• خرداد ۲۷, ۱۴۰۳ ۲۳:۰۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

حسین سعیدی: جشنواره ورزشی بازی های سنتی و بومی در پارک تنیس برگزار شد

Byrotit

سپتامبر 13, 2015

روتیتر: مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج گفت: جشنواره ورزشی بازی های سنتی و بومی با بخش ها و مسابقات متنوع در پارک تنیس برگزار شد و با استقبال پرشور شهروندان همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، حسین سعیدی سیرایی  با اعلام این خبر، هدف از برپایی این جشنواره را افزایش سلامت جسمی و روانی، همچنین غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و گسترش روابط اجتماعی میان آنان نام برد.

این مدیرعامل افزود: ورزش از مهمترین عوامل کاهش فقر حرکتی و تامین سلامتی انسان است و در این جشنوار سعی شد تا شهروندان در ساعات آغازین صبح ضمن انجام ورزشهای همگانی با برپایی جشنواره،  بازی های سنتی و محلی آشنا شوند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری کرج در ادامه سخنان خود اضافه کرد: برپایی این گونه جشنواره ها نقش بسزایی در احیای ورزش های بومی همچنین آشنایی شهرنشینان با داشته های اصیل ایرانی دارد.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به آنکه ورزش همگانی برای تمام گروه های سنی مناسب است بایستی اماکن و امکانات ورزشی توسعه یابد و مردم هرچه بیشتر به ورزش کردن روی آورند تا در نتیجه شاهد مشارکت افراد، انجام فعالیت های بدنی، گسترش روحیه همکاری و نشاط اجتماعی باشیم.

بر اساس این گزارش، در جشنواره مذکور یکسری مسابقه با محوریت ورزش های سنتی و بومی چون منچ، پرتاب دارت، فوتبال دستی و… برگزار گردید و توسط مدیرعامل و معاونین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج از نفرات برتر با اهدای جوایز تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *