• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۴۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

سعید فیروزگاه با تقدیر از عملکرد عمرانی شهرداری کرج: شورای شهر در حمایت از آبادانی و عمران شهری تمام قد ایستاده است

Byrotit

سپتامبر 16, 2015

روتیتر: رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج، از مجریان و پیمانکاران طرح ها خواست، ضمن رعایت اصل کیفیت، بر احداث و تکمیل هر چه سریعتر پروژه ها با توجه به ضرورت و تسهیلاتی که احداث این گذرگاه ها در مسیر تردد شهروندان ایجاد می کنند، همت گمارند.

به گزراش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،رئیس (سعید فیروزگاه) و نایب رئیس (مریم قهرمانی صارم) کمیسیون عمران و شهرسازی به همراه روح الله کیان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج سه پروژه مهم عمرانی شهر شامل تقاطع حصارک، زیرگذر مهرویلا و تقاطع غیرهمسطح امام خمینی (ره) را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.

در این بازدید رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی پارلمان شهری کرج، عملکرد معاونت فنی عمرانی شهرداری این کلانشهر در اجرای طرح های عمرانی بویژه پروژه هایی که پیش از موعد مقرر تکمیل شده و به بهره برداری می رسند را مورد تقدیر قرار داد و این اقدامات مطلوب را ضامن ارتقای کیفیت تردد در مسیرهای شهری، کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوای منطقه دانست.
سعید فیروزگاه، به حمایت تمام قد کمیسیون عمران و اعضای شورای اسلامی شهر کرج از طرح های عمرانی مطالعه شده و در حال اجرا اشاره کرد و یادآور شد: اقداماتی که چهره شهر و ساختار عمران و آبادانی شهر را دگرگون کرده و در معرض شکوفایی قرار می دهند، به طور قطع از حمایت شورانشینان بهره مند خواهند شد؛ چنان که در گذشته نیز مصوبات شورای شهر روایتگر این امر بوده است.
فیروزگاه گفت: با توجه به ذات و وظیفه شورا که نظارت بر عملکرد دستگاه ها به ویژه شهرداری است، مراحل مختلف سرکشی به محل اجرای طرح، بازدید میدانی از پروژه ها و بررسی کیفیت اجرا و سرعت احداث، نحوه هزینه کرد اعتبارات و نظایر آن را تحت نظر قرار می دهد؛ لیکن مهمترین دستاورد نظارت بر طرح ها، اشراف بر عملکرد این دستگاه و تلاشی است که مجموعه مدیریت شهری به منظور ساماندهی به امور شهروندان و نیازهای آنان صورت می دهد. در کنار این امر، صدور مصوبات، ابلاغ تذکرات و دستورات مناسب با نیاز طرح برای رفع مشکلات و گره های اجرایی از طریق نظارت صحیح بر پروژه ها ممکن خواهد بود.
این مسئول کمیسیون عمران شورای شهر کرج، با اشاره موردی به پروژه های بازدید شده، پل روگذر حصارک را به عنوان یک حرکت عمرانی ارزشمند در مسیر بین دو شهر کرج و کمالشهر معرفی کرد و سرعت پیشرفت پروژه و اقدامات پیمانکار طرح را مناسب دانست.
وی خاطرنشان کرد: روگذر مکمل پل فعلی حصارک، با توجه به پیشرفت زودتر از موعد طرح، در اوایل آبان ماه به بهره برداری می رسد. این در حالی است که مجموع پروژه نسبت به زمانبندی اولیه، نزدیک به ۱۰ درصد سریعتر پیشرفت داشته است.
عضو شورای اسلامی شهر ایران کوچک در عین حال از مجریان طرح پل حصارک خواست بخش هایی از این تقاطع که در تسهیل تردد شهروندان کرجی به اتوبان موثرتر هستند را با در نظر گرفتن محدودیت های فنی و رعایت کیفیت اجرا، با سرعت بیشتری پیش ببرند.
فیروزگاه با تاکید بر اینکه حفظ کیفیت نخستین اولویت ماست، بیان داشت: به منظور رفع مشکلات و نیاز شهروندان در پروژه مهرویلا که به نام شاعر نامی ایرانی “محتشم کاشانی” نامگذاری شده، امید است با همکاری مسئولان، مشکلات موجود در ارتباط با دانشکده کشاورزی مرتفع شده و از این طریق زمینه احداث هر چه سریعتر طرح فراهم شود.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اضافه کرد: تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی(ره) که به نام شهدای پلیس نامگذاری شده نیز در یک ماه آینده افتتاح خواهد شد که این مهم با پیگیری پیوسته معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج محقق شده است.
در این بازدید که با حضور مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر انجام گرفت، علی اصغر کمالیزاده؛ معاون فنی عمرانی شهردار کرج جزییات و مشخصات فنی طرح ها را برای حاضران بازگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *