• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۵۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فیض: طرح مناسب سازی معابر لاین غربی بلوار چهار باندی به اتمام رسید

Byrotit

سپتامبر 9, 2015

روتیتر: مدیر منطقه ۴ شهرداری کرج از اجرای طرح مناسب سازی معابر لاین غربی بلوار چهارباندی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح سهولت تردد برای معلولان و سالمندان به نحو مطلوبی فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، سید رضا فیض  عنوان کرد: حوزه عمران منطقه عملیات مناسب سازی معابر را در لاین شرقی بلوار چهارباندی به منظور سهولت در رفت و آمد شهروندان به ویژه معلولان و سالمندان به اجرا رسانده است.

مدیر منطقه ۴ شهرداری کرج افزود: عملیات مذکور در لاین غربی بلوار چهارباندی نیز در حال اجرا می باشد که امید می رود طی چند روز آینده تا قبل از بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید به اتمام برسد.

فیض با بیان اینکه هدف از اجرای عملیات مناسب‌سازی معابر تسهیل دسترسی اقشار مختلف مردم بویژه کودکان، سالمندان و معلولان به شبکه معابر درون شهری می باشد، گفت: در همین راستا تعدادی طرح و پروژه دیگر در نظر گرفته شده است که در صورت تصویب شورای اسلامی شهر و تخصیص بودجه مورد نیاز عملیاتی خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: در معابر بلوار چهارباندی این منطقه سعی شده است با اجرای عملیات مناسب سازی شیبی با استفاده از کفپوش ها ایجاد شود تا تردد برای جانبازان، معلولان و سالمندان تسهیل گردد.

وی با بیان اینکه از ویژگی های یک شهر خوب رسیدگی به نیاز های تمامی شهروندان است، بیان کرد: همشهریان معلول، جانباز و سالمندان بخش مهمی از جامعه را تشکیل می دهند و باید به منظور ایجاد فرصت های برابر برای زندگی بهتر برای همه شهروندان تلاش بیشتری انجام شود.

مدیر منطقه ۴ شهرداری کرج یادآور شد: اصل مناسب‌سازی شهر یکی از خواسته‌های مهم جامعه و بخصوص افراد دارای معلولیت است زیرا عدم مناسب‌سازی این معابر، افراد را در دسترسی به معابر مورد نیاز با مشکل مواجه می کند.

فیض در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات انجام شده تا رسیدن به حد مطلوب ادامه دارد و برخود لازم می دانیم تا در راستای امر فرهنگ‌سازی و اصلاح نگرش در امور معلولان و همچنین در نظر گرفتن این قشر از جامعه در طراحی تمام پروژه های شهری اهتمام جدی ورزیده و در راه حل مشکلات بزرگ این عزیزان قدم برداریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *