• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۲۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

قائم مقام شهردار کرج:
توسعه پایدار تضمین کننده کیفیت و کمیت خدمت رسانی به شهروندان است

روتیتر: قائم مقام شهردار کرج اظهار داشت: توسعه پایدار تضمین کننده کیفیت و کمیت خدمت رسانی به شهروندان است و این مهم با اتخاذ تدابیر و پیاده سازی بسته های سیاستی، تشویقی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، محمدرضا رضاپور افزود: اقدامات توسعه ای اگر بدون توجه به اصول پایدار اتخاذ شوند در بلند مدت به اتلاف منابع منجر می شوند، ضمن آنکه عدم توجه به مبانی دستیابی به توسعه شهری آسیب جدی برای مدیریت شهری تلقی می شود که این امر خود تأمین کیفیت زندگی افراد را زیر سوال می برد.

وی، سیاستگذاری در مدیریت شهری به منظور تأمین نیازهای ضروری زندگی شهروندی را مهم خواند و افزود: بالاترین هدف توسعه و اقدامات همه جانبه در مدیریت شهری، بهبود کیفیت زندگی شهروندان است؛ در مدیریت شهری کرج نیز برای شناسایی نقاط ضعف و قوت اقدامات و تمهیداتی که به طور مستقیم بر ارائه خدمات و فراهم آوردن امکانات شهری تاثیرگذار است، سیاستگذاری می شود.
قائم مقام شهردار کرج با تاکید بر اینکه تضمین فرصت های برابر برای زندگی شهروندی از اولویت های مدیریت شهری کرج است، به اجرای طرح های توسعه و تجهیز ساختارهای شهری اشاره کرد و افزود: در مدیریت شهری کرج نیز بر ایجاد فضاهای خاص شهری اعم از زیرساختهای ترافیکی، فضاهای فرهنگی و فضای سبز تاکید شده است؛ بی شک تقویت و گسترش این فضاها تضمینی برای فراهم آوردن فرصتهای برابر برای زندگی شهروندی است.
به گفته رضاپور، تحقق آنچه گفته شد، مصداقی از توسعه یافتگی است که می توان با فراهم آوردن زمینه های مطرح شده به میزان مشخصی از توسعه یافتگی در جامعه شهری دست یافت.
وی در پایان خواستار آینده نگری مدیران شهری در همه امورات مربوط به شهر شد و افزود: داشتن این طرز تفکر در سیستم اداری و مدیریتی برای رشد، آبادانی و انتفاع شهری لازم و ضروری است؛ داشتن برنامه برای همه عرصه های شهری اعم از اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ساختاری، حمل‌ و نقل و… ضامن سازگاری طرح ها با ارتقاء کیفی شهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *