• خرداد ۲۷, ۱۴۰۳ ۲۳:۴۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فردیس همچنان روی ریل توجهات مدیریت شهری قرار دارد / رشد روز افزون سرانه ها

روتیتر: مدیر منطقه ۱۰ شهرداری کرج از رشد روز افزون سرانه ها و امکانات شهری در این منطقه از کلانشهر خبر داد و گفت: شهرستان پرجمعیت فردیس همچنان روی ریل توجهات مدیریت شهری قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،عباس کمالی روستا ادامه داد: بر خلاف تصور برخی ها در پی استقلال شهرستان فردیس، ارائه خدمات شهری و فعالیت های مناطق ۳ و ۱۰ شهرداری کرج نه تنها کاهش نیافت که بیشتر هم شد، به خصوص که اکنون مدیریت شهری نگاه ویژه ای به این منطقه دارد.

این مدیر افزود: این نگاه ویژه از سوی شهردار و یکایک اعضای شورای شهر کرج به فردیس موجب تخصیص اعتبارهای کلان و تسریع در روند توسعه همه جانبه و تقویت زیر ساخت های این شهرستان ششصد هزار نفری شده است، تا جایی که می توان ادعا کرد عملیات عمران و آبادانی در این منطقه در مقایسه با سایر مناطق کلانشهر کرج از سرعت بیشتری برخوردار است.

به گفته وی، یکی از برنامه های محوری این منطقه تلاش در جهت توسعه پایدار و حفظ منابع طبیعی است که برای تحقق این هدف در طول سه ماه اخیر ده ها اصله درخت به منظور توسعه فضای سبز در سطح محلات و معابر کاشته شده است.

کمالی روستا با تأکید بر اهمیت کاشت درخت و وجود فضای سبز در ایجاد مناظر زیبا و افزایش کیفیت آب و هوا، خاطر نشان کرد: مدیریت شهری با جدیت تمام و استفاده از ظرفیت های قانونی با هرگونه تلاش افراد سودجو برای خشکاندن باغات و مزارع به منظور تغییر کاربری مقابله کرده و ضمن برخورد قاطع با متخلفان، از هیچ کوششی در راه صیانت از حقوق شهروندی و توسعه فضای سبز کوتاهی نخواهد کرد.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری کرج اذعان داشت: کاشت درخت در سطح منطقه از سرمایه های اصلی و پایدار فضای سبز به شمار می رود که این مهم در اولویت برنامه ریزی های شهری قرار دارد و به طور قطع با توسعه پارک ها و کاشت درختان در مجاورت مناطق مسکونی، اداری، تجاری و در حاشیه خیابانها، ضمن ایجاد مناظر چشم نواز می توان ارزش زیبا شناختی شهر را نیز بالا برد.

کمالی روستا تأکید کرد: افزایش سرانه فضای سبز و کاشت درخت در هر نقطه از سطح منطقه که قابلیت ایجاد فضای سبز و بوستان محله ای را داشته باشد، از اهداف دراز مدت این منطقه است. همچنین با توجه به اینکه حفظ و نگهداری درختان مهمتر از کاشت آنها محسوب می شود، حوزه فضای سبز این منطقه نیز حفظ و گسترش فضای سبز را در دست اجرا دارد و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به رشد ناموزون شهرها، تخریب فضای سبز و زمین های حاصلخیز گفت: شایسته است قوانینی مصوب و راهبردهایی اتخاذ شود که از قدرت اجرایی و پشتیبانی قانونی قوی برخوردار بوده و هرگونه ساخت و ساز را به اختصاص زمینی برای ایجاد فضای سبز مشروط کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *