• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۳:۲۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

دکتر ترکاشوند:البرز بیش از ۱۸ درصد از تردد کشور را به دوش میکشد/ اگر سابیر تعهداتش را انجام ندهد قطع همکاری می کنیم

روتیتر: شهردار کلانشهر کرج اظهار داشت: احتمال انتشار مرحله دوم اوراق مشارکت مترو تا سقف هزار میلیارد ریال وجود دارد و این موضوع در جلسات آتی شورای سازمان قطار شهری کرج و حومه مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،علی ترکاشوند  با بیان اینکه اراده و اهتمام مسئولان در شرایط کنونی بر تسریع در بهره برداری از خط ۲ پروژه ملی مترو استوار است، گفت: یکی از موضوعاتی که تعیین تکلیف آن در دستور کار مسئولان استانی و شهری قرار گرفته، دعوت شرکت سابیر (پیمانکار قطار شهری کرج) به پای میز مذاکره و گفتگو است تا چنانچه این شرکت از جدیت لازم برای عمل به تعهدات قانونی برخوردار نباشد، پایان همکاری خود را به آنها ابلاغ کنیم و از توانمندی دیگر شرکت ها برای به سر انجام رساندن این طرح کلان بهره مند شویم.

وی از تحول ۲ رام قطار ۷ واگنه خریداری شده از شرکت واگن سازی تهران طی هفته های گذشته خبر داد و اضافه کرد: به همین موازات، تجهیزات سیگنالینگ در حال خریداری و نصب می باشد و با انجام عملیات ریل گذاری و احداث ابنیه ایستگاه ها، در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح چند ایستگاه در خط ۲ متروی کرج خواهیم بود.
این مسئول ارشد شهری ادامه داد: شهرداری کرج با کسب مجوز از شورای اسلامی شهر، چند قطعه زمین را در قالب «پرداخت غیرنقدی» در اختیار پیمانکار قطار شهری قرار می دهد تا با تزریق نقدینگی و تامین بودجه مورد نیاز، روند خریداری تجهیزات و همچنین عملیات ریل گذاری با شتاب بیشتری دنبال شود و بتوانیم به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی سامان بیشتری بخشیم.
به گفته ترکاشوند، در حالی که تنها نیم درصد از راه های مواصلاتی کشور در البرز واقع شده اما این استان بیش از ۱۸ درصد ترافیک را به دوش می کشد و سالانه شاهد ثبت بیش از ۵۴۰ میلیون تردد با حرکت بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه انواع وسایط نقلیه سبک و سنگین هستیم که مصرف حدود ۲۰ درصد از انواع سوخت ها اعم از بنزین و گازوئیل را شامل می شود و این یعنی فشار مضاعف بر آب و هوا و سلامت و بهداشت عمومی شهروندان.
شهردار مرکز البرز اذعان داشت: با توجه به محدودیت های مالی فراوان و قرار گرفتن شهرداریها در فصل رکود درآمدی، چرخه نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسیرانی و اتوبوسرانی از سرعت لازم برخوردار نیست و امید می رود که با قرار گرفتن واگن های مترو روی ریل بهره برداری بتوانیم بستر لازم برای سفرهای درون شهری ارزان، ایمن و آسوده را فراهم آوریم.
بر اساس اظهارات وی، چنانچه روند تخصیص اعتبار و سرعت انجام کارها طبق پیش بینی های صورت گرفته صورت پذیرد، تا پایان سال ۱۳۹۵ شاهد افتتاح چند ایستگاه مترو در محدوده پر جمعیت شهر کرج خواهیم بود و روزانه ده ها هزار مسافر با استفاده از قطار شهری در مقاصد درون شهری جابه جا خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *