• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۳۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

می ترسیم برخی ها درالبرز کلاه سرمایه گذاران را بردارند و ماشرمنده شویم/سرمایه گذاری با دلای زمین متفاوت است/ بازرسی اطلاعات و دادستان به تغییر کاربری زمین هادر البرز ورود کنند

Byrotitr

مه 10, 2014

روتیتر سید محمد میرحبیبی :سردار عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در برنامه زنده رادیویی شهر من سلام به انتقاد قاطع و صریح  و همچنینی افشاگری از پشت پرده همایش برد-برد پرداخت تا اکثر گمانه زنی هایی در ۵ ماه گذشته در خصوص عملکرد برخی از مسوولان استانداری البرز و اهداف پشت پرده این همایش به واقعیت نزدیک تر شود .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در این برنامه زنده رادیویی با انتقاد از نحوه عملکرد استاندار و معاون فنی و عمرانی وی در خصوص برخی از اقدامات بویژه اقداماتی که منجر به تغییر کاربری می شود گفت:در حای که ۷۰ در صد از صنایع و شهرک های صنعتی البرز تعطیل هستند تلاش برای تغییر کاربری و واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین به یک فرد برای ایجاد شهرک صنعتی چه معنایی می تواند داشته باشد .

اداره کل اطلاعات ، بازرسی و دادستان  به دلالی های زمین که  به بهانه سرمایه گذاری رخ می دهد ورود کنند

وی اظهار داشت : استاندار و معاونینش بویزه معاون فنی و عمرانی تا کنون چند جلسه برای حل مشکلات شهرک های صنعتی داشته اند که در حال حاظر به دلیل مشکلات بسیار و زیر ساختی به تعطیلی کشسده شده اند و در همین حال متاسفانه در تلاش هستند که  باز هم شهرک صنعتی ایجاد کنند.

وی ادامه داد:چه دلیلی دارد که در این شرایط که ۷۰ درصد شهرک های صنعتی ما تعطیل هستند ، آقایان در استانداری  شهرک صنعتی تصویب کنند تا عده ای پولدار و میلیاردر و سرمایه دار کلان شوند . در این شرایط ما وظیفه داریم که به مراجه ذیربط اطلاع دهیم واین کار را نیز کرده ایم. در اینشرایط تلاش برای واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین برای ایجاد شهرک صنعتی خصوصی چه معنایی می تواند داشته باشد .

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما از وزارت اظلاعات ،سازمان بازرسی و دادستان کرج که فردی ارزشی و معتقد است درخواست مکی کنیم  که به این بحث ها و مسایل مربوط به دلالی های زمین که در سایه یرمایه گذاری و به بهانه آن انجام م شود و سبب ایجاد میلیارد ها تومان  ارزش افزوده ورانت می شود  ورود کنند.

خصوصی سازی با دلالی و سرمازه گذاری با سرمایه داری متفاوت است

می ترسیم کلاه سرمایه گذاران را بردارند و ما شرمنده آنها شویم

وی با انتقاد شدید از همایش برد-بردگفت: استاندار و معاون عمرانی استاندار برای همایش برد -برد  هیچ مشورتی با هیچ نهاد و سازمان و ارگان مربوط یه سرمایه گذاری نکرده اند با شهرداری ها و شوراها  مشورت نشده ، با اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و تعاون مشورت نشدهاستبه وزارت صنایع و معادن مشورت نشده است و این چه معنی و مفههومی می تواند داشته باشد .

عزیز اکبریان  افزود: استاندار و معاونش باید جواب بدهند که چند سرمایه گذار آمده و درچه زمینه ای می خواهند سرمایه گذاری کنند و به کجا می خواهند بروند این موارد همه اش مهم است و مردم باید بدانند.

نمایده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی همایش برد-برد را  یک همایش فرمایشی و نمایشی  دانست وافزود: ما از خصوصی سازی حمایت می کنیم  اما نکتهای که وجوددارد این است که  خصوصی سازی با دلالی و سرمایه گذاری با سرمایه داری متفاوت است ما می ترسیم کلاه سرمایه گذاران را  بردارند و ما شرمنده آنها شویم.

وی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از صنایع استان فعال هستند و ۱۰ درصد هم نیمه تعطیل تصریح کرد:استاندار و معاونانش تا نون چند جلسه برای حل مشکلات صنایع و اشتغال البرز ذاشته اند پاسخش روشن است هیچ جلسه ای .

عزیز  اکبریان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: چه دلیلی دارد که جلسه هیات حل اختلاف استان البرز دراین ۷ ماه یک بار تشکیل شود و جلسات کمیسیون ماده ۵ که تنها وظیفه و کاربردش تغییر کاربری زمین ها و به تبع آن افزایش میلیاد ها تومان ارزش افزوده آنها است ۲۵ بار تشکیل شود.

زمین که کشاورزی است با تغییر کاربری ارزشش ده ها برابر می شودو کمیسیون ماده ۵ که وظیفه اش تغییر کاربری زمین ها است در این ۷ ماه بیش از ۲۵ جلسه تشکیل داده است .

یک قومی آمده اند به استان البرز ویک سری اقداماتی دارندانجام می دهند

وی ادامه داد : یک قومی آمده اند به استان البرز و یک سری اقدامات مبهمی دارند انجام می دهند با ید مشخص شود که چه دست هایی در این تغییر کاربری ها در کار است اینها را باید به مردم بگوییم.

چرا دولت تصمصم قطعی در رابطه با  استاندار البرز و معاونش نمی گیرد

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی  در پاسخ به سوال مجری رادیو البرز مبنی بر اینکه آیا این موارد را به رییس جمهور و سایر مقامات عالی رتبه دولت تدبیر وامید گزارش داده اید یا خیر، تصریح کرد:بله هم به شخص رییس جمهور وهمبه شخص وزیر کشور عملکرد آقایان استانداری البرز را انتقال داده ایم و هم رییس جمهور محترم وهم وزیر کشور دستور بررسی و برخورد را داده اند اما تا کنون تصمیم و برخورد قطعی نمی بینیم .

دادستان، اطلاعات و بازرسی به کمیسیون ماده ۵ و همایش برد-برد و دلالی های زمین ورود کنند

وی با اشاره به تعداد جلسات کمیسیون ماده ۵ و تغییر کاربری های انجام گرفته و امکان وجود دلالی های زمین و ایجاد ارزش افزوده های میلیاردی و ابهامات صورت گرفته در همایش برد -برد و عملکرد کمیسیون ماده ۵ که در ۷ ماه بیش از ۲۵ جلسه داشته است  تاکید کرد: بازرسی ، اداره اطلاعات و دادستان محترم که مدعی العموم و از نیروها ارزشی به شمار می رود باید به این مسایلیعنی عملکرد کمیسیون ماده ۵ و همایش برد-برد و واگذاری زمینبرای ایجاد شهرک خصوصی ورود کنند  تا مشخص شود که این همه تبلیغاتی که برای همایش برد-برد انجام می گیرد به چه دلیل است ومن درخواست می کنم که با دلالی های زمین و تغییر کاربری ها برخورد کنند.

سردار عزیز اکبریان  در پاسخ به سوالی مبنی بر مهمانان این همایش اظهار داشت :مسوولان برگزاری این همایش مدعی هستند که تعدادی وزرا ، سفرا و معاونین رییس جمهور می آینداما من بعید می دانم که همه اینها بیایند چون هیچ مشورت و بر اساس اخبار رسیده بیشتر حاضرین را کارمندان استانداری تشکیلمی دهند و همه ادارات به همایش برد-برد آمده اند واستان به نوعی امروز تعطیل است.

 

4 thoughts on “می ترسیم برخی ها درالبرز کلاه سرمایه گذاران را بردارند و ماشرمنده شویم/سرمایه گذاری با دلای زمین متفاوت است/ بازرسی اطلاعات و دادستان به تغییر کاربری زمین هادر البرز ورود کنند”
  1. با سلام به روتیتر واخبار مهم و روشنگرانه اش
    از دکتر کولیوند وسردا اکبریان که پیگیر هستند ممنون هستیم.متاسفانه آقایان به همین راحتی دست از سر استان البرز ومنابع نابش بر نمیدارند ما تقاضا داریم مجددا با رئیس جمهور جلسه حضوری بگذارید.حالا اقای استاندار از دیار سمنان واز اقوام اقای فریدون هست یا نیست قرار نیست شهر کرج را نابود کنند.

  2. با سلام اقای دکتر صالحی رئیس محترم ستاد آقای روحانی در البرز ما خوشحال بودیم با امدن جناب روحانی تحول صورت می پذیرد از ستاد شما در استانداری ۴ نفر مسئولیت گرفتند والباقی توسط استاندار محترم از سمنان،مهدیشهرو سرخه جهت مدیریت استان البرز با یکدستگاه اتوبوس امدند الباقی پست ها هم دوستان گسترشی سپرده شد.چه واقعا در ۴ سال اینده در کرج برای اقای روحانی می خواهید رای جمع کنید با این افتضاح دوستان سمنانی

  3. آقای استانداری لوله فاضلاب عبوری از داخل استانداری البرز را وحیاط بهم ریخته استانداری را نتوانسته سرو سامان دهد حال می خواهد اراضی ۲۰۰ هکتاری را مدیریت کند.با امدن این آقایان استان البرز سالها عقبگرد خواهد داشت.

  4. اقای دکتر صالحی از شما تقاضا می کنیم برای استانداری البرز پیش قدم شده این استان را از فرطه نابودی نجات دهید.واقعا خیانت شد به رای مردم با آمدن آقایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *