• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۵۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

قهرمانی: رویکرد مدیریت شهری از خودرو محوری به انسان محوری تغییر کند

Byrotitr

جولای 1, 2014

روتیتر:رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج، روش ها و رویکرد فعلی شورا و شهرداری را در راستای خودرومحوری عنوان کرد و اظهار داشت: این رویکرد باید به سمت انسان محوری تغییر جهت بدهد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،مریم قهرمانی در جلسه کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر، با اعلام این نکته، تاکید کرد: رویکرد شهرداری تاکنون خودرو محور بوده به طوری که طرح جامع ترافیک و تدابیری نظیر آن با هدف جابجایی راحت تر خودروها صورت گرفته.

قهرمانی با بیان اینکه تاکنون به فکر تغییر این رویکرد نیفتاده ایم، اضافه کرد: کرج کلانشهری است که از کمترین زیرساخت های حمل و نقل عمومی برخوردار است و این امر با توجه به حجم بالای جمعیت و میزان مهاجرپذیری بالا، آسیب های جدی به محیط زیست شهری وارد آورده است.

وی با انتقاد ضمنی در خصوص نصب نمایشگرهای هشداردهنده میزان آلودگی هوا در شهر، آن را موجب ایجاد نگرانی و تشویش در شهروندان ارزیابی کرد و ادامه داد: نصب این تابلوها خوب است اما مهم تر از آن پیشگیری از این آلودگی و جلوگیری از قرارگیری شهر کرج و استان البرز در رتبه سومین شهر آلوده کشور است.

عضو شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: باید به اتخاذ راهکارهایی پیش گیرانه در حوزه محیط زیست بپردازیم و نصب این تابلوها بیش از آنکه اثرگذار باشد، نگرانی مردم و اضطراب روزانه برای آنها را فراهم می آورد.

قهرمانی از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج خواست نگاهش را به معابر و تقاطعات محدود نکرده و بخصوص بر مباحثی چون اجباری کردن معاینه فنی خودروها، منع تردد خودروهای آلاینده در شهر، بررسی میزان کیفیت سوخت و مباحثی از این دست را در دستور کار خود به منظور پیشگیری از افزایش آلودگی ها در شهر قرار دهد.

وی، منشاء بیماری سرطان در جهان را آلودگی هوا در کشورها عنوان کرد و با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر، از مسئولان خواست نسبت به تامین و ساماندهی دو سازمان مرتبط با حوزه حمل و نقل عمومی به شدت حساس بوده و پی گیر نیازهای این بخش باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *