• خرداد ۲۷, ۱۴۰۳ ۲۳:۰۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

ایلیات: اجرای سیاستهای توسعه شهری سرآمد برنامه های شهرداری کرج است

روتیتر: معاون اداری , مالی شهرداری کرج، اجرای سیاست هایی مبتنی بر توسعه و پیشرفت شهری را سرآمد برنامه های شهرداری این کلانشهر خواند و افزود: همه دستگاه های خدمت رسان شهری به ویژه شهرداریها بر جاری کردن این رویکرد مهم تاکید دارد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،فرج الله ایلیات  با بیان اینکه طرح ها و برنامه ریزی های مجموعه مدیریت شهری نیز مبنی بر رساندن موقعیت جامعه شهری به ایده آل ترین وضعیت ممکن که در آن شهروندان با احساس رضایت خاطر بیشتری زندگی کنند است، گفت: توسعه، رفاه، آسایش و آرامش زندگی شهروندی مبنای برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته در مجموعه شهرداری کرج است.

وی با اشاره به نقش جامعه مدنی و خواسته های آن همچنین تاثیر حضور و مشارکت بخش خصوصی در افزایش توان و ظرفیت شهرداری به منظور تامین این خواسته ها، افزود: تقاضای روز افزون شهروندان در جامعه کنونی به گونه ای است که باید دستگاه های متولی در امر خدمت رسانی که شهرداریها با توجه به شرح وظایف گسترده ای که دارند در وحله اول قرار می گیرند، تمرکز و سعی بیشتری برای تحقق این مهم داشته باشند.
ایلیات، توسعه و پیشرفت در همه عرصه های شهری را ضروری خواند و با تاکید بر همت و تلاش همه مدیران و مسئولان به منظور رسیدن به سطح قابل قبولی از توسعه و پیشرفت شهری، اذعان داشت: شهرداری کرج با همکاری و تعامل همه سازمان ها و مناطق تحت پوشش به جد برای اجرای طرح های کلانی که توسعه نتیجه نهایی آن است، تلاش می کنند.
معاون اداری و مالی شهرداری کرج، اهمیت پرداختن به مولفه های تحقق توسعه اقتصادی را یادآور شد و با بیان اینکه داشتن و تحقق این مهم به عقیده بسیاری از کاشناسان اقتصاد شهری به عنوان محرک اولیه در حرکت جامعه به سوی توسعه و پیشرفت پایدار شهری محسوب می شود، گفت: بر این اساس لازم است، ابعاد و عناصر توسعه اقتصادی فراهم شود.
ایلیات، ارتباط توسعه اقتصادی و سایر حوزه‌های توسعه شهری را یادآور شد و افزود: آنچه در شهرداری کرج به عنوان یک اصل و اساس مهم در تحقق اهداف محسوب می شود، تحقق توسعه پایدار، اعم از توسعه اقتصادی، زیرساختی، فرهنگی، اجتماعی و… است؛ در مدیریت و برنامه ریزی های معاونت اداری و مالی نیز بر رسیدن به توسعه پایدار اقتصادی تاکید می شود.
وی، تاکید کرد: در طراحی و اجرای برنامه ها و سیاست های مالی شهرداری کرج به معنابخشی و جهت‌دهی امور اقتصاد شهری به سمت انتفاع و عمران شهری به جد اهمیت داده می شود؛ در این راستا دوام جامعه شهری و توسعه پایدار آن اهمیت دارد و مورد توجه برنامه ریزان و کارشناسان می باشد.
معاون اداری و مالی شهرداری کرج در ادامه با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیتهای صاحبان اندیشه در راستای توسعه شهری، گفت: هدف از انجام این مهم، جاری کردن رویکرد برنامه محوری در ساختار مدیریت شهری است؛ با تحقق این امر به خودی خود سیستم مدیرتی بر مبنای شهروند محوری استوار می شود.
به گفته معاون شهردار کرج، با جاری کردن رویکردهای توسعه همه جانبه شهر، اهداف و آرمان های توسعه شهری به نحو قابل قبول و رضایت بخشی محقق می شوند ضمن آنکه با تحقق این مهم مدیریت شهری مسیر اعتلا و آبادانی را به نحو موثر و مطلوبی می پیماید.
این مسئول ارشد شهری در پایان گفت: از دیگر مباحث مهم که مدیریت شهری کرج به جد پیگیر انجام آن است، مدیریت صحیح به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیتهای اقتصادی موجود در راستای بالفعل شدن استعدادهای شهری است؛ در این راستا بر بهره گیری از توان و ظرفیت منابع مالی بخش خصوصی تاکید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *