• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۰۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

اقدام سنجیده دولت ؛فیس بوک کابینه تدبیر و امید راه اندازی شد

Byrotitr

سپتامبر 9, 2013

روتیتر:  از زمان راه اندازی شبکه اجتماعی فیس بوک برخی از تند رو ها بسیاری از مسوولان و جوانان را صرفا به خاطر عضویت در این شبکه اجتماعی بدون در نظر گرفتن نوع فعالیت آنها مورد شماتت و انتقاد های تند و بعضا سختگیرانه قرار می دادند به نحوی که در بسیاری از ادارات کارمندان و مدیران به رغم داشتن صفحه اختصاصی در فیس بوک مجال و زبان بازگو کردن آنرا نداشتند .

گرچه استفاده نا درست و یا سوء استفاده از هر وسیله و ابزار قانونی ، غیر قانونی و اقدامی مجرمانه و متخلفانه است اما برخی از سخت گیری ها در این زمینه بدون در نظر گرفتن نوع فعالیت افراد اعمال می شد که می بایست نوع فعالیت و یا عدم سوء استفاده از این شبکه اجتماعی نیز در بررسی ها ملاک عمل قرار گیرد .

از زمان روی کار آمدن  دولت یازدهم اما برخی از وزرا در اقدامی سنجیده و البته در چارچوب قوانین اقدام به راه اندازی صفحه فیس بوک اختصاصی برای خود و وزارتخانه و یا نهاد متبوع خود کردند و از این طریق اقدام به بیان و انتشار برنامه ها ، نظرات و گفتگوهای حرفه ای و کاری خود نمودند که مورد استقبال اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان ، دانشجویان و مدیران و حتی کارمندان قرار گرفت .

پس از آن بود که دیروز برخی از روزنامه ها و سایت ها خبر از راه اندازی رسمی صفحه فیس بوک دولت دادند. این اقدام بی تردید عملی به جا و سنجیده است تا  گسترش اخبار و عملکرد دولت ونهاد های دولتی از این طریق نهادینه و روش های استفاده صحیح از ابزار های مختلف فضای مجازی تمرین و آموزش داده شوند. و مردم راحت تر و آسان تر به اخبار و اطلاعات دولت دست رسی داشته و ازاقدامات کابینه تدبیر و امید مطلع  شوند.

بر اساس این گزارش ها ،صفحه فیس‌بوک پایگاه اطلاع‌رسانی دولت تدبیر و امید به‌وسیله بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت در این شبکه اجتماعی معرفی شد. اما صفحه فیس‌بوک دولت تدبیر و امید ۱۸ عضو فعال دارد و علی چیت‌چیان با ارسال شکلک لبخند نوشته اخبار مربوط به وزرا و دولت را در این صفحه دنبال کنید.

۱۸ وزیر کابینه روحانی در این صفحه مطالب خود را منتشر می‌کنند و جواد ظریف وزیر امور خارجه در مطلبی که در این صفحه به اشتراک گذاشته، نوشته است: «دیروز در مرور کامنت‌ها دیدم یک تعدادی از دوستان نظرات خود را با نام و عکس بنده قرار می‌دهند. ممنون می‌شوم اگر نظراتتان را با نام خود منتشر کنید. بقیه دوستان هم توجه کنند که بنده فقط مسوول مطالب منتشرشده توسط این صفحه (facebook. com/jzarif) هستم. از توجه شما سپاسگزارم.

بیژن نامدارزنگنه در معرفی این صفحه نوشته است: «این صفحه مرجع رسمی برای دسترسی به برگه‌های رسمی وزیران دولت تدبیر و امید است.» منظور زنگنه از برگه، برگردان عبارت پیج و فن‌پیج به فارسی است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی که دیروز میزبان اهالی اتاق بازرگانی و استانداران بود، در نخستین پست خود در صفحه رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی کابینه تدبیر و امید در فیس‌بوک نوشت: «خواستار نشاط سیاسی و مشارکت واقعی مردم هستیم انشاءالله اعضای شوراهای جدید با مسوولیت‌پذیری، دلسوزی و با تدبیر و درایت و برنامه‌ریزی سعی در انجام مطالبات مردم داشته باشند و بتوانند پاسخگوی این مطالبات در عمل باشند.»

علی جنتی وزیر ارشاد با انتشار تصویری که زایران خانه خدا را در حال سوارشدن به یک هواپیما نشان می‌دهد این متن را به اشتراک گذاشت: ‌با توجه به مذاکراتی که با مقامات سعودی در موسم حج انجام خواهیم داد تلاش خواهیم کرد که سال آینده قیمت عمره قطعا افزایش نیابد و حتی تعدیلاتی را نیز شاهد باشیم. در عمره مفرده دست ما برای تعیین هتل و محل‌های اقامت بازتر از حج تمتع است بنابراین به‌موقع واردشدن به مذاکرات با طرف‌های سعودی این امکان را فراهم می‌کند تا تحمیل خواسته‌های آنان نشویم و بتوانیم گفت‌وگوها را مدیریت کنیم و قیمت‌های مناسب‌تری را برای زایران محترم در نظر بگیریم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *