• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۲:۲۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

تلاش دولت برای جلوگیری از ورود پول های کثیف به انتخابات

روتیتر: معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص احتمال استفاده از پول های کثیف در انتخابت گفت: وزیر کشور در مورد پول کثیف هشدار داده است با توجه به وجود پدیده شوم قاچاق پول کثیف در کشور برای شفایفت در هزینه های انتخابات لایحه ای در وزارت کشور تهیه و به دولت ارسال شد که اگر مصوب شود تاثیر بسیاری در شفافیت سازی تامین منابع مالی داوطلبان انتخابات ۹۴خواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر،محمد حسین مقیمی در یک نشست خبری در بندرعباس با بیان اینکه دولت همواره با مسئولان محلی و افراد موثر در مسائل مناطق تعامل و همفکری می کند گفت: طبق برنامه اعلامی وزیر کشور برای انتصاب مدیران استانی از مسئولان محلی و افراد موثر و نمایندگان در مسائل مناطق تعامل و همفکری صورت می گیرد و این امر به منظور اصل شایسته سالاری در انتخاب مدیران است.

وی اضافه کرد: استانداران باید تلاش کنند از افرادی استفاده که برنامه ها و سیاست دولت را اجرایی کنند اگر مسئولی در جایی در راستای سیاست دولت حرکت نکند حتما جا به جا می شود.

مقیمی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به انتقاد بها می دهد و نقد سازنده و منصفانه را می پذیرد افزود: دولت تدبیر و امید و رئیس جمهوری یکی از اصولی که به آن اعتقاد دارند انتقاد از دولت است و اینکه همه می توانند نقد بر عملکرد دولت را داشته باشند و این امر جزء سیاست های اصلی دولت است که از نقد استقبال می کند اما در عملکرد در چارچوب سیاست های دولت عمل می کند.

وی اضافه کرد: این بدان معنا نیست که دولت با هر نقدی دست به تغییر مدیران خود در استان‌ها بزند بلکه عملکرد همه مدیران هر روز چک و نظارت می شود تا زمانی عملکرد مدیران در راستای برنامه های دولت باشد هستند اما اگر از مسیر برنامه های دولت منحرف شود جابجای و تغییر انجام می شود و با مدیر ضعیف برخورد خواهد شد.

معاون سیاسی کشور با بیان اینکه وزارت کشور مجری انتخابات است خاطر نشان کرد: دولت همه تمهیدات لازم را برای برگزاری انتخابات پرشور طبق برنامه زمان بندی انجام می دهد.

وی با اشاره به عدم تصویب طرح استانی شدن انتخابات گفت: کلیت طرح استانی شدن انتخابات در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان به دلیل تعداد ایرادات زیاد آن مجددا به مجلس بازگشت داد تا بررسی شود مجلس در خصوص آن تصمیم گیری می کند.

مقیمی با بیان اینکه یک مدیر باید خود را منتصب به دولت بداند افزود: مدیران باید فعالیت ها و عملکرد خود را به مردم بازگو کنند اگر مدیری ترس دارد که عملکردی را مطرح کند باید برکنار شود زیرا از وظایف مهم مدیر اطلاع رسانی عملکرد خود به مردم است.

وی با اشاره به توفیقات دولت در بحث هسته ای گفت: دولت در بحث هسته ای سعی کرد از کارشناسان خبره و تیم تخصصی استفاده کند از ابتدا برنامه ریزی خوبی انجام داد و طی این مدت از حمایت های رهبری و دعاهای مردم برخوردار شد و کار خوبی ارائه کرد و از این نظر مردم خوشحال هستند.

مقیمی با اشاره به طرح افزایش تعداد نمایندگان بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر از سه نماینده به چهار نماینده گفت: طرح افزایش نمایندگان در مجلس مطرح است و باید آنجا مصوب شود.

وی در خصوص استفاده از صندوق های اخذ رای شفاف در انتخابات ۹۴ ، بیان کرد: باید انتخاب صندوق و روش های رای گیری به تایید شورای نگهبان برسد، شورای نگهبان نظر داشت اگر صندوق های اخذ رای خیلی شفاف باشد رای خوانده می شود و باید این مد نظر باشد زیرا ممکن است مشکلاتی ایجاد شود چون رای باید مخفی داده باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام خلاف است افزود: افرادی که قصد داوطلبی دارند اگر زودتر از زمان تعین شده کار تبلیغاتی خود را آغاز کردند باید بدانند توسط عوامل اجرایی و هیات های نظارت رصد و پیگیری و در زمان بررسی صلاحیت ها مورد استناد قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *