• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۳۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

مدارس مسکن مهر تامین شود/مردم را مجاب به تخلف نکنیم

Byrotitr

جولای 14, 2014

روتیتر:نماینده مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی، یکی از مهم ترین مباحث تحت پیگیری در مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان این استان را مباحث مرتبط با وزارت مسکن و شهرسازی عنوان کرد که طی آن این وزارتخانه مجاب به پیگیری و تامین زیرساخت های لازم برای مناطقی است که در آن مسکن مهر احداث شده.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر:عزیز اکبریان  اظهار داشت: هم اکنون جهت حرکت نمایندگان این استان در مجلس، به سمت وزارت راه و شهرسازی است که طی آن تامین زیرساخت های لازم در مناطق و شهرک هایی که مسکن مهر برپا شده، پیگیری می شود.

اکبریان اضافه کرد: بخش اعظمی از ساکنان و کسانی که در این مسکن ها ساکن شده و خواهند شد، زوج های جوانی هستند که کودکان و نوجوانان شان در مقاطع سنی و تحصیلی مختلف قرار داشته و ورود آنها به این خانه ها و شهرک ها نیازمند وجود زیرساخت هایی از جمله مدرسه در تمامی مقاطع تحصیلی است.

وی اذعان داشت: یکی از مشکلات این مناطق، عدم وجود این امکانات تکمیلی در برخی از نقاط تاسیس مسکن مهر است که این مهم هم اکنون از سوی نمایندگان در مجلس پیگیری شده و جلسات مختلفی را با معاون وزیر مربوطه برگزار کرده ایم.

به گفته نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در خانه ملت، اگر این مشکل تا آغاز سال تحصیلی مرتفع نشود، با مشکلات متعددی در این بخش مواجه خواهیم بود که از این جهت باید به سرعت نسبت به تامین اماکن تحصیلی در این محل ها اقدام شود.

مردم را مجاب به تخلف نکنیم

وی از دیگر مباحث در حال بررسی و پیگیری در بزرگترین پارلمان کشوری از سوی نمایندگان استان را نیز در خصوص همین وزارتخانه و اراضی عنوان کرد که عرصه آنها ملی اعلام شده و مشکلات بسیاری را برای شهروندان و شهرداری ها به بار آورده است.

اکبریان از جمله این اراضی را حصار، کلاک و جوادآباد ذکر کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی زمین های فوق را متعلق به دولت اعلام کرده و این در حالی است که شهرداری برای عرصه های موجود که توسط مردم احداث شده قادر به صدور جواز تخریب یا بازسازی نیست.

وکیل مردم در خانه ملت، این معضل را سبب بروز تخلف از سوی شهروندان دانست و تصریح کرد: در چنین شرایطی شهرداری به رغم عدم الزام برای ارائه خدمات به ساکنان این مناطق، خود را موظف به خدمات رسانی دانسته که این امر با پول و مالیات پرداختی دیگر شهروندان صورت می گیرد که سبب می شود حقوق آنان به درستی رعایت نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *