• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۴۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

مدیریت واحد شهری؛ نقطه اتصال تار و پود اراده و خدمت

Byrotitr

جولای 14, 2014

روتیتر:نماینده مردم کرج در بزرگترین پارلمان قانون گذاری کشور تاکید کرد: تمامی دستگاه ها و ارکان خدماتی باید تحت لوای مدیریت واحد شهری به خدمت رسانی بپردازند تا تار و پود اراده و خدمت در یک راستا و در جهت رسیدن به اهداف کلان شهری بر هم بافته شوند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،محمدجواد کولیوند  که نایب رئیسی کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراها را نیز به عهده دارد، تشکیل و تبعیت از مدیریت واحد شهری را یک راه و اصل اساسی برای برون رفت از مشکلات و اصلاح خدمات رسانی ارزیابی کرد.

کولیوند اظهار داشت: اصل ۷ و اصول ۱۰۰ تا ۱۰۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قوانین و شرایط شوراها را به طور کامل بیان کرده و آنها را به عنوان یکی از ارکان تصمیم گیر کشوری می شناسد. طبق این اصل، شوراها نهادی هستند که باید از قدرت اعمال تصمیم و مجاب کردن دستگاه ها به تبعیت از تصمیمات شورایی برخوردار باشند.

به گفته کولیوند، نبود این قانون موجب پریشانی فعالیت در شهرها و آشفتگی وضعیت خدمات رسانی می شود؛ این در حالی است که با قرار گرفتن مجموعه دستگاه های خدمات رسان در زیرمجموعه مدیریت واحد شهری که می تواند با مدیریت شورا اتفاق بیافتد، بخش اعظمی از مشکلات موجود در این حوزه مرتفع خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی از تهیه لایحه به منظور ایجاد این قانون در شورای عالی استان ها خبر داد و اذعان داشت: برای رسیدن به این جایگاه و تبعیت از مدیریت واحد شهری، قوانین لازم باید تهیه و تدوین شود.

وی اضافه کرد: تشکیل این مدیریت واحد می تواند راه نجاتی برای شهر بوده و تمامی دستگاه ها و ادارات خدماتی را مجاب به تبعیت از قوانین و دستورات خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *