.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره برنامه‌های استان تهران به مناسبت هفته زن و روز مادر نیز اظهار کرد: همایش بین‌المللی بانوی مهر ام ابیها با همکاری استانداری تهران، سازمان بسیج خواهران و غیره ۳۱ فروردین ماه در برج میلاد برگزار می‌شود. همچنین علاوه برآن مراسم جشن و شادی در بوستان ولایت بهشت مادران و بوستان شهربانو از۳۱ فروردین ماه تا دوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، ضمن آنکه از ساعت ۸ تا ۱۸ استفاده از تمام امکانات تفریحی و رفاهی بوستان‌ها مختص بانوان است.

وی افزود: در هفته زن همچنین مراسم تقدیر و تجلیل از کارکنان زن در تمام اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی استانداری تهران برگزار می‌شود. علاوه بر آن با خانواده‌های معزز شهدا دیدار می‌شود.

اجرای طرح نمای زیبای جهانی در جهت سیاست‌های افزایش نرخ رشد جمعیت

رییس ستاد بزرگداشت هفته زن و روز مادر اجرای طرح نمای زیبای جهانی در جهت سیاست‌های افزایش نرخ رشد جمعیت و برگزاری مسابقه اینترنتی از خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) را از دیگر برنامه‌های هفته زن ذکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *