• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۱:۴۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

نعمت‌زاده: چه کسی گفته خودرو ارزان می‌شود؟

روتیتر: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه چه کسی گفته خودرو ارزان می‌شود؟ گفت: عده‌ای به حق یا ناحق موضوعی را درباره اینکه “خودرو نخرید ارزان می‌شود” مطرح می‌کنند اما ما، خودروسازان و شورای رقابت نگفته‌ایم که خودرو ارزان می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،محمدرضا نعمت‌زاده امروز – دوشنبه – در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت، اظهار امیدواری کرد که در سال جاری صادرات خودرو به دو برابر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه خودروسازان ما مشکل خاصی ندارند، اظهار کرد: سال گذشته ۵۰ درصد افزایش تولید داشتیم که امسال هم رشد خواهیم داشت البته نه به آن اندازه، بلکه رشد ۲۰ درصدی تولید را برای سال جاری پیش‌بینی کرده‌ایم.

نعمت زاده با بیان اینکه تاثیر توافق نهایتا روی قیمت خودروهای وارداتی است، اظهار کرد: این موضوع در صورتی محقق می‌شود که قیمت ارز کاهش یابد که خوشبختانه دولت با ذکاوت و بدون دخالت در بازار، قیمت ارز را تثبیت کرده است.

ثبات قیمت خودروی داخلی به معنی کاهش قیمت است

وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه قیمت خودروهای داخلی تابع تورم داخلی است، گفت: اگر خودروسازان قیمت خودرو را افزایش ندهند در اصل یعنی قیمت را کاهش داده‌اند، چراکه تورم در این مدت افزایش داشته اما قیمت خودرو ثابت مانده است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۱ حدود ۳۶ درصد کاهش اشتغال صنعتی داشتیم، گفت: در حال حاضر بسیاری از واحدها راه افتاده‌اند اما هنوز به سطح قبلی اشتغال نرسیده‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در این مدت واحدهای جدید صنعتی راه‌اندازی شده‌اند، اظهار کرد: برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده که قطعا نواقصی دارد و باید برطرف شود.

نعمت‌زاده با بیان اینکه بسیاری از بنگاه‌ها و شرکت‌های غربی علاقه‌مند به ارتباط با ایران بودند و به دلیل تحریم امکان آن نبود، ادامه داد: در طول مدت تحریم نیز با این شرکت‌ها در ارتباط بودیم و بعضا از آنها می‌خواستیم که با دولت خود صحبت کنند و حتی در مواقعی آن‌ها را تهدید کردیم که تهدید درستی هم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *