• مرداد ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۴۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

دستور ویژه روحانی برای بهبود تولید

Byrotitr

سپتامبر 8, 2013

روتیتیر: رئیس کل بانک مرکزی از تشکیل نخستین جلسه شورای پول و اعتبار دولت یازدهم در هفته جاری خبر داد و گفت: طبق دستور ویژه رئیس جمهور، بانک مرکزی و سایر وزارت‌خانه‌ها مأمور ارائه برنامه‌هایی برای بهبود وضعیت تولید شده‌اند.

ولی الله سیف از دستور ویژه رئیس جمهور برای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی خبر داد و اظهار داشت: تیم اقتصادی مسئولیت پیدا کرده که روی اقداماتی که می تواند به سرعت منجر به برداشتن موانع تولید و تسهیل تولید شود کار کند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این اقدامات در وزارت‌خانه‌های مختلف در حال انجام است، افزود: بخش دیگری نیز در بانک مرکزی و نظام بانکی مورد رسیدگی قرار گرفته که در هفته جاری اقداماتی که می توان در سیستم بانکی انجام داد را اعلام خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این پرسش که تصویب هرگونه طرح و برنامه برای کمک به تولید نیازمند مصوبات شورای پول و اعتبار است، آیا قرار نیست طرح‌های مورد نظر بانکی در این شورا مورد رسیدگی قرار گیرد؟ گفت: در هفته جاری نخستین جلسه شورای پول و اعتبار در دولت یازدهم تشکیل خواهد شد.

سیف در جواب خبرنگاری که پرسید: برخی از اعضاء شورای پول و اعتبار طبق قانون باید به انتخاب رئیس جمهور و برخی دیگر به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی معرفی شوند ولی تا به امروز حکم جدیدی از عزل و نصب‌های شورا بیرون نیامده است؛ گفت: اعضای جدید شورای پول و اعتبار به زودی معرفی خواهند شد و به زودی هیات عامل بانک نیز معرفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *