• خرداد ۲۸, ۱۴۰۳ ۰۰:۱۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

ایلیات: ارتقای سطح خدمت رسانی نیازمند بازنگری در ساختارهای مدیریتی است

روتیتر: معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج اظهار داشت: ارتقای سطح خدمت رسانی به شهر و شهروندان نیازمند بازنگری در ساختارهای مدیریتی و بکارگیری الگوها و شیوه های جدید به منظور تکریم حقیقی ارباب رجوع است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، فرج الله ایلیات ادامه داد: با توجه به نیازها و مشکلات شهر در حوزه های فرهنگی، عمرانی، خدماتی، ورزشی و اجتماعی، شورای شهر و شهرداری کرج نسبت به طراحی و اجرای طرح ها و پروژه های کلان اقدام کرده اند تا شهرمان با حرکت در مسیر توسعه پایدار، بتواند به نیازها و مطالبات ساکنین پاسخ گوید و آنها را تامین کند.

این معاون خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش عرضه و تقاضا در بازار مسکن و به دنبال آن کاهش درآمدهای شهرداریها، تنها در صورت جلب مشارکت بخش خصوصی و استفاده از توان سرمایه گذاران در حوزه احداث زیرساخت های شهری می توان به سطح مطلوبی از خدمت رسانی دست یافت و نیاز شهرداری به منابع مالی جهت تزریق به پروژه ها و طرح های نیمه تمام را تامین کرد.

به گفته وی، در شرایط کنونی بخش عمده بودجه شهرداریها از محل جرایم ساخت و سازهای غیرمجاز تامین می شود که حقیقتا با تراکم فروشی و چوب حراج زدن به سرمایه های مادی و معنوی شهر نمی توان منافع حقیقی شهروندان را تامین کرد و باید به سمتی حرکت کنیم که درآمدهای پایدار و اقتصاد سالم شهری جایگزین منابع ناپایدار درآمدی گردد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج با اشاره به ویژگی ها و مولفه های تشکیل دهنده یک جامعه مطلوب شهری، عنوان کرد: همه مشخصات و آیتم هایی که در کنار هم یک جامعه مدنی را در وسعت های شهری و یا کلانشهری تشکیل می دهند، نیاز به شناخت وسیع دارند تا به تبع آن پویایی و به روز شدن برنامه ها را به دنبال داشته باشند؛ در صورتی که خدمت رسانی در این مدار قرار نگیرد با نارسایی هایی در مسیر خدمت رسانی مواجه خواهیم بود.

ایلیات تاکید کرد: بر این اساس لازم است نارسایی های خدمت رسانی در گام نخست شناسایی و پس از آن با تبیین الگوهای کارآمد رفع شوند. به همین جهت در شهرداری کرج قائل به این موضوع هستیم که شهرداریها در دوره کنونی پیش از هر زمان دیگری نیازمند داشتن یک الگوی مناسب برای اصلاحات پایدار و موثر در همه حوزه های فرهنگی، اقتصادی، ساختاری و… هستند.

وی با بیان اینکه شروع آینده از اکنون است، به موضوع ساختار شبکه ای اشاره کرد و افزود: روی آوردن به ساختارهای شبکه ای در حوزه های مختلف عمرانی، ساختاری و زیربنایی می تواند باعث از بین رفتن چالش های فراروی مدیریتی به ویژه در شهرداریها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *