• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۵۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

نگاهمان به مسائل شهری کرج فرابخشی باشد/اقدامات از روزمرگی خارج شود

Byrotitr

آوریل 26, 2014

روتیتر:شهردار کرج با تاکید بر اینکه نگاهمان به مسائل شهری کلانشهر کرج فرابخشی و عمیق باشد، گفت: منشاء اقدامات نباید دچار روزمرگی شود.

به گزارش روتیتر:علی ترکاشوند با بیان این مطلب افزود: اقداماتی که منشاء آن ها روزمرگی است باید جای خود را به تحکیم و تقویت برنامه هایی در شأن شهر و شهروندان بدهد.
وی اظهارداشت: نگاه فرابخشی به مدیریت شهری و مجموعه برنامه ها و اهداف آن رمز موفقیت این مجموعه خدمات رسان است که با این تعریف هر آنچه مدیریت شهری را به سوی اجرای اقدامات کلان و جاری کردن رویکرد فرا بخشی سوق می دهد باید به عنوان طرحی قابل اجرا در دستور کار قرار گیرد.
ترکاشوند دچار شدن به روزمرگی و اجرای اقدامات در این مسیر را آسیب جدی مدیریتی خواند و با تاکید بر اینکه دقت همه مدیران و مسئولان باید به جلوگیری از بروز این موضوع معطوف باشد، افزود: پیشگیری از بروز این واقعه با پیش بینی برنامه های هدفمند میسر می شود و مدیریت شهری نیز بر انجام آن تاکید دارد.

وی استفاده از تمامی ظرفیت ها در مدیریت شهری را لازمه تقویت رویکرد نگاه فرابخشی به مسائل شهری دانست و گفت: بی شک جاری شدن این رویکرد آبادانی و انتفاع شهری را ممکن می سازد.
لزوم پژوهش محوری در مدیریت شهری
شهردار کرج در ادامه بر لزوم پژوهش محوری در مدیریت شهری به منظور تحقق رویکرد فرابخشی به مسائل شهری تاکید کرد.

ترکاشوند، اقدامات پژوهشی را زیربنای توسعه شهر دانست و گفت:  پژوهش امری مهم و حیاتی است که راه را برای موفقیت مدیریت شهری در همه امور هموار می کند.

وی گفت: مدیریت شهری اهداف و آرمان های متعددی دارد که پیشرفت، توسعه و انتفاع شهر از مهمترین این اهداف است که تحقق آن نیز نیاز به برنامه ریزی های کاربری دارد.

هدف از تدوین طرح های شهری توسعه همه جانبه باشد
شهردار کلانشهر کرج در ادامه با بیان اینکه، توسعه درون شهری در صورتی که با رویکرد رشد عمودی شهر انجام شود، توسعه ای چند وجهی است، اظهارداشت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، توسعه درونی شهری که مبنا و اصول آن توسعه از درون است، بصورت چند وجهی، انجام می شود که هدف غایی آن نیز رسیدن به معیارها و قالب های واقعی و کارآی شهرسازی است.
ترکاشوند با بیان اینکه، شهر بستری است که به رغم داشتن ساختار فیزیکی و سخت افزاری، زنده و پویا است، اظهارداشت: در توسعه شهری تنها نباید به رونق، عمران و گسترش فیزیکی شهر توجه داشت بلکه آنچه توسعه شهری را مهم جلوه می دهد، توجه به توسعه  کالبد زنده شهر  است که این مهم نیز از  وجود فاکتور های انسانی ساکن در جامعه شهری نشات می گیرد.
وی گفت: توسعه درون شهری، همچنین موجب افزایش سرانه های مربوط به سطح فضای سبز، فضای های آموزشی، بهداشتی و درمانی، ورزشی، امنیتی، فرهنگی و … می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *