• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۱۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

رضاپور: خبرنگاران، قهرمانان بی ادعا در میدان ایثار و شجاعت هستند

Byrotit

آگوست 11, 2015

روتیتر: قائم مقام شهردار کرج با اشاره به اهمیت شغل خبرنگاری در جامعه، خبرنگاران را قهرمانان بی ادعا در میدان ایثار و شجاعت دانست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،محمدرضا رضاپور  ضمن تبریک روز خبرنگار و با اشاره به اینکه تکریم اصحاب رسانه نباید تنها به این روز منتهی شود، اظهار داشت: اطلاع رسانی از جمله مشاغلی است که با نیاز به دقت عمل بالا، انتقال اطلاعات صحیح به مردم علاقمند به اوضاع و شرایط جامعه را فراهم می کند.

این مسئول با بیان اینکه خبرنگاران نقش حیاتی و انکار نشدنی در جامعه ایفا می کنند، گفت: پیشرفت مدیریت شهری و بهبود زندگی شهروندان با آگاهی بخشی و ارتقای فرهنگ عمومی انجام می شود و این مهم با اتکا به هنر خبرنگاران ممکن خواهد بود.

وی وظیفه اصلی خبرنگاران را رشد و اعتلای جامعه در عرصه فکر و اندیشه ذکر و عنوان کرد: فرهنگ سازی در زمینه های مختلف با انعکاس عملکرد مسئولان به مردم و همچنین آگاهی بخشیدن در خصوص مزایای ارتقای فرهنگ اجرایی می شود و این وظیفه خطیر را نیز خبرنگاران عهده دار هستند.

قائم مقام شهردار کرج در ادامه سخنان خود خبرنگاران را نمادی از تعهد، تخصص و امانت داری دانست و افزود: این فعالان در عرصه اطلاع رسانی با وجود مشکلات پیش رو، در اجرای رسالت سنگین شان کوتاهی نکرده و ثابت قدم در مسیر عملکردی خود گام بر می دارند.

رضاپور با اشاره به اینکه پیشرفت هر شهر یا کشور بسته به اطلاع رسانی از کاستی ها و برجسته سازی نقاط قوت است، گفت: البته تحقق این مهم به باور و اعتماد مسئولان به نقش و اهمیت رسانه بستگی دارد که خوشبختانه امروزه این امر بین مدیران و خبرنگاران تا حد زیادی محقق شده است.

این مسئول اضافه کرد: وظیفه مسئولان در مقابل فعالان عرصه رسانه، فراهم کردن بستر تعامل به منظور ارتقاء اطلاع رسانی است، چرا که بخشی از درستی اخبار به گفتار و عملکرد مسئولان بر می گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی خبرنگاران در انعکاس محرومیت ها و کمبودها اشاره و بیان کرد: آگاه کردن مردم از کمبودها و شناخت آنان نسبت به محرومیت ها یکی از مهم ترین وظایف اصحاب رسانه است که خبرنگاران به نحو احسن به این وظیفه انسان دوستانه خود جامه عمل می پوشانند.

قائم مقام شهردار کرج در پایان اظهار امیدواری کرد؛ با همکاری تمام مسئولان در جامعه، شاهد وحدت و یکپارچگی خدمت رسانی و رفع مشکلات شهروندان به خصوص مردم در مناطق کم برخوردار باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *