• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۳۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

روحانی: معنویت با بخشنامه حاصل نمی شود

Byrotitr

جولای 8, 2014

روتیتر:رییس جمهوری افزود: وظیفه دولت دینی و اسلامی اجرای قانون و مقررات است و البته باید توجه داشت که اخلاق و معنویت با بخشنامه حاصل نمی شود، اخلاق و معنویت از آن جامعه دینی است که دولت اسلامی را نگه می دارد و در مسیر درست هدایت می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جریان دیدار مسوولان و کارگزاران نظام باحضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های گسترده دولت تدبیر و امید برای ارتقای جایگاه ایران اسلامی، تصریح کرد: دولت برنامه مدونی را برای شکستن رکود و آغاز رونق اقتصادی بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی ، تدارک دیده است.

رییس جمهوری در این دیدار اظهار کرد : دولت تمام موفقیت های خود را در سایه حضور ، انسجام و مشارکت مردم ، هدایتهای رهبر معظم انقلاب ،توجهات حضرت ولی عصر (عج ) و لطف خداوند متعال می داند.

دکتر روحانی به توجه ویژه دولت به تقویت شرکتهای دانش بنیان اشاره کرد و گفت: دانشگاه های ما امروز در مسیر عمق بخشیدن به علم هستند و ما باید از انتشار مقالات علمی به اختراعات ، ثبت برند و حتی بازاریابی برسیم.

رییس جمهوری افزود: همه سازوکارها در جهت تقویت این مسیر پیش بینی شده است و دولت یکهزار میلیارد تومان در چارچوب صندوق حمایت از این امور اقتصادی ، اختصاص داده است.

دکترروحانی به گام های دولت در زمینه مسایل اقتصادی طی ۱۱ ماهه گذشته اشاره و تصریح کرد این گامها و اقدامات انجام شده مطلوب و در برخی موارد بیش از حد انتظار بوده است.

رییس جمهوری گفت: کشور در سالهای گذشته باتورم سختی مواجه بود اما دولت طی این دوره با کمک مجلس و قوه قضاییه و همه نهاد ها و مسوولان و حمایت نیروهای مسلح ، قدمهای بسیار خوبی را در عرصه اقتصاد و کاستن از رقم تورم برداشته به گونه ای که اگر تورم نقطه به نقطه پارسال ۴۵ درصد بود، این رقم امسال به ۱۴ و ۴ رسیده است.

دکتر روحانی تاکید کرد: کاهش ۳۱ واحدی تورم طی این دوره زمانی نه کم نظیر بلکه بی نظیر بوده است.

رییس جمهوری با برشمردن مواردی از کاهش تورم اظهارداشت اینها موفقیت نظام است و دولت به این راضی نیست و باید قدمهای بیشتری برداشته شود و بنا دارد سال ۹۴ تورم را به زیر ۲۵ درصد برساند و در سال ۹۵ تورم را تک رقمی کند .

دکتر روحانی افزود: دولت اولین قدم ها را برداشته است و رکود باید شکسته شود. اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی مایه وحدت و همراهی بیشتر نهادها ،قوا ، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر دستگاهها خواهد شد.

رییس جمهوری اظهارداشت: دولت در مسایل مهمی چون منابع آب، با حمایت و هدایت رهبر انقلاب اسلامی در شرق ، جنوب و غرب کشور اقدامات بزرگی را برای مهار و استحصال آب و بهره برداری درست منابع آبی کشور ، آغاز کرده است.

دکتر روحانی گفت: در حوزه سلامت دولت گام های بسیار مهمی را در زمینه سلامت جامعه برداشته است و در مدت کوتاه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مزایای این اقدام در بیمارستانها بهره مند شده اند.

رییس جمهوری افزود: هیچ بیمارستانی از متخصص خالی نیست و در ۴ ماه اخیر بیش از ۴ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند و این مسیر ادامه خواهد یافت.

دکتر روحانی گفت: سال گذشته برای پرداخت ۱۴ هزار میلیارد تومان از یارانه نقدی مشکل داشتیم که امسال علاوه بر تامین آن، اقدامات مهمی را در زمینه ارتقاء نظام سلامت و تأمین معیشت اقشار محروم آغاز کرده ایم که این روند ادامه خواهد یافت.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه دولت در حوزه سیاست خارجی کاملا در چارچوب سیاست های اعلامی مقام معظم رهبری عمل کرده و در این راستا شاکله ایران هراسی را به طور کامل درهم شکسته و فروریخته است، گفت: افکار عمومی دنیا به خوبی دریافته است که ایران در عرصه فعالیت های هسته ای خود، صلح آمیز و شفاف عمل کرده و می کند و با اثبات این مسئله اساس بهانه جویی ها علیه ایران فروپاشیده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه هیچ قدرتی نمی تواند به بهانه مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی، تحریم های نابجا علیه ملت ایران وضع و تحمیل کند، افزود: دیوار تحریم ها شکست مهمی برداشته و دولت در تداوم مذاکرات جدی است. در مذاکرات خود ذره ای از حقوق ملت ایران عقب نشینی نخواهیم کرد و در کنار حق مسلم هسته ای، حق مسلم مردم در دسترسی به بازارهای جهانی و داشتن روابط سالم بین المللی را نیز احصا خواهیم کرد.

رییس جمهوری با اظهارامیدواری نسبت به اینکه طرف مقابل ایران درک کند که قبلاً مسیر بن بستی را انتخاب کرده بود، اظهار داشت: استراتژی ما برد – برد است، اما اگر دشمن زیاده خواهی کند دنیا می داند که مسئولیت شکست احتمالی مذاکرات فقط متوجه و برعهده طرف های زیاده خواه است.

دکتر روحانی تصریح کرد: البته برنامه های دولت در حوزه رونق اقتصادی و توسعه بر توفیق و نتیجه مذاکرات استوار نیست و با پیش بینی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در هر شرایطی اهداف خود را پیش خواهیم برد.

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با دشوار توصیف کردن شرایط منطقه گفت: پیام انقلاب اسلامی برادری و دوستی و اتحاد میان مسلمانان جهان است. جهانیان این پیام را شنیده و دریافتند، اما بدخواهان نخواستند پرچم اخوت ایران اسلامی در کشورهای اسلامی به اهتزاز درآید.

دکتر روحانی اظهار داشت: متاسفانه عده معدودی با ادعای جهاد اسلامی به ایجاد شکاف در جهان اسلام پرداختند که به لحاظ فکری به نام سلفی گری، به لحاظ مالی از سوی برخی از کشورها و به لحاظ سیاسی از سوی نظام صهیونیسم بین المللل تغذیه می شوند. جمهوری اسلامی ایران اما راه خود را در مبارزه با خشونت و توحش و آدمکشی ادامه خواهد داد و به لطف الهی در این مسیر موفق خواهد بود.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه عبادت و صبر و امساک دانست و گفت: ماه رمضان نه تنها ماه امساک از طعام است بلکه ماه امساک از دروغ، تزویر، ریا و نفاق می باشد.

دکتر روحانی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان ماه عبادت و پاک کردن دل ها از کینه و ماه وحدت و انسجام و برادری است و جامعه اسلامی، تأثیرگذار تر از دولت دینی و اسلامی است.

رییس جمهوری افزود: وظیفه دولت دینی و اسلامی اجرای قانون و مقررات است و البته باید توجه داشت که اخلاق و معنویت با بخشنامه حاصل نمی شود، اخلاق و معنویت از آن جامعه دینی است که دولت اسلامی را نگه می دارد و در مسیر درست هدایت می کند.

دکتر روحانی افزود: آنچه نیاز داریم دست به دست هم دادن و حضور قدرتمند اجتماعی برای اخلاق و معنویت و اجرای آیات الهی است که اگر شب قدر از هزار ماه برتر است، شاید فلسفه اصلی اش این باشد که شب نزول قرآن و هدایت است.

رییس جمهوری اضافه کرد: اینکه روزه برای «لعلکم تتقون» است، پس تقوا دریچه ای برای ورود نور قرآنی از دل هاست و پیامبر اسلام(ص) از دل ها وارد قلب انسان ها شد و از درها وارد نشد.

دکتر روحانی افزود: بنای باشکوه اسلام نه برپایه زور و فشار که برمبنای عشق و ایمان است و اسلام از قلب آغاز می شود و به عقل و علم ختم می شود.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: امام راحل اظهار داشتند که فضیلت و عمل صالح بدون اختیار حاصل نمی گردد و این همان بیان رهبر معظم انقلاب است که فرهنگ را آغاز، میانه و پایان می دانند.

دکتر روحانی افزود: تمام موفقیت های دولت در سایه حضور، انسجام، مشارکت مردم، هدایت های رهبر معظم انقلاب، توجهات حضرت ولی عصر(عج) و لطف خداوند متعال می داند.

رییس جمهوری تصریح کرد: دولت بالاترین وظیفه خود را فرهنگ می داند و امسال که سال فرهنگ و اقتصاد است، اجرای اقتصاد مقاومتی و نقشه مهندسی فرهنگی که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است به زودی توسط دولت آغاز خواهد شد و سند نخبگان و سند تحول در نظام آموزش و پرورش بزرگترین قدم های دولت در عرصه فرهنگ محسوب می شود.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: البته بخش بزرگی از فرهنگ بر عهده نهادهای فرهنگی و اجتماعی است که برتوانمندی های آنها ایمان داریم، حوزه های علمیه، نخبگان، فرهنگ دوستان، صاحبان فکر و نهادهایی که در کنار مساجد و تکایا توانستند در دوران دین ستیزی با هدایت مراجع و امام بزرگوار، انقلاب را به مقصد برسانند.

رییس جمهوری افزود: امروز همگان مشاهده می کنند که نهاد مرجعیت در عراق، چگونه سد عظیمی در برابر استکبار و توطئه ها بوجود آورده است، دولت به حمایت از نهادهای مسئول قانونی در این زمینه ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *