• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۳:۵۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

ایلیات: نقش موثر مردم در تصمیمات شهری باید ملموس باشد

روتیتر: معاون اداری و مالی شهرداری کرج اظهار داشت: نقش موثر مردم در چرخه تصمیمات شهری باید ملموس و مشهود باشد؛ چرا که شهروند مداری و تکریم جایگاه شهروندی، قطعا به نتایج بهتری در اداره شهر دست خواهیم یافت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،فرج الله ایلیات با تاکید بر ضرورت دستیابی به موفقیت های مدیریتی در شهر، عنوان کرد: برای آگاهی از میزان موفقیت در امر مدیریتی لازم به بررسی و تحلیل و تجزیه شاخص هایی است که می توان با تکیه بر آن میزان پیشرفت و موفقیت در عرصه های شهری را اندازه گیری کرد.

این معاون از جمله شاخص های قابل اندازه گیری موفقیت در امر مدیریت شهری را میزان رضایتمندی مصرف کنندگان خدمات شهری ذکر کرد و افزود: هر اندازه شهروندان از اجرای برنامه ها و اقدامات مدیریت شهری رضایت داشته باشند به همان اندازه مدیریت شهری در تحقق اهداف خود موفق بوده است.

این مسئول، اهمیت رضایتمندی شهروندانی که تحت پوشش خدمات مدیریت شهری قرار می گیرند را یادآور شد و عنوان کرد: با توجه به موضوع مطرح شده، کیفیت خدمات ارائه شده توسط این مجموعه مدیریتی اهمیت بسزایی دارد؛ این موضوع نیز به عنوان یکی دیگر از شاخص های مدیریت شهری برای آگاهی از مطلوب بودن نوع خدمت رسانی است.

معاون اداری و مالی شهرداری کرج در ادامه با تاکید بر ضرورت توزیع عادلانه خدمات شهری، بیان کرد: بهره گیری از این رویکرد علاوه بر اینکه پیشرفت شهر و رضایتمندی شهروندان را فراهم می کند، موجب می شود سیستم مدیریت شهری به عنوان نهادی مردمی به سطح بیشتری از تعامل و نزدیکی با مردم دست یابد.

ایلیات در بخش دیگری از سخنانش با عنوان اینکه مدیریت شهری باید با اصلاح ساختارها و تغییر رویکردها به دنبال ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان باشد، عنوان کرد: تحقق این مهم جز با تحقق راهبردهای کلان، بهره گیری از دانش فنی و استفاده بهینه از منابع انسانی کارآمد و میسر نخواهد شد.

وی با بیان اینکه نگاه به مسائل و موضوعات زندگی شهروندی در عرصه مدیریت شهری باید ژرف و عمیق باشد، گفت: زیرا تنها در این صورت است که می توان نسبت به رفع بحران های موجود در ساختار شهر اعم از مسائل جزئی و کلی اقدامات موثری را داشت.

معاون اداری و مالی شهرداری کرج با تاکید بر مفهوم سازی ساختارهای شهری در عرصه های مختلف زندگی شهروندی گفت: برای تامین نیازهای واقعی زندگی شهروندی نیاز به مفهوم سازی و قالب سازی مسائل و موضوعات مختلف داریم که این مهم با اتخاذ سیاست های ویژه از جمله فرهنگسازی زندگی شهروندی محقق می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *