• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۰۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

کمالیزاده: تعریض حدفاصل بلوار ماهان تا بلوار خوارزمی در سال جاری

روتیتر: معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج گفت: این معاونت به منظور روان سازی ترافیک نسبت به تعریض حدفاصل بلوار ماهان تا بلوار خوارزمی و در نهایت اتصال آن به اتوبان های قزوین و شهید همت اقدام کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،علی اصغر کمالی زاده این اقدام را با توجه به رشد روزافزون جمعیت کلانشهر کرج و نیاز به گسترش معابر اصلی شهر عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا تاکنون سه قسمت از این پروژه شامل زیرساخت و ساخت بلوار به اتمام رسیده است و ادامه پروژه نیز به سرعت در حال انجام می باشد.

وی اظهار داشت: در فاز نخست طرح، تعریض بلوار ماهان حدفاصل میدان جمهوری تا بلوار امام جعفرصادق (ع) به مساحت ۵۱۲ متر آماده بهره برداری می باشد.

به گفته کمالی زاده، در این پروژه، فضای سبز و پیاده روسازی متناسب اجرا شده است. قسمت دوم از این فاز، یعنی تعریض حدفاصل بلوار ماهان از بلوار امام جعفر صادق (ع) تا بلوار آزادی به طول ۳۰۰ متر نیز سال گذشته به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: در فاز دوم پروژه، عملیات تملک و ساخت پروژه به همراه دیوارکشی پیش ساخته، تاسیسات زیربنایی و تاسیسات روشنایی معبر به طول ۱۷۰۰ متر در دو لاین رفت و برگشت که هرکدام شامل سه باند استاندارد می باشد، در سال جاری به دست وزیر اطلاعات افتتاح شد و در حال حاضر در حال بهره برداری می باشد.

به گفته کمالی زاده، فاز سوم این پروژه حدفاصل بلوار امام خمینی (ره) تا خیابان قلم و اتصال این محور به خیابان بنی نجار به طول ۱۳۰۰ متر نیز در حال اجرا بوده که در این راستا عملیات خاکبرداری و خاکریزی به اتمام رسیده و عملیات جدولگذاری نیز در حال اتمام است.

این مسئول بیان داشت: در فازهای بعدی این پروژه نیز اتصال خیابان بنی نجار به خیابان شهید بهشتی و اتصال از خیابان دهستانی به دانشگاه خوارزمی در حال اجرا می باشد.

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج خاطرنشان کرد: در معابر احداث شده به پیشنهاد مشاور طرح، جهت تسریع عملیات و همچنین کاهش ضخامت آسفالت مصرفی و نهایتا کاهش هزینه های اجرایی از یک روش جدید متداول در دنیا برای عملیات روسازی غیرآسفالت از یک لایه بتن RCCP به ضخامت ۱۵ سانتی متر استفاده شده است.

کمالی زاده ابراز امیدواری کرد: با توجه به اجرای طرح، رضایت شهروندان شهر کرج حاصل شده و شاهد روان شدن بار ترافیکی خیابان شهید بهشتی و انتقال قسمتی از بار ترافیکی به بلوار ماهان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *