• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۲:۰۸

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

توسعه پایدار تنها با مشارکت همه نهادهای تصمیم ساز و اجرایی قابل تحقق است

روتیتر: نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج گفت: بدون شک پیشرفت همه جانبه و متوازن یک شهر مرهون تلاشها و برنامه ریزی همه دستگاه های اجرایی است که در این میان مدیریت شهری با توجه به گستردگی ارتباطات خود با شهروندان،از اهمیت و نقش ویژه ای برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،فاطمه اسکندری اهتمام شورای اسلامی شهر کرج را در توسعه همه جانبه شهر به عنوان یکی از امتیازات خاص آن برشمرد و اظهار داشت: با همت و تلاش بخش های مختلف مدیریت شهری، مجموعه شهرداری از نهادی که در سنوات گذشته عمدتاً به انجام کارهای عمرانی اهتمام داشت، به تشکلی فرهنگی و اجتماعی در حوزه ارتقاء زندگی و فرهنگ شهروندی تبدیل خواهد شد.

عضو پارلمان شهری کرج همچنین ارتقاء فرهنگ شهروندی را جزء وظایف ذاتی مدیریت شهری دانست و افزود: این مهم باعث هم افزایی پروژه های عمرانی سطح شهر خواهد شد که با تحقق آن پیشرفت همه جانبه و متوازن کلانشهر کرج را شاهد خواهیم بود.

اسکندری در ادامه ارائه برنامه های مدون و کاربردی از سوی معاونت فرهنگی شهرداری را ضروری دانست و گفت: ارتقاء فرهنگ شهروندی مستلزم این است که برنامه های ارائه شده از سوی معاونت فرهنگی شهرداری در آینده ای نزدیک در صحن علنی شورا مطرح و به نحو احسن و بالاترین کیفیت اجرا شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی پارلمان شهری کرج، حل مشکلات فرهنگی را راهگشای حل دیگر مشکلات شهری عنوان کرد و بیان داشت: امیدواریم در سال جدید با نگاه ویژه مدیریت شهری بسترسازی مدونی در بحث ارایه آموزش های فرهنگی صورت گیرد و از مشکلات و معضلات شهر کاسته شود و شهر به سمت پویایی و توسعه گام بردارد.

این عضو شورا، مشارکت دادن شهروندان در برگزاری برنامه های فرهنگی را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: برای این امر بسیار مهم و تاثیر گذار باید اطلاع رسانی بسیار گسترده ای صورت پذیرد.

به گفته اسکندری، هموار کردن مسیر برای توسعه فرهنگی، راهگشای حل مشکلات شهری خواهد بود.

این عضو شورا همچنین پیوست های فرهنگی، زیست محیطی و اجتماعی در اجرای پروژه های عمرانی را ضروری دانست و گفت: زمانی پروژه های شهری به رضایت مندی خواهند رسید که پیوست های مربوطه در آن لحاظ گردیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *