• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۰۸

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فاطمه آجرلو: طبیعت موجب پیوند عمیق تر بین انسان و خداوند متعال می شود

Byrotit

سپتامبر 12, 2015

روتیتر: دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: طبیعت موجب پیوند عمیق تر بین انسان و خداوند متعال می شود؛ چرا که گلها، درختان و گیاهان مظهری از قدرت لایزال الهی و چشمه جوشان زیبایی و نشاط هستند و افراد با مشاهده این لطافت و طراوت بیش از پیش احساس معنویت و کمال می کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، فاطمه آجرلو که عصر دیروز برای بازدید از چهارمین نمایشگاه گل و گیاه در باغ گلهای پارک شهید چمران حضور یافته بود،  بیان داشت: با توجه به گسترش آسیب ها و مشکلات فرهنگی و اجتماعی در شهرها بویژه کلانشهرها که زندگی شهرنشینی را با اختلالاتی مواجه ساخته، موضوعاتی همچون برپایی نمایشگاه گل و گیاه به تلطیف روحیه شهروندان و تقویت نشاط اجتماعی کمک شایانی می کند.

عضو پارلمان شهری کرج خواستار برپایی برپایی نمایشگاه گل و گیاه به صورت دایمی شد و گفت: این مهم موجب تقویت بخش خصوصی و تولیدکنندگان گل و گیاه شده و ضمن کمک به حفظ هویت باغشهری مرکز البرز، می تواند به عنوان یک درآمد پایدار اقتصادی نیز مطرح باشد و کرج را به یکی از قطب های اصلی صادرات انواع گل ها، نهال ها، درختچه های تزئینی و گیاهان تبدیل سازد.
وی در ادامه به اهمیت حفظ باغ سیب مهرشهر با بیش از دو میلیون اصله نهال مثمر اشاره و خاطر نشان کرد: خوشبختانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه سازمان حفاظت محیط زیست، خطاب به مدیر بنیاد مستضعفان که مالک کنونی باغ سیب است، دستور فرموده اند که همکاری لازم را با مسئولان شهری داشته باشند و در راستای جلوگیری از تخریب بزرگ ترین باغ پیوسته سیب جهان مساعدت ویژه به عمل آورند.
آجرلو با انتقاد از برخی دست های پشت پرده برای قطع و خشکانیدن عمدی درختان و باغات به منظور ساخت و ساز، از اهتمام ویژه مدیریت شهری کرج به منظور جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز باغات و اراضی کشاورزی خبر داد و افزود: طبیعت نباید به جولانگاه انسان های بی مسئولیت تبدیل شود و عده ای با به خطر انداختن حیات طبیعت و محیط زیست، سعی در حصول ثروت های بادآورده داشته باشند. ما از کلیه ابزار قانونی و حقوقی برای مقابله با تخریب باغات استفاده خواهیم کرد.
دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج در پایان از حضور فعال سازمان های پارکها و فضای سبز، مدیریت پسماند، زیباسازی و فرهنگی ورزشی در چهارمین نمایشگاه گل و گیاه تقدیر و تشکر و اضافه کرد: امید است شهروندان با فراگیری موضوعات آموزشی، نسبت به ایجاد فضای سبز در زندگی آپارتمان نشینی خود اهتمام ویژه ای داشته باشند و ضمن آشتی دوباره با طبیعت و محیط زیست، از هرگونه رفتار غیرمسئولانه با درختان و گیاهان پرهیز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *