• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۴۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

خطری که محیط زیست کرج را تهدید می کند

Byrotitr

ژوئن 4, 2014

روتیتر:عضو کمیسیون سلامت، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: محیط زیست کرج به واسطه بادهایی که از غرب می وزد، رو به نابودی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،بهنام محمودی در جلسه روز سه شنبه شورای اسلامی شهر با اتخاذ موضعی انتقادی نسبت به محدود شدن شورا به حوزه شهرداری و فعالیت های آن، تاکید کرد: تنها یکی از کارهای شورا پرداختن به امور شهرداری است و بسیاری دیگر از رخدادهای حوزه های شهری در گرو تصمیمات شورا قرار دارند.

محمودی اذعان داشت: بادهایی که از سمت غرب به سوی کرج روانه می شوند به دلیل وجود ریزدانه ها تهدیدی بسیار جدی برای محیط زیست شهر به شمار می آیند و باید برای آن چاره ای اندیشید.

وی با تاکید بر اینکه باید به باغات و محیط زیست توجهی ویژه نشان دهیم، افزود: اگر به عنوان نمایندگان مردم در این پارلمان محلی حضور یافته ایم باید خواسته های آشکار و نهان و به حق مردم را دنبال کنیم که محیط زیست و سلامت یکی از روشن ترین و واضح ترین نیازهای حال حاضر مردم کرج و حتی استان البرز است.

این عضو شورای اسلامی شهر به مسئله باغ سیب مهرشهر و حل نشدن مسائل مرتبط به از بین رفتن درختان در این باغ اشاره و خاطرنشان کرد: باغات کرج در حالی روند خشکی را طی می کند که وضعیت زیست محیطی شهر در حالت بحران به سر می برد.

محمودی باغ سیب را حدود ۳۰ هکتار عنوان کرد و افزود: تنها یک جلسه در شورا برگزار شد که به دلیل برخوردها با موضوع، مباحث مرتبط با قطع درختان باغ مسکوت ماند.

وی تاکید کرد: شورا موظف به ورود جدی به این موضوع و پیگیری از مسئولان استانی و کشوری است چنان که مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز موظف به پیگیری و بررسی مسئله و توضیح فعالیت های انجام گرفته در این باغ به منظور اصلاح اشکالات ایجاد شده، می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *