• تیر ۲۲, ۱۴۰۳ ۲۱:۲۸

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

درخواست مردم از اعضای شورای شهر کرج برای تثبیت مدیریت شهرداری و تداوم آبادانی ؛ شورا با مردم یا برمردم

Byrotitr

سپتامبر 2, 2013

تثبیت مدیریت شهرداری کرج نشانه استقلال، بزرگی و اراده اعضای شورای شهر است

شورای شهر با اراده به تثبیت مدیریت شهرداری و آبادانی شهر رای می دهد

روتیتر:طی چند هفته اخیر برخی به دنبال این هستند تا با جو سازی های کاذب اراده و توان قابل توجه شورای چهارم کرج را برای تثبیت مدیریت شهرداری و تداو مدیریت شهرداری کرج  به زیر سوال ببرند و تحت شعاع منافع گزینه های ضعیف تر خود برای شهرداری قرار دهند.

هرچند این افراد زمانی موافقان سرسخت آقازاده بودند و به عناوین مختلف وی را مورد تقدیر و تشکر قرار می دادند اما با نزدیک شدن ایا انتخاب شهردار توسط شورای چهارم به دلایلی که برای مردم به خوبی روشن است ، تلاش کردند تا شوری شهر کرج را که از اعضای قوی و فهیم متشکل شده است ، تحت فشار و القائات کاذب خود قرار دهند و زمینه رفتن آقازاده و جایگزینی وی با نیروهای ضعیف تر و نا لایق تر را اجاد سازند.

این افراد که بیشتر در بیرون از شورای شهر قرار دارند در این مدت  سعی کردند تا با القائات و چرخش های ۱۸۰ درجه ای ،آقازاده را تخریب کنند و افراد ضعیف مورد نظر خود را جایگزین وی سازند تا بتوانند به مقاصد خود دست یابند .

مردم ، نخبگان و بزرگان شهرکرج – که بی تردید شورای شهر نیز جزیی از این بزرگان به شمار می رود – به دنبال تخریب آقازاده و تلاش برخی برای بی ثبات ساختن شهرداری کرج که موجب توقف روند توسعه یافتگی و آبادانی شهر می شود با اعلام نارضایتی نسبت به احتمال تغییر شهردار و بی ثبات ساختن شهرداری و مدیریت شهری کرج و جایگزینی گزینه های بسیار ضعیف تر و بی تجربه تر تلاش کردند تا همگام با نخبگان و بزرگان شهر  نظر و خواسته خود را به اعضای شورای شهر منتقل و مانع ازبی ثباتی در مدیریت شهری و شهرداری شوند .

چه مردم کرج به همراه اکثریت نخبگان و بزرگان از عملکرد مهندس آقازاده رضایت داشته و معتقد هستند که عملکرد وی در ابعاد مختلف ، فرهنگی ، اجتماعی ، اجرایی ، مالی ، عمرانی ، فضای سبز و شهروندی نه تنها قابل دفاع  که ستودنی و بی نظیر است .

علاوه بر اعلام رضایت مردم از عملکرد مهندس آقازاده شهردار کرج و درخواست های مکرر آنها از شورای شهر برای تثبیت مدیریت آقازاده ، نخبگان و بزرگان شهر نیز بارها از عملکرد مهندس آقازاده اعلام رضایت و اقدام وی را بی سابقه عنوان کرده اند .

آیت الله کازرونی نماینده ولی فقیه عملکرد وی را ستودنی اعلام کرده است ، سردار حسینی مطلق فرمانده سپاه استان عملکرد وی را بی نظیر خوانده دکتر لاریحانی از عملکرد شهردار کرج تقدیر به عمل آورده ، فرماندار کزج بارها وی را مدیری جهادی و قابل تقدیر عنوان کرده ، استاندار البرز در زمستان سال گذشته به طور غیر مستقیم از شورای شهر خواستار تثبیت مدیریت شهری در آن زمان و مانع از برکناری آقازاده شد.

استاندار سابق البز مهندس فرهادی ویرا مرد تقاطع های غیر همسطح بیان داشته است و بار ها از وی تقدیر کرده . وزیر کشور وقت ازآقازاده به عنوان مدیری با نشاط ، پرتلاش و جهادی یاد کرده و در نهایت مردم فهیم کرج بارها از علکرد وی تقدیر و ابراز رضایت کرده اند و معتقد بوده اند که عملکرد وی همواره در راستای گرهگشایی از مشکلات آنها بوده است.

فازغ از حمایت ها ستودن های مسوولان مختلف و ارشد استان و کشور ، اعلام رضایت و حمایت مردم به صورت مستتر از عملکرد آقازاده شهردار کرج برای همه حجتی تمام نشدنی و نکته ای لازم الاجرا به شمار می رود چه اما راحل نیز بارها فرموده اند که میزان رای ملت است و اینبار مردم کرج در کنار نخبگان و بزرگان شهر از شورای شهر خواستار تثبیت مدیریت مهندس آقازاده و تداوم شهرداری وی شده اند که شورای شهر به عنوان وکلا و نمایندگان بلا فصل مردم و شهروندان می بایست خواسته آنها را تمکین و بدون قید و شرط مدیریت آقازاده را تثبیت کنند تا رای اعتماد دوباره از مردم اخذ کنند .

تبلور کلان نگری و تداوم آبادانی با تثبیت مدیریت شهرداری کرج از سوی اعضای فهیم شورای شهر چهارم

بی تردید رای شورای شهر کرج به تداوممدیریت آقازاده که دارای عملکرد قابل قبول ، قابل دفاع و تقابل تقدیری می باشد نشان دهنده استقلال ، تبلور اراده و بزرگی و نشان دهنده فهم آنها از لزوم تمکین خواسته و نساز به حق مردم در ارتباط با تثبیت مدیریت شهری کرج است . هرچند برخی درتلاش هستند تا به شورای شهر کرج تفهیم کنند که تثبیت مدیریت شهری کاری بیهوده و استباه است اما واقعیت آنست که رای به تثبیت نشان دهنده بزرگی ، اراده و مردمگرا بودن شورای شهر و آب پاکی بردستان سهم خواهان است . آنهم در شرایطی که گرپزینه های مطرح حتی درصدی از توانمندی آقازاده را ندارند.

در این شرایط بی تردید عدم توجه شورای شهر کرج به نیاز و خواسته شهر و شهروندان آثار و پیامد های جبران ناپذیری را برای آنها به دنبال دارد.

چه شورایی که خود را ملزم به تحقق خواسته منطقی و به حق موکلانش نکند که هم در چارچوب قانون و هم در چارچوب عرف و آموزه های اسلامی لازم الاجرا است ، بی تردید موجبات بی اعتباری و بی اعتمادی مردم نسبت ره خود و ماهست وجودی و وظایفی خود فراهم کرده است ومردم نسبت به  تداوم رابطه وکیلی و موکلی بین آنها تجدید نظر خواهند کرد.

شوراهای بزرگ و فهیم شهر های بزرگ را می سازند

شهر های بزرگ علاوه بر نیاز به زیر ساخت ها و تثبیت مدیریت شهرداران نیاز به شورایی فهیم ، مستقل و با اراده دارد تا بتواند زمینه توسعه پایدار و بلند مدیت و ساختاری آنرا فراهم سازد و شوراهای با اراده و بزرگ که توانایی اتخاذ تصمیمات بزرگ را داشته باشند در صورتی که شهردارشان عملکردقابل دفاع و تقدیری داشته باشد به ابقای آن رای می دهند تا نشان دهند که اراده ای بزرگ و اهدافی بزرگ دارند.

نگاهی گذرا به طول عمر شهرهای توسعه یافته و نسبتا پیشرفته ایران نشان می دهد که شهر های بزرگ شوراهایی بزرگ  داشته و شوراهایی بزرگ هموراه موجبات تثبیت مدیریت شهرداری و ابقاء شهردار خود را فراهم آورده اند – البته اگر عملکردشان توفیقات نسبی را به دنبال داشته باشد- شه عنوان مثال طول عمر شهرداران شهر های اصفهان ۱۱ سال ، مشهد ۶ سال ، تهران ۹ سال ، تبریز ۵ سال می باشد و این نشان می دهد که علت توفیقات این شهرها چیزی جز تثبیت شهرداران نیست . که امیدواریم شورای شهر کرج نیز به این تبلور اراده رسیده باشد .

شوراهای بزرگ و با اراده به تثبیت مدیریت شهرداری رای می دهند نه به بی ثباتی

از سوی دیگر تثبیت مدیریت شهری چون همواره با مخالفت های بسیاری در بیرون ازشورای شهر همراه می شود و اقدامی بزرگ، تدبیرانه و توسعه یافته است نیاز به شورا و اعضایی مستقل ، کلان نگر ، مردمگرا ، توسعه یافته ، با اراده، بزرگ  و فهیم دارد تا به جای تاثیر پذیری از القائات و مخالفت های غیر کارشناسی و منفعت طلبانه ، خواسته بحق مردم و شهر را بپذیرند و آنرا اجرایی کنند .

شورای شهر کرج نیز اگر می خواهد در صف رجل و بزرگان استان البرز و شهر کرج و حتی در صف مدیریت های شهری با ثبات کشور قرار گیرد و از سوی دیگر آبادانی و رشد و عوران کرج تداوم یابد و حتی سرعت بخشد می بایست به تثبیت و تداوم مدیریت آقازاده که موجب تثبیت مدیریت شهری می شود رای دهد ونشان دهد که تحت تاثیر القائات و مخالفت های منفعت طلبانه عده ای قلیل و خاص قرار نمی گیرد و بیش از آنکه به اقدامات تلافی جویانه و تسویه حساب های شخصی کاذب و آب ریختن به آسیاب لابی های زور و قدرت  فکر کند به دنبال توسعه شهر ، تداوم آبادانی ، تحقق خواسته به حق مردم و نشان دادن بزرگی خویش است .  اعضای مردمی شورای شهر کرج به دنبال تحقق نظرو نیاز مردم هستند و بس و در غیر اینصورت نشان می دهند که ریشه و پایه ای در بین مردم ندارند.

شورای شهر کرج از اعضایی باسابقه ، فهیم ، بزرگ اندیش و با تجربه تشکیل شده است وبدون تردید برای تداوم رای اعتماد خود نیز که شده به تثبیت مدیریت شهری رای می دهد نه به بی ثباتی . چون از شورایی بزرگ و فهیم است که می توان تصمیمی بزرگ و مردمی انتظار داشت و کرج این اعضای بزرگ و فهیم را دارد .

انشاءالله

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *