• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۳۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

دادگو:سازمان عمران از سازمان های پویا و فعال مدیریت شهری است

روتیتر: رئیس شورای اسلامی شهر کرج که برای بررسی و رصد عملکرد سازمان عمران و نوسازی شهرداری این کلانشهر روانه چهارراه دولت آباد شده بود، طی سخنانی اظهار داشت: “دقت، سرعت و کیفیت” سه اصل اساسی در اجرای پروژه های عمرانی هستند و مدیران شهری باید مکررا آنها را به پیمانکاران و مجریان طرح ها و پروژه ها متذکر شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،محمود دادگو در این حضور چند ساعته، ضمن بازدید از ساختمان و واحدهای مختلف اداری سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج، گفت: بهره گیری از نیروهای متخصص و جوان، سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج را در مسیر پیشرفت قرار داده است.

وی با بیان اینکه سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج از جمله سازمان های پویا و فعال مدیریت شهری به شمار می رود، افزود: با توجه به بازدیدی که از سازمان انجام شد مشخص شد مسئولیت هایی که افراد در این سازمان عهده دار انجام آن شده اند، نه به صورت تصادف و اتفاقی؛ بلکه به صورت هدفمند و منطقی صورت گرفته است که این امر اجرای پروژه ها به صورت فنی و مهندسی را رقم زده است.

این مسئول تاکید کرد: دقت، سرعت و کیفیت سه اصل ضروری در صیانت از بیت المال در حین طراحی و اجرای پروژه های عمرانی است که این موارد و اصول مهم در پروژه هایی که به سازمان محول شده، رعایت شده است.

“اقتصاد مهندسی” در اجرای پروژه های سازمان لحاظ شده است

رئیس پارلمان شهری کرج در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به فرسوده بودن ساختمان پیشین سازمان، احداث ساختمان جدید و بهسازی و نوسازی ساختمان قبلی سازمان امری ضروری بود که این مهم به همت و پشتکار مدیریت و پرسنل سازمان با لحاظ کردن “اقتصاد مهندسی” در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت عمرانی در دستور کار قرار گرفت.

دادگو با بیان اینکه از جمله اهداف توسعه ساختمان اداری ایجاد فضاسازی مناسب جهت ارتقای عملکرد و کاربری فیزیکی سازمان و همچنین تکریم ارباب رجوع و پیمانکاران طرف قرارداد با سازمان بوده است؛ افزود: بى تردید انتظار مى رود با افزایش اختیارات سازمان عمران و سپردن امور کلان عمران از حیث کمى و کیفى نقش ارزنده این مجموعه به عنوان بازوان اجرایى شهردارى مشهودتر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد مطلوب کارخانه آسفالت شهرداری کرج و آزمایشگاه سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج اشاره کرد و افزود: تولید صد هزار تن آسفالت طی مدت سه ماه از عملکرد موفق این حوزه است که طی سه شیفت کاری مشغول به فعالیت می باشند.

این مسئول در ادامه موفقیت سازمان در اخذ پروانه بهره برداری آسفالت را امری قابل تقدیر توصیف کرد و افزود: کارخانه آسفالت شهرداری کرج یکی از کارخانه های مدرن تولید آسفالت است که مجموعه مدیریت شهری کرج اهتمام ویژه ای برای اجرای موفق آن داشتند.

دادگو تاکید کرد: با توجه به اینکه پیش از این کارخانه آسفالت شهرداری کرج موفق به اخذ گواهینامه فنی فرآیند تولید آسفالت از سوی مراجع ذیصلاح شده بود، این پروانه نیز به عنوان یکی دیگر از افتخارات و اقدامات مثبت سازمان محسوب می شود.

این مسئول در پایان خواستار شد: از آنجا که بخش اعظم فعالیت های سازمان عمران و نوسازی خدماتی است، ضرورت دارد که برخی از مناطق شهرداری که در حوزه پرداخت هزینه های خرید آسفالت کوتاهی کرده اند، نسبت به پرداخت بدهی خود به سازمان تعجیل کنند.

بهره مندی از نیروهای فنی اجرای مطلوب پروژه های عمرانی را در بر دارد

در ادامه این بازدید، مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج به ارائه گزارش عملکرد سازمان متبوع خود پرداخت و افزود: با توجه به اینکه استارت احداث ساختمان مکمل اداری سازمان در سالی  که با نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» مزین شده بود، کلید خورد، سعی بر آن داشتیم تا از یک سو با بهره گیری از نیروهای فنی و اجرایی این مجموعه و از سوی دیگر با در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی، این پروژه را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت، در مدت زمان اندک به پایان برسانیم که این امر با حمایت های مجموعه مدیریت شهری کرج  اعم از شورای اسلامی شهر و شهردار محترم مراحل پایانی خود را سپری می کند.

علی سلطانی مقدم در ادامه به موفقیت هایی که توسط سازمان کسب شده است، اشاره کرد و افزود: اخذ گواهینامه فنی فرآیند تولید آسفالت همچنین تجهیز سازمان به آزمایشگاه فنی در موفقیت های حاصله نقش به سزایی داشته اند.

وی اضافه کرد: بخشی از عملیات های عمرانی مجموعه مناطق و سازمانهای تابعه شهرداری کرج و شهرداریهای اقماری و همچنین سایر ارگانهای ذیربط در سطح شهر توسط تیم های سازمان اجرا شده است و از سوی دیگر بهره برداری از کارخانه آسفالت، عاملی در جهت رفع مشکلات ناشی از کمبود آسفالت تلقی می شود که اجرای این طرح را می توان به عنوان یکی از برنامه‌های عمرانی مثبت و موفق مدیریت شهری کرج مطرح کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به عملکرد مطلوب آزمایشگاه سازمان، افزود: آزمایشگاه سازمان نیز با بهره گیری از کادر متخصـص و با تجربه و جوان خود عملاً تلاش نموده است تا مصالح سنگدانه ای مصرفی در آسفالت و روسازی و تولیدات آسفالتی کارخانه و همچنین مصالح مصرفی در زیرسازی و روسازی در محوطه سازی ها و خیابان های جدید الاحداث از کیفیت عالی برخوردار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *