• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۳:۳۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

سلطانی مقدم:خبرنگاران چراغ راه جامعه اند

روتیتر: مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج طی پیامی هفدهم مرداد، فرا رسیدن روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران بالاخص خبرنگاران حوزه مدیریت شهری کرج تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری  و تحلیلی روتیتر ،علی سلطانی مقدم  با بیان اینکه کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد،  افزود: هفدهم مرداد که به یادمان شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، “روز خبرنگار” نامیده شده، یادآور مجاهدتهای زنان و مردانی حقیقت طلب است که با هدف روایت حقیقت، بیرق بزرگ ” آگاهی بخشی” را بر دوش کشیده و  خاضعانه و بی ادعا وجود خویش را چراغ راه جامعه کرده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

این مسئول با بیان اینکه خبرنگار، پل ارتباطی بین مردم با مسئولان است، تاکید کرد: خداوند در قرآن می فرمایند، «قسم به قلم و آنچه می نویسد»، که این خود بیانگر اهمیت جایگاه و نقش قلم و نوشتن نزد نویسندگان است و خبرنگار باید این آیه را آویزه گوش خود قرار دهد که با تاسی از آموزه های دینی و رعایت اصول نوشتاری، زبان گویا، چشم بینا و گوش شنوای جامعه باشد و سعی نماید آنچه سخن می گوید به قلم آورده و بنویسد؛ به همین خاطر انعکاس واقعیت ها و تواضع در نوشتن، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف از وظایف اصلی یک خبرنگار فرهیخته است.

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج در پایان فرارسیدن روز خبرنگار را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: برای خبرنگار محترم شهر کرج بالاخص خبرنگاران حوزه مدیریت شهری کرج امید آن دارم که با استعانت از درگاه خداوند متعال در جهت شکوفایی در حرفه خویش با حفظ امانت داری گامهای موثرتری را در شهر بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *