• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۴۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

شهردار کرج با ارسال پیامی از خانواده های داغدار دلجویی می کند

Byrotitr

جولای 8, 2014

روتیتر:سازمان آرامستانهای شهرداری طی ماه های اخیر جهت گیری مناسبی در مباحث فرهنگی و اجتماعی داشته و می رود که دیدگاه شهروندان نسبت به ماهیت و کارکردهای واژه «آرامستان» را دچار تغییر و تحولات اساسی کند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،این سازمان با رویکرد استانداردسازی ساختار و چهره آرامستانها، تلاش دارد ماهیت این مکان مقدس به عنوان خانه ابدی شهروندان در ایام پس از وفات را به دیدگاه قرآن و اسلام نزدیک کند و آنجا را از محیطی صرفا غم آلود و افسرده کننده به فضایی آرامش بخش و عبرت آموز تبدیل کند.

رسالت سختی که قطعا بدون همراهی مراکز دانشگاهی و حوزه های علمیه و همچنین نخبگان فکری و دینی جامعه شدنی نیست و در این مسیر پر فراز و نشیب نیاز به خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از تجارب سازنده دیگر به شدت احساس می شود.

در راستای این دیدگاه، سازمان آرامستانها طرحی را به اجرا گذاشته که همسو با تکریم مقام شهروندان و ارج نهادن به شخصیت افراد جامعه است.

بر این اساس، پس از ثبت وفات افراد در دفاتر مربوطه، پیام تسلیتی با امضای شهردار کرج به درب منازل خانواده های داغدیده ارسال می شود که در آن به مراتب تاسف و تاثر مدیریت شهری از فقدان یکی از شهروندان گرامی اشاره شده است.

این طرح از لحاظ روانی دارای ابعاد مثبتی بوده و دیدگاه شهروندان نسبت به نهاد شهرداری را تقویت می سازد.

طرح ارسال پیام تسلیت شهردار کرج به خانواده های داغدار با وجود کم هزینه و آسان بودن اما دارای آثار مثبت تربیتی و اخلاقی است و حس خوب وحدت و همدلی و یکی بودن میان مردم و مسئولان شهری را نهادینه می کند.

یادآوری می شود، مجتبی اسکندری مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری کرج پس از انتصاب در این سمت، اقدامات مطلوبی را پیگیری و به نتیجه رسانده است که از جمله آن می توان به افزایش ۲۰ درصدی حقوق پرسنل غسالخانه آرامستان بهشت سکینه (س)، تحویل ۲۲۴ هکتار از اراضی دولتی جهت احداث آرامستان جامع، پیگیری دریافت اسناد مالکیت زمین آرامستان بهشت سکینه (س) از منابع طبیعی، بهسازی و بازسازی فضاهای عمومی آرامستان های شهر، احداث سالن چند منظوره پذیرایی، نصب المان شهداء و… اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *