• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۳:۳۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

ایلیات:اقتصاد شهری بدون مشارکت موثر بخش خصوصی ناتوان است

Byrotit

آگوست 4, 2015

روتیتر: معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج با بیان اینکه اقتصاد شهری بدون مشارکت موثر بخش خصوصی ناتوان است، اظهار داشت: محور اصلی «اقتصاد مقاومتی» بر به صحنه کشاندن مردم جهت اجرای پروژه های عمرانی تاکید دارد که مترادف کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه کرد منابع مالی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،فرج الله ایلیات مشارکت مردمی را از مهمترین آیتم های مدیریت موفق ذکر و عنوان کرد: شهرداری کرج اهتمام ویژه ای برای ایجاد ارتباط دوسویه با مردم دارد؛ در این زمینه نیز اقدامات متعددی را به انجام رسانده است که از جمله آن بازدیدهای میدانی و ملاقات های مردمی را می توان نام برد.

این معاون با ارزیابی مثبت از برگزاری جلسات ملاقات های مردمی، عنوان کرد: شنیدن مردم و پاسخگویی به نیازهای مطرح شده از سوی ایشان، مصداق بارز عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحقق شعار سال جاری با عنوان  “ملت و دولت، همدلی و همزبانی” است.
ایلیات با تاکید بر اینکه محور ارتباط با مردم باید در راستای بهبود امور باشد، خاطر نشان کرد: از اهداف مهم دیگری که می توان به عنوان نتیجه و حاصل مشارکت های مردمی مطرح کرد، ارتقاء هماهنگی، یکپارچگی و مهمتر از آن ارتقاء سطح کارایی و اثربخشی اموری است که نهاد خدمت رسانی چون شهرداری عهده دار انجام آن می باشد.
وی اذعان داشت: مدیران شهری و به طور کلی مسئولان و صاحبان کرسی خدمت رسانی بر این موضوع که گستردگی میزان مشارکت مردمی قابلیت سازمان را در خدمات رسانی دوچندان می کند، اتفاق نظر دارند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری کلانشهر بیان کرد: با داشتن سطحی قابل قبول از مشارکتهای مردمی امکان ارائه موثرتر و کارآمد تر خدمات فراهم می شود؛ به نوعی می توان گفت، مشارکت مسیر حرکت دستگاه های ارائه دهنده خدمات شهری را هموارتر می کند و موجب دوام و بقاء خدمت رسانی می شود.
این مسئول، اهمیت مشارکت مردمی در توسعه پایدار را یادآور شد و ادامه داد: توسعه پایدار به رشد و پیشرفتی همه جانبه در عرصه های مختلف جامعه شهری اتلاق می شود که مردم به عنوان گروه اصلی دریافت خدمات شهری در همه حوزه ها، نقش بسزایی در تحقق اهداف آن دارند.
به گفته ایلیات، مدیریت شهری کرج با هدف دستیابی به موفقیت و پیشرفت در مسیر توسعه ایده آل و پایدار شهری نیازمند بهره برداری از سطح مطلوب وایده آلی از مشارکتهای مردمی است، مشارکتهایی که محور آن تولید، فکر، خلق ایده و نوآوری باشد.
وی با اشاره به ارزیابی نقش مشارکت مردمی در بهبود امور شهری همچنین رسیدن به توسعه پایدار، عنوان کرد: مشارکت مردم علاوه بر آنچه گفته شد زمینه را برای احساس امنیت، احساس تعلق اجتماعی و رضایتمندی از نحوه فعالیت سیستم های خدمت رسانی فراهم می کند.
این معاون در پایان گفت: شهرداری کرج به منظور تحقق این مهم اقدامات متعددی را در دستور کار دارد که یکی از مهمترین آنها علاوه بر آنچه مطرح شد، موضوع تکریم ارباب رجوع است؛ با تحقق همه جانبه این مهم می توان به سطح مطلوبی از مشارکتهای مردمی و رضایتمندی شهروندان از عملکرد مجموعه مدیریتی شهر دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *