• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۳:۲۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان به تحقق حداکثری اهداف سازمانی کمک می کند

روتیتر: شهردار کلانشهر کرج اظهار داشت: مدیران شهری می‌بایست برای ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان و افزایش همبستگی، انسجام و اتحاد بین آنان تلاش بیشتری کنند؛ چرا که این مهم راهکار مناسبی برای تحقق حداکثری اهداف سازمانی است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر،علی ترکاشوند  افزود: کاهش ضایعات و حوادث کار، ایجاد علاقه و دلگرمی نسبت به کار و ایجاد ارزش های معنوی و تعلق خاطر کاری از خروجی های تحقق این رویکرد در ساختار سازمانی به ویژه در ادارات خدمات رسان که شهرداری در اولویت آنها است، می باشد.

  وی بر ضرورت ایجاد اشتیاق و انگیزه در کارکنان نیز تاکید کرد و با بیان اینکه با انجام این مهم عملکرد و راندمان کاری پرسنل به طرز چشمگیری افزایش می یابد، افزود: فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیت کارمندان که آرامش و آسایش و امنیت شغلی از جمله آنها است، در ایجاد انگیزه کارکنان نقش بسزایی ایفا می کند و موجب بازدهی مثبت و مطلوب کاری آنها می شود.
ترکاشوند ادامه داد: در شهرداری کرج نیز برای تحقق این مهم برنامه ریزی های متنوع و متعددی انجام شده است؛ در این برنامه ریزی ها بر مشخص شدن نقش و وظیفه سازمانی همه پرسنل و تعهد آنها در قبال تامین خواسته های مردمی تاکید شده است؛ این موضوع خود عاملی مهم جهت ایجاد انگیزه و تعهد کاری در پرسنل می شود.
این مدیر ارشد شهری با اشاره به اتخاذ تصمیمات و سیاستهای آموزشی در ساختار اداری شهرداری کرج با همکاری اداره آموزش عنوان کرد: در این برنامه ریزی ها بر ارائه مباحث آموزشی در زمینه های مرتبط با فعالیت شهرداری و مطابق با اهداف و آرمانهای این سازمان در قبال مردم تاکید شده است.
شهردار کرج در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم آموزش و بهسازی منابع انسانی در مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: در چنین شرایطی وظیفه مدیران شهرداری است که با توجه به حوزه فعالیتهای گسترده برای تطبیق با این شرایط به دنبال آموزش و بهسازی منابع انسانی باشند.

ترکاشوند عنوان کرد: این نهاد به علت وسعت فعالیتها و خدمات شهری و تعامل گسترده با شهروندان و بازتاب گسترده عملکرد آن در بین آحاد جامعه بیش از هر سازمان و نهادی در تیررس دید و ارزیابی شهروندان قرار دارد؛ بر این اساس مدیران می‌بایست  ارتقاء دانش و مهارت کارکنان را به عنوان یک هدف مد نظر داشته باشند.

کلیددار شهر کرج، ایجاد رضایت شهروندان را اولویت اول شهرداری کرج در اجرای همه برنامه ها دانست و افزود: اجرای طرح ها و عملی کردن برنامه ها و سیاست ها در شهرداری با هدف تحقق این رویکرد مهم انجام می شود؛ بی شک برنامه ریزی های آموزشی که خود به منظور ارتقاء سطح کارآمدی کارکنان صورت می گیرد، نقش بسزایی در جلب رضایت شهروندی ایفا می کند.

وی در ادامه از وظایف مهم مدیران در سازمانها به ویژه شهرداریها را شناسایی استعدادهای بالقوه کارکنان خود و فراهم کردن زمینه های رشد و شکوفایی آنان ذکر و عنوان کرد: موفقیت در این راستا زمینه تحقق هدف مهم و اساسی ارتقاء  بهره وری را نیز فراهم می کند، ضمن آنکه موجب شناخت مسائل انگیزشی کارکنان جهت بهبود عملکرد و افزایش بهره وری سازمان نیز می شود.

ترکاشوند در پایان اظهار داشت: رسیدن به این شناخت می تواند به بهبود کاربرد منابع انسانی سازمانی کمک شایانی کند، همچنین با تحقق این رویکرد در واقع در مسیر ایجاد یک سازمان موفق و مورد رضایت اکثر شهروندان گام برداشته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *