• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۲:۲۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

توسعه متوازن خدمات موجب پیشگیری از نابرابری های سلامت و اجتماعی می شود

Byrotit

جولای 14, 2015

روتیتر: قائم مقام شهردار کرج اظهار داشت: توسعه متوازن امکانات و سرانه های خدماتی موجب پیشگیری از نابرابری های سلامت و اجتماعی می شود و مدیریت شهری با رویکرد محرومیت زدایی از محلات کم برخوردار، تحقق آن را دنبال می کند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ، محمدرضا رضاپور  افزود: در صورتی که توزیع خدمات شهری توسط شهرداریها که مجری اجرای طرح ها و برنامه های خرد و کلان شهری هستند به صورت یکسان و عادلانه صورت نگیرد، بروز آسیب های اجتماعی بسیاری را در شهر شاهد خواهیم بود.

وی، اذعان داشت: در صورت بروز این رویداد، بی شک در حوزه مدیریت شهری با مشکلات متعددی مواجه خواهیم بود که هر یک به سهم خود تهدیدی برای اداره شهر محسوب می شود؛ در شهرداری کرج نیز با اشراف و آگاهی مجموعه مدیران و مسئولان از وظایف و تعهدات خود، نسبت به ارائه بهینه خدمات توام با توزیع یکسان آن میان شهروندان همه مناطق تلاش می شود.
این مسئول با یادآوری اجرای طرح های شهری اخیر در مناطق ۱۲ گانه شهرداری کرج، اذعان داشت: هدف از اجرای این طرح های شهری که بر حسب نیازهای شهر و شهروندان پیش بینی و اجرایی می شود فراهم آوردن خواسته های شهروندی و رشد یکسان ساختارهای شهری در مناطق برخوردار و غیربرخوردار بوده است.

به گفته قائم مقام شهردار کرج، توزیع عادلانه خدمات در تمام نقاط شهر یکی از راهکارهای توسعه پایدار در شهرها است که مجموعه مدیریت شهری متشکل از دو نهاد شورای اسلامی شهر و شهرداری بر تحقق آن تاکید دارند.

رضاپور با بیان اینکه با تحقق عدالت در سطح شهر به لحاظ ارائه خدمات ضمن جلب رضایت شهروندان بسیاری از مشکلات شهری نیز رفع می شود، عنوان کرد: در راستای تحقق این مهم، اراده شهرداری کرج بر ارائه و توسعه خدمات به مناطق مختلف شهری معطوف شوده است که این امر خود حاکی از توجه این سیستم مدیریتی در توزیع عادلانه خدمات و سرانه های زندگی شهروندی است.

وی، تاکید کرد: در شهرداری کرج توجه فراوانی به مناطق غیربرخوردار شده که انجام این مهم خود نقش بسزایی در روند خدمات رسانی داشته است؛ در این راستا این نهاد خدمات رسان هیچ تبعیضی را در توزیع عادلانه و ارائه خدمات عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، ساختاری و… بین مناطق مختلف شهر قائل نبوده است.

این مسئول ارشد شهری عنوان کرد: آنچه برای شهرداری کرج بسیار حائز اهمیت است، توانمندسازی، ایجاد زیرساخت های توسعه پایدار، ایجاد امکانات رفاهی و خدماتی در مناطق شهری و توجه جدی به نیازهای اجتماعی و شهری شهروندان است که با نگاهی به روند اقدامات صورت گرفته در مدیریت شهری، می توان اذعان داشت این مجموعه در خصوص رسیدن به وعده های عنوان شده موفق عمل کرده است.

قائم مقام شهردار کرج بر ضرورت تلاش به منظور افزایش تبادلات اجتماعی در سطح شهر تاکید کرد و افزود: با توجه به افزایش جمعیت شهری، بهره گیری از ابزار مدیریت در همسو کردن موضوع خدمات رسانی و پاسخگویی به نیازهای شهروندی امری ضروری است.
رضاپور، انجام صحیح و منطقی برنامه های شهری را عاملی جهت پایین آمدن سطح هزینه ها و به دنیال آن افزایش توانایی در ارائه خدمات و استفاده بهینه از امکانات موجود شهری ذکر و عنوان کرد: از دیگر برنامه های مهم مدیریت شهری افزایش ظرفیت و توان مدیریتی با هدف دستیابی به اهداف اقتصادی و اجتماعی است.
وی در پایان از شهروندان به عنوان سرمایه های اجتماعی یاد کرد و با تاکید بر اهمیت و جایگاه آنها در جامعه شهری عنوان کرد: در شهرداری کرج سعی بر اجرای برنامه ها و سیاستهایی است که با تحقق آن از پایین آمدن سطح جامعه پیشگیری شود؛ با انجام این مهم ارتقاء سطوح مختلف شهری در همه عرصه ها رقم می خورد و شهر از سکون و سکوت خارج می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *